Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2013-01-10 21:22:00

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

Prościej się umówić, jak normalni ludzie, na piwo/wodę mineralną ;)
A nie siedzieć na jakiś fejsbukach z tysiącem znajomych.

Ostatnio edytowany przez yossarian (2013-01-10 21:22:54)

Offline

 

#52  2013-01-10 23:52:42

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

Ja tam tylko mowe nienawiści połączoną z propagandą szerzę ;-)

Offline

 

#53  2013-01-11 01:26:06

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

340 jakos mi sie wbilo w glowe, i poraz pierwszy sie zaczalem zastanawiac jak to jest mozliwe.


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#54  2013-01-11 10:38:21

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

yossarian napisał(-a):

Prościej się umówić, jak normalni ludzie, na piwo/wodę mineralną ;)
A nie siedzieć na jakiś fejsbukach z tysiącem znajomych.

"znajomości"  = znajomych gdzieś tam widzianych :) . Ilu z nich to ludzie na których możesz naprawde liczyć w realu?

Offline

 

#55  2013-01-11 10:49:47

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

“Only a life lived for others is a life worthwhile.”
—Albert Einstein

https://lh5.googleusercontent.com/-SQKRpW6izq4/UO8YRFAYl9I/AAAAAAABncY/fFl3E3tAqOk/s339/adorable-brother-helping-sister-cross-a-gap.gif


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#56  2013-01-11 11:14:10

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

Słodkie ;p


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#57  2013-01-11 11:24:03

  drelbrown - Użytkownik

drelbrown
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-01-07

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

Ja dałem się namówić na FB. Po jakimś czasie zorientowałem się, że FB ma wyjebane na prywatność danych, więc konto usunąłem. Przed usunięciem konta zapisałem sobie linki bezpośrednie do zdjęć, które wstawiłem (były udostępnione do wglądu tylko dla wybranych znajomych, a cały profil był skonfigurowany na bardzo prywatny), usunąłem zdjęcia oraz całą swoją historię aktywności. Od czasu usunięcia konta minęły 3 miesiące, a wszystkie fotki są dostępne za pomocą linków bezpośrednich sic!
Link do usunięcia konta, który trudno na FB znaleźć (normalnie dostępna jest dezaktywacja konta)→ https://ssl.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

Offline

 

#58  2013-01-11 12:10:23

  caro_cenzura - Użytkownik

caro_cenzura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-29

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

Co do usuwania, bo też miałem konto na FB i to dwukrotnie przez, krótki okres czasu. Jakiś rok temu dało się usunąć konto wyszukując odpowiednie słowo kluczowe w supporcie. Jak usuwałem konto w październiku to dało się to już wyklikać jedynie poprzez "cofnięcie" strony po naciśnięciu dezaktywacji (wyskakiwało wtedy gdzieś na dole strony malutkie hiperłącze "usuń konto".

@drelbrown
Byłem świadomy, że moje dane zostaną w jakiś sposób zachowane z powodu polityki FB, ale nie sądziłem, że jest to, aż tak ostentacyjne. :(


Daj człowiekowi rybę, nakarmisz go na jeden dzień. Naucz go łowić, a nakarmisz go na całe życie.

Offline

 

#59  2013-01-11 12:24:42

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

gdzieś czytałem,że podobnie trzyma fotki portal sympatia.
dziś land ma większe znaczenie niż zdrowy rozsądek.
"masz setki znajomych, nie masz naprawde ani jednego z nich" czy tak jakoś cytat brzmiał.

Offline

 

#60  2013-01-11 16:01:57

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

ja poprostu usunalem jak w linku, ale nie kasowalem postow ze zdjeciami, bylo ich niewiele (czy powinienem?, konto jest dalej aktywne do 25 stycznia).

Ostatnio edytowany przez pink (2013-01-11 17:18:24)


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#61  2013-01-11 17:02:46

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

"Użytkownicy facebooka są bardzo naiwni ufając mu " Mark Zukerberg

Nie wspominając już o sprzedawaniu danych i innych :)

Offline

 

