Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-01-04 20:14:25

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

Obecnie zwrotu mam 512 Kbps - chciałbym jakoś to przyspieszyć, zastanawiam się czy da się jakoś zagadać z Netią czy TP żeby tą prędkość zwiększyć? Pobieranie 6.5 Mbps więc chociaż 1 Mbps powinno się dać spokojnie wyciągnąć.

Próbował ktoś coś w ten deseń?

Offline

 

#2  2013-01-04 20:50:43

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

Jesteś pewien, że masz przycięte po ich stronie do 512, czy może Twoja linia jednak nie wyrabia na więcej? U siebie mam wysyłanie około 1 odkąd pobieranie miałem 8 i to jest chyba standard, nikt mnie nigdy o to nie pytał ani nic w tej sprawie nie robiłem. W tej technologii wysyłanie na poziomie 1 z hakiem to w ogóle chyba jest max co można osiągnąć.

Offline

 

#3  2013-01-04 20:54:11

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

Ogólnie Dialog daje do 80Mega - 2Mega Upload

Aczkolwiek UPC do np. 150 daje chyba 20 Mega upload

W każdym razie chyba w umowie musisz wynegocjować to

Fervi

Offline

 

#4  2013-01-04 21:38:12

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

w TP masz taką negocjację: "nie pasuje? do widzenia"

nie wiem z jakiej części kraju jesteś, ale zorientuj się czy aby nie można już u Ciebie założyć takiego czegoś jak VDSL, np. 80mb/s tam będziesz miał za przyzwoite pieniądze 8mb/s uploadu

Offline

 

#5  2013-01-04 21:45:03

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

To do widzenia, a co to za problem? Chyba, że mieszka w udzupiskanie, że nie ma telefonu poza TP, konkurencja jest spora, więc może szukać ile chce, ma Netię (którą nie cierpię, bo przejęli Dialog i burdel jest, UPC, lokalne sieci (ale one odpadają) itd.

Fervi

PS. Zrób tak

Zadzwoń na infolinię czy można załatwić wyższy transfer up (pewnie za dopłatą)
Jeśli nie, to się zapytaj za ile umowę można rozwiązać

Ostatnio edytowany przez fervi (2013-01-04 21:45:52)

Offline

 

#6  2013-01-04 21:57:56

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

Limit jest na całe pasmo i jest zależne od ostatniej mili. TP ma w DSL opcję zwiększania uploadu za dopłatą, w NEO tego nie widziałem. Co do dialogu i UPC to mają inną technologię i nie porównywał bym. Jak dobrze pamiętam to w laboratoryjnych warunkach szerokość pasma to około 30-45Mb.

Na pewno możesz zadzwonić dopytać się po negocjować, ja ostatnio przyspieszyłem migracje łącza, chcieli wykonać w 3 tygodnie, po tym jak powiedziałem że jak się nie wyrobią w tydzień to zerwę umowę, to po 3 dniach miałem już wszystko zrobione, ale byłem już na etapie pisania wypowiedzenia umowy.

Offline

 

#7  2013-01-04 22:44:00

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

Mówimy o mieszkaniu na wsi - więc o konkurencji to ja mogę pomarzyć tutaj, niestety to nie miasto ;]

@ArnVaker:

Oczywiście tłumaczenia ludków z Netii jak mi nie zwiększyli prędkości był "bo łącze więcej nie może" - OK, spoko - ale chyba upload i download ida po tym samym kablu przecież? W UPC na mieszkaniu w Katowicach mam 30 Mbps download i 3 Upload - w domu na wsi spokojnie starczył by mi 2 Mbps upload - obecne 512 Kbps to jednak trochę mało...

Czy ktoś z Was zna jakieś techniczne przeciwskazania (realne znaczy się, a nie paplaninę pani z infolinii :) ) że technologia DSL na danym kablu może mieć download rzędu 10 Mbps a upload tylko 1 Mbps?

Offline

 

#8  2013-01-04 22:50:06

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

Tak jak pisałem skoro długość kabla jest X i powstają szumy na poziomie Y to wtedy szerokość pasma jest Z, gdzie DOWN+UP < Z

Offline

 

#9  2013-01-04 22:53:28

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

Heh widzę że poza tym tak po prostu ADSL dzieli pasmo:

http://en.wikipedia.org/wiki/Asymmetric_digital_subscriber_line

Więcej pasma jest na download niż upload - w sumie logiczne to. Kurcze czyli pewnie trzeba czekać aż TP wymieniu tutaj linie... czyli za jakieś 100 lat :/ ewentualnie rozejrzeć się za czymś radiowym... no nic dzięki za info.

Dodam tylko że Netia spot pokazuje coś takiego:

Kod:

Maksymalna szybkość linii:    10.29 Mbps Downstream / 1.20 Mbps Upstream
Margines zakłóceń:    21.40 dB Downstream / 23.00 dB Upstream
Tłumienie linii:    13.80 dB Downstream / 4.50 dB Upstream
Modulacja linii:    G.992.1 Annex A

Czyli ten 1 Mbps w teorii się powinno dać chociaż...

