Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2014-01-29 12:46:04

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Antywirus dla Linuksa? :o

uzytkownikubunt napisał(-a):

Z tym, że konto roota na desktopach zapewnia bezpieczeństwo bym polemizował. W X.org server w praktyce nie są używane ACL, więc każdy program może podsłuchać każdy inny. Jeśli użytkownik wpisze hasło roota na zainfekowanym komputerze do np. emulatora terminala, gksu czy gdziekolwiek indziej w GUI to atakujący ma hasło roota.

To spróbuj zainfekować komuś komputer przez oficjalne repozytorium.
Oczywiście nie ma systemów w 100% bezpiecznych, ale różnica jest tu ogromna.

Offline

 

#52  2014-01-29 17:54:21

  dominbik - Członek DUG

dominbik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2011-07-25

Re: Antywirus dla Linuksa? :o

lis6502 napisał(-a):

To, że M$ wybrał inną drogę niż centralne repozytorium to ani wada, ani zaleta- ot, taka uroda systemu.

no to jest brzydka uroda. developerom chyba też nie jest to na rękę. pod Linuxa nie muszą pisać jakiś dodatkowych daemonów/usług do pilnowania żeby ich aplikacja była aktualizowana. normalnie walę yaourt -Syua i aktualizuje mi się wszystko od skype, jądra, bibliotek, flasha po ikony (jeżeli brałem z pakietu). bez ikonek i pierdyliona wcześniejszych notyfikacji w trayu, że "jest nowa wersja javy/flasha" "jest nowa wersja HP assistant" "jest nowa wersja sterowników nVIdia" czy czego tam omg

lis6502 napisał(-a):

Dobija mnie w linuksie brak unifikacji między programami GTK/QT, ja wiem że to właśnie jest ta linuksowa wolność, pasuje mi toolkit to go użwam, nie to jadę na win311-like TCL/TK, jeszcze nie to piszę własny i jest okej.

to są biblioteki. nie można im z góry narzucić : ty masz wyglądać tak a ty tak.


http://img34.imageshack.us/img34/5092/zw9m.png http://img29.imageshack.us/img29/219/pibw.png

Offline

 

#53  2015-05-25 14:43:53

  kornel123123 - Nowy użytkownik

kornel123123
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2015-05-25

Re: Antywirus dla Linuksa? :o

Tak ostatnio znaleziono trojana na linuxa w jednym ze tapet i wygasaczy ekranu do ściągnięcia na jednej stronie :)

Offline

 

#54  2015-05-25 15:01:29

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Antywirus dla Linuksa? :o

kornel123123 napisał(-a):

Tak ostatnio znaleziono trojana na linuxa w jednym ze tapet i wygasaczy ekranu do ściągnięcia na jednej stronie :)

Owszem znaleziono, w paczce na Ubuntu, afera z tego była większa, niż po wybuchu wojny na Ukrainie.

Czekam na następne podobne newsy. ;)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-05-25 15:02:04)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)