#62  2013-01-27 16:41:40

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

Wszyscy obserwują, nikt nie wie po co

Każdego dnia zostawiamy w sieci mnóstwo informacji o sobie. Każde kliknięcie jest analizowane, badane oraz oceniane, by znaleźć sposób na wyciągnięcie od nas pieniędzy. Wciąż bezskutecznie. 40 dni - tyle czasu ma Facebook na odpowiedź na wniosek o udostępnienie pełnych informacji, jakie ma o użytkowniku (z takim żądaniem może wystąpić każda osoba korzystająca z serwisu). Na raport czekam od ponad dwóch tygodni i wiem, że będzie obszerny. Bo już po kilku godzinach od wysłania prośby korporacja przesłała mi jego wersję skróconą. To 75 MB danych. Część oczywista, bo pamiętam, z czego się wyspowiadałam FB: data urodzenia, numer telefonu, ale na pewno nie adres, informacje o wykształceniu, zatrudnieniu czy numer karty kredytowej.
Najbardziej zadziwiające było jednak to, gdy zobaczyłam, jak FB widzi te informacje. Każde wejście do serwisu jest opisane: data, IP komputera, szerokość oraz długość geograficzna, pod którą się znajdowałam, kto spośród znajomych był w tym czasie dostępny - czyli mógł przeczytać moje wpisy. Opisy zdjęć są równie szczegółowe: jakim aparatem wykonane, o której godzinie i kto oraz gdzie je obejrzał. Wszystko podzielone na kilkanaście kategorii, m.in.: polubione strony firmowe i te, z których obserwowania zrezygnowałam, wydarzenia publiczne, w których uczestniczyłam, i kto ze znajomych też brał w nich udział. Była też tam cała prywatna korespondencja, także ta, którą wykasowałam. Gdyby jeszcze były używane dyskietki, to na informacje, które Facebook mi udostępnił, potrzeba by ich było ponad 52.
Sporo. A przecież internet to nie tylko Facebook. To także Google, Apple, Microsoft, Amazon, eBay, Twitter, Yahoo, NK.pl, Allegro i dziesiątki tysięcy innych internetowych sklepów czy firm. Bo zbieranie, przechowywanie i przetwarzanie danych jest coraz ważniejszą częścią prowadzonych przez nie biznesów. Tak ważną, że nazywane są Big Data, czyli Wielkie Dane. Nie tylko dlatego, że są większe niż jakiekolwiek dotąd zbierane informacje do celów statystycznych czy badawczych. A że są, wystarczy przykład Wal-Martu, największej sieci sklepów na świecie, która gromadzi ponad milion informacji zakupowych na godzinę. Wielkie także dlatego, że ich przyrost jest coraz szybszy. Ale skoro są tak wielkie zasoby, to czy w ogóle można je sensownie wykorzystać?


Nowa ropa, nowy cukier

- Można. I to się robi - socjolog Jan Zając natychmiast odpowiada na pytanie, czy zbieranie miliardów milionów bajtów danych ma sens. - Serwisy społecznościowe, portale, sklepy, wyszukiwarki nie dość, że zbierają skrzętnie każdą informację o nas, to jeszcze zamieniają ją na pieniądze. A nawet jeżeli części z tych danych jeszcze nie potrafią przetworzyć, to mają sztaby ekspertów, które pracują tylko nad tym - dodaje.

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/wszyscy-ob … po-co,1886842

Bawta się!

http://img.interia.pl/biznes/nimg/o/j/Wszyscy_obserwuja_nikt_6041810.jpg

Offline

 

#63  2013-01-27 17:21:11

  caro_cenzura - Użytkownik

caro_cenzura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-29

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

Sam kiedy miałem konto na FB (jakiś rok temu) wyczaiłem, że można wystosować request o podanie zgromadzonych przez portal danych o nas. W moim przypadku na szczęście wyszło ok. 9Mb i do tego informacje, które można i tak w sieci o mnie znaleźć, bo niektóre placówki edukacyjne nie szanują w ogóle prywatności swoich podopiecznych i umieszczają wszystko w sieci w postaci czystego tekstu.


Daj człowiekowi rybę, nakarmisz go na jeden dzień. Naucz go łowić, a nakarmisz go na całe życie.

Offline

 

#64  2013-01-28 17:40:07

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

Nie masz konta na facebook'u, a i tak twoje fotki mogą się tam znaleźć - nawet nieumyślnie. Jak się przed tym zabezpieczyć: http://howto.cnet.com/8301-11310_39-57560911-285/pr … rting-photos/ .


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#65  2013-01-30 19:55:05

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#66  2013-03-04 01:10:28

  sqrtek - Użytkownik

sqrtek
Użytkownik
Skąd: /bin/true
Zarejestrowany: 2012-06-14

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

Sorry za odkop tematu, ale ciekaw jestem czy skoro fotki po usunięciu nadal w jakiś sposób są przechowywane na serwerze i za pomocą starych linków można je dalej oglądać to czy np. można się dostać jakoś do rozmów które zostały usunięte w tradycyjny sposób?


"Nie pozwól by zgiełk opinii innych ludzi, zagłuszył Twój wewnętrzny głos" ~ Steve Jobs

Offline