Ostatnio edytowany przez Huk (2013-01-04 22:55:13)

Offline

 

#10  2013-01-05 02:22:51

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

Raczej 75% realnego z tego 1,2 Mbps. Do tego pamiętaj że część pasma zajmuje Ci transmisja typu ACK.
Jak wejdziesz na dach i nie będziesz widział okolicznego miasta, masztów, kominów to radio raczej odpada. Po drugie przyzwoita radiolinia jest kosztowna tak w zakupie i instalacji jak i w utrzymaniu.

Offline

 

#11  2013-01-05 07:06:13

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

a z jakiego województwa jesteś? (nowego nie starego :P )

Offline

 

#12  2013-01-05 08:04:06

  buri - Użytkownik

buri
Użytkownik
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2011-01-25

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

Jestem w to cienki bolek, ale ostatnio zmieniałem prędkości i z twoimi parametrami to 1 Mbit UL powinno śmigać jak marzenie, ba nawet pewnie więcej patrząc na to co ja mam - mam o wiele gorsze parametry.

Nie pasuje mi jednak modulacja linii, aby mieć więcej powinno być ADSL2+ choć przy tym też dają chyba maksymalnie 1 Mbit.
Modulacja linii:    G.992.1 Annex A

Offline

 

#13  2013-01-05 11:19:23

  chmuri - [=Centos=]

chmuri
[=Centos=]
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-11-25
Serwis

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

Powiedzcie mi że to ten upload jest potrzebny nie tylko to tortów i p2p...:)


http://wiki.centos.org/ArtWork/Brand?action=AttachFile&amp;do=get&amp;target=centos-logo-light.png

Offline

 

#14  2013-01-05 11:40:46

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

@chmuri

Wysyłanie Sunrise Desktop - 3h
Wysyłanie Sunrise Desktop z 1mbps - 1.5h :P

Niemniej mam też np. serwer i im szybszy upload, tym mniejsze dyskomforty itd. Poza tym łatwo jest zapełnić 512kbps, tutaj Skype, tutaj coś i jest spore zużycie - a jak masz rodzinę, to już lekka lipa

Fervi

Offline

 

#15  2013-01-05 11:57:39

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

Jeszcze jest coś takiego jak email, ftp no i modne od jakiegoś czasu chmury. Dodatkowo przydaje się jak ktoś umieszcza zdjęcia na FACE.. lub na innych portalach.

Co do P2P to jest potrzebne jak chcesz być dawca a jak nie to też nie musisz mieć dużego UP aby dobrze działało.

Offline

 

#16  2013-01-05 13:38:31

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

Jedyni mają p2p, a ja się męczę z tunelami VPN i zmienną adresacją na łączu ADSL - efekt: od czasu do czasu muszę czekać, aż dostęp do Confluenca będzie mi dany. Ale jak już jest dostęp (a ten mają nieliczni), to działa, zwłaszcza, że tylko ja korzystam :P

Duży UP.. to byłoby coś. Ale mój smak jest ostrzejszy - IPv4, IPv6, BGP, AS i LIR :) No i można by wtedy myśleć i byciu ISP na wiosce. Tylko nie każdy by chciał, bo jak to co ma to działa, to po co. Więc mam lepszy pomysł na biznes, ale to na starość, kiedy to będę chciał sobie usiąść w kawiarni, w kamienicy, gdzie... każdy nerd będzie mógł usiąść z laptopem :P a jednocześnie kawiarnia miała by styl nie-nerdowski.

Offline

 

#17  2013-01-05 14:18:14

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

Można spróbować wziąć DSL od tepsy, chociaż to ofertę głównie kierują do klientów biznesowych. Z czego jeszcze pamiętam za 59 zł w netii była promocja za 100/25. Można się zapytać czy coś takiego jeszcze oferują.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#18  2013-01-05 16:14:00

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

Przymiarki do DSL (dla klienta zwykłego) były, ale.. wystąpiły problemy związane z tym, że nie można było uruchomić tego do momentu, gdy nie wyłączymy ISDN (co jest normalne) oraz chcieliśmy zachować numer.. ogólnie cuda na kiju, i wnikałem i została opcja neo z 8Mbps/0,8Mbps. Na razie na jakiś czas.

Netii się nie tykam :P Podziękował.

Offline

 

#19  2013-01-05 20:02:19

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

Może się mylę ale kiedyś było tak że jak masz ISDN to nie mogłeś mieć ani DSL ani NEO. Wiec jak masz NEO to i DSL powinien działać.

Offline

 

#20  2013-01-05 20:33:47

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

do neo był inny anex dla ISDN i rzadko bo rzadko ale to na niektórych centralach było możliwe do realizacji (jak pracowałem w serwisie przy sklepie komputerowym to kiedyś szef kupił w promocji jakieś wypasione routery neostradowe - i leża już ze 3 lata na półce bo są na anex ISDNa :P )

Offline

 

#21  2013-01-06 01:17:06

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

@chmuri:

Nic z tych rzeczy w moim wypadku. Chciałem sobie streamować DVB-T bo na mieszkaniu w Katowicach mi nie odbiera. Przy 1 Mbps jakość już jako taka jest (VLC -> H264+AAC->Rozdzielka 400x300), ale przy 512 Kbps jest kaszana do sześcianu.

