Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-05-23 16:01:13

  maritte - Użytkownik

maritte
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-05-23

Puppy ślacko i jre - problem

Witam. Bardzo prosze o pomoc! Nie mam już z sił z jre. Jestem zielona w tym temacie. Próbowałam różnych form, czytałam fora, ale za nic nie potrafię wypakować (nie pisze) ani też zainstalować jej do opery.Mecze się z tym od miesiaca. Zalezy mi na czacie a bez niej nie można się dostać. Czy mógłby mi ktoś tak łoptogologicznie wyjaśnił ten problem? Z terminala tez mi nie wchodza komendy. Po prostu nie idzie :(.Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Może tak zrzut ekranu na maila? Pozdrawiam.ps Mam puppi 5.5

Offline

 

#2  2013-05-23 16:37:34

  dominbik - Członek DUG

dominbik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2011-07-25

Re: Puppy ślacko i jre - problem

Podaj parametry komputera. Tak to jest jak w przypadku owoców morza. Jak to procesor >=pentium3 spokojnie pójdzie Debian Wheezy. Również może być szybko a i łatwiej w wielu rzeczach jak i funkcjonalniej.


http://img34.imageshack.us/img34/5092/zw9m.png http://img29.imageshack.us/img29/219/pibw.png

Offline

 

#3  2013-05-23 17:04:35

  maritte - Użytkownik

maritte
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-05-23

Re: Puppy ślacko i jre - problem

dominbik napisał(-a):

Podaj parametry komputera. Tak to jest jak w przypadku owoców morza. Jak to procesor >=pentium3 spokojnie pójdzie Debian Wheezy. Również może być szybko a i łatwiej w wielu rzeczach jak i funkcjonalniej.

Dziękuję za szybki odzew :) Mam IBMx300, pentiumIII. Wszystko w nim dobrze chodzi. Błagam o pomoc. Mozesz napisac maila? Chodzi i zrzut ekranu, za co z góry dziękuję :)
Debian Wheezy? Podaj mi szczegóły...

Offline

 

#4  2013-05-23 17:09:16

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: Puppy ślacko i jre - problem

maritte napisał(-a):

Debian Wheezy? Podaj mi szczegóły...

Jest to forum użytkowników debiana. Kolega sugerował zmianę puppy na Debian Wheezy. Jest to ostatnio wydana najnowsza stabilna wersja debiana.

Z tego co wiem to ten puppy to nawet nie pochodna debiana więc ciężko będzie ci tutaj znaleźć kogoś do pomocy.


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#5  2013-05-23 18:08:42

  maritte - Użytkownik

maritte
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-05-23

Re: Puppy ślacko i jre - problem

Wiem o tym, ale na innych forach mam klopoty z rejestracją. Szkoda. Mimo to dziękuje raz jeszcze za pomoc. Pozdrawiam.

Offline

 

#6  2013-05-23 18:45:53

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Puppy ślacko i jre - problem

Rzuć okiem na to:
http://puppylinux.org/wikka/JavaRuntimeEnvironment


Jeśli nie pomoże, spróbuj sciągnąć binarkę ze strony Oracle, to jest pliki bin, potem nadać mu uprawnienia:

Kod:

chmod +x plik.bin

i odpalić z roota:

Kod:

./plik.bin

lub

Kod:

sh plik.bin

gdzie plik.bin - to nazwa sciągniętego instalatora.
Tak się instaluje Javę od Sun/Oracle na wszystkich dystrybucjach Linuxa, inna sprawa, że jest to dość kłopotliwe,
w Javie co chwilkę znajdowane krytyczne dziury bezpieczeństwa, także aktualizacje są co chwila.


Z innych rzeczy, radzę aktualizację kompa, (sprzętu), bo PIII, to już zabytek, kompa stacjonarnego z Intelem Core2 można dostać np na Alledrogo już za jakieś 300 - 400 zł, jest to jakiś grosz, ale bynajmniej nie jakiś niezwykły majątek.
Natomiast na koszcie energii elektrycznej się to zwróci dość szybko, PIII mial co najmniej 70 watt, Core2 -E6750 t ma 65 watt TDP, tylko że na moim Core2 system w stanie spoczynku, to jakieś 2-4% obciążenia procka, a na PIII byłoby jakieś X razy większe, przy czym zużycie energii jest wprost proporcjonalne do średniego obciążenia kompa.

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-05-23 18:47:02)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#7  2013-05-23 19:03:57

  zbig - Użytkownik

zbig
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-25

Re: Puppy ślacko i jre - problem

Masz "Slacko Puppy Linux 5.5" oparty o Slackware 14.0
Z tego co można wyczytać to w przypadku tej dystrybucji:
"JRE 1.7Update17 - no browser plugin enabled, more later on that. " i chyba tutaj jest problem.
Wykasuj obecne jre i spróbuj zainstalować  z Slackware 14 lub Salix 14 (podobno posiadasz dostęp do repozytoriów Slackware, Salix oraz Slacky). Po szczegóły udaj się na forum Slackware.

Tu masz bazę do stworzenia pakietu w Salix. A to http://download.salixos.org/i486/14.0/salix/l/icedt … -i486-2dj.txz jak się nie mylę jest wtyczka do przeglądarek którą szukasz.

Offline

 

#8  2013-05-24 11:16:34

  maritte - Użytkownik

maritte
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-05-23

Re: Puppy ślacko i jre - problem

Jacekalex napisał(-a):

Rzuć okiem na to:
http://puppylinux.org/wikka/JavaRuntimeEnvironment


Jeśli nie pomoże, spróbuj sciągnąć binarkę ze strony Oracle, to jest pliki bin, potem nadać mu uprawnienia:

Kod:

chmod +x plik.bin

i odpalić z roota:

Kod:

./plik.bin

lub

Kod:

sh plik.bin

gdzie plik.bin - to nazwa sciągniętego instalatora.
Tak się instaluje Javę od Sun/Oracle na wszystkich dystrybucjach Linuxa, inna sprawa, że jest to dość kłopotliwe,
w Javie co chwilkę znajdowane krytyczne dziury bezpieczeństwa, także aktualizacje są co chwila.


Z innych rzeczy, radzę aktualizację kompa, (sprzętu), bo PIII, to już zabytek, kompa stacjonarnego z Intelem Core2 można dostać np na Alledrogo już za jakieś 300 - 400 zł, jest to jakiś grosz, ale bynajmniej nie jakiś niezwykły majątek.
Natomiast na koszcie energii elektrycznej się to zwróci dość szybko, PIII mial co najmniej 70 watt, Core2 -E6750 t ma 65 watt TDP, tylko że na moim Core2 system w stanie spoczynku, to jakieś 2-4% obciążenia procka, a na PIII byłoby jakieś X razy większe, przy czym zużycie energii jest wprost proporcjonalne do średniego obciążenia kompa.

Pozdrawiam
;-)

Dziekuję za link:). Mam jednak problem z terminalem :(. Longin i hasło mam automatyczne i nie wiem co zacz. Pozdrawiam :)

Offline

 

#9  2013-05-24 11:32:22

  maritte - Użytkownik

maritte
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-05-23

Re: Puppy ślacko i jre - problem

zbig napisał(-a):

Masz "Slacko Puppy Linux 5.5" oparty o Slackware 14.0
Z tego co można wyczytać to w przypadku tej dystrybucji:
"JRE 1.7Update17 - no browser plugin enabled, more later on that. " i chyba tutaj jest problem.
Wykasuj obecne jre i spróbuj zainstalować  z Slackware 14 lub Salix 14 (podobno posiadasz dostęp do repozytoriów Slackware, Salix oraz Slacky). Po szczegóły udaj się na forum Slackware.

Tu masz bazę do stworzenia pakietu w Salix. A to http://download.salixos.org/i486/14.0/salix/l/icedt … -i486-2dj.txz jak się nie mylę jest wtyczka do przeglądarek którą szukasz.

Ściagnęłam wtyczkę... Tak, wszystko się zgadza... (Mam staruszka notebooka). Zaraz zabiorę się do roboty ;) Mam ściągniętą jave z oracie i z depo, której brakuje bibliotek. Wciąż brakuje i to mnie martwi. Najgorszy problem mam z terminalem... hasło i longin automatyczny i jak wpisze komendę za nic nie odpala. To już może zostawimy. Bardzo proszę o pomoc z pluginsem - l   ibnpj2.so  Jak wysłać go do opery? Najlepszym dla mnie, zielonej w tej kwestii bedzie z rzut ekranu na maila. Proszę...
Ps. Szybko się nauczyłam obsługiwać linuxa, ale te komendy mnie przerosły. Pozdrawim. Aha... wchodzę na forum i może coś wreszcie do mnie dotrze. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Offline

 

#10  2013-05-24 17:55:29

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Puppy ślacko i jre - problem

Nie wiem, jak w Puppy, ja mam w Gentusiu taki "magiczny" folder:

Kod:

ls /usr/lib/nsbrowser/plugins
javaplugin.so            libtotem-gmp-plugin.so          libvlcplugin.so
libflashplayer.so        libtotem-mully-plugin.so        skypebuttons.so
libtotem-cone-plugin.so  libtotem-narrowspace-plugin.so

i wszystkie przeglądarki, jakie się instaluje przez instalator pakietów, mają zakonotowane we łbie, albo bezpośrednio, albo przez jakieś dowiązanie, ze tam należy szukać wtyczek.

Opera też ma folder plugins w swojej lokalizacji, nie wiem, gdzie masz ją w Puppy zainstalowaną, i tam trzeba podlinkować biblioteki wtyczki jre.

Oczywiście nie wszystkie, tylko niezbędne.
Sam Javy od Oracle nie używam od ponad roku, to nie jestem w temacie, jak się te Oraclowskie nazywały.

Natomiast tutaj masz oficjalną dokumentację w tej sprawie:
http://www.opera.com/docs/linux/plugins/install/#java

Powinno pomóc.

Jak widać na załączonym obrazku, wykonalne. ;)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-05-24 18:03:16)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)