Dzięki wszystkim za info ale raczej nic z tego nie będzie - przynajmniej do czasu aż obecna umowa zacznie się kończyć, wtedy zobaczymy co powiedzą ludki z Netii i TP jak będę chciał zrezygnować ;]

Offline

 

#22  2013-01-06 05:48:15

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

DVB-T bo na mieszkaniu w Katowicach mi nie odbiera

Masz na myśli Katowice w woj Śląskim, czy Katowice na Kołymie (Syberia)?
Bo nadajnik w Myslowicach jest raptem kilka km od Katowic, ja mieszkam kolo Gliwic, i mam antenę ustawioną na Mysłowice Kosztowy, jak spojrzysz na mapę, to się okaże, że w Katowicach musi odbierać, nie ma bata.
Radzę podyskutować o tej sprawie z anteną TV ;), albo spółdzielnią, która celowo utrudnia używanie anteny, żeby kablówka zarobiła 5 dych/mies, jak kiedyś w mojej okolicy.
W razie czego UKE masz w Siemianowicach, na Bytkowie.

Delegatura UKE w Siemianowicach Śląskich
Dyrektor: Grzegorz Doros

    Adres: 41-106 Siemianowice Śląskie, ul. Walerego Wróblewskiego 75
    Tel. 32 220 75 75
    Fax 32 220 76 05
    e-mail: siemianowiceslaskie@uke.gov.pl

Z resztą masz tu infolinię:
http://www.uke.gov.pl/_gAllery/57/35/57351/cyfryzacja.png

Alleluja i do przodu ;)

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-01-06 05:51:28)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#23  2013-01-06 09:39:16

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

@djjanek @Graffi
* w PL wiem, że się nie da pociągnąć ISDN i xDSL (DSL) na tej samej linii - to wymaga, jak Graffi zauważył odpowiedniej centralki po drugiej stronie kabla.
** ADSL pracuje na 1MHz z tego co pamiętam
** linia zwykła jest to 32kHz (stąd też filtry)
** ISDN działa też jakoś w tych częstotliwościach
** wniosek: nie da się :) ale w DE było to już możliwe ;)
* problemem w założeniu DSL'a było to, że poprzednia konfiguracja była następująca:
** dwie linie
*** jedna zwykła, jeden numer, neostrada
*** druga ISDN, trzy numery (1+2 ISDN)
** chcieliśmy zachować numer z puli utrzymywanej na łączu ISDN
** założenie DSL'a było możliwe na łączu, gdzie była neostrada
** TP/Orange samo chciało już to zrobić, bo jesteśmy klientem na liście z gwiazdką
*** wiele zgłoszeń dot. funkcjonowania usługi
*** b. wymagający klient
** CHYBA nie dało się przenieść numeru między liniami ALBO założyć DSL'a, gdzie był ISDN
** a całość działa się na spokojnej wsi, oddalonej o <10km od jakiegoś węzła szkieletu (w szkole w wsi sąsiedniej), bo centrala (taka wielka stacja z napisem Siemens) stoi <500m od nas.

Offline

 

#24  2013-01-06 10:29:45

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

@Jacekalex:

Jakbym miał antenę na dachu to tak ;] problem w tym że nie mam, a nie chce mi się tego załatwiać bo podejrzewam że nie pomieszkam tam już zbyt długo. Próbowałem złapać to na maleństwie dołączonym do tunera - niestety jedyne okno wychodzi tak że sygnał musiałby iść z odbić, a że mieszkam na ostatnim piętrze to nie ma z czego ;]

Inna sprawa że chciałem sprawdzić z ciekawości jak taki układ z przesyłaniem obrazu by działał.

Offline

 

#25  2013-01-06 10:45:47

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Łącze TP - da się jakoś wynegocjować szybszą prędkość wysyłania?

Które piętro?

Bo czasami można z 'okna|balkonu', albo w stylu sznurek na pranie: kabel miedziany, idący od budynku w kierunku prostopadłym do spodziewanego kierunku sygnału.
Długość drutu (kabla) musi być wielokrotnością długości fali, jaką chcesz odbierać z maksymalną mocą.

Jak bylem bajtlem (stan wojenny), to był najlepszy sposób, żeby złapać zagłuszane rozgłośnie - Wolna Europa i Głos Ameryki, kiedy na żadnej antenie nie było nic słychać.

Potrzebujesz tylko okno, drzewko i drut miedziany, do tego drugi do uziemienia.

Można też pogadać z jakimś sąsiadem (wystarczająco kumatym), co ma antenę - wzmacniacz z rozgałęzieniem, i wio.

Na maleństwie umieszczonym w pokoju, to w Katowicach najprędzej wacka w prawicę złapiesz :D


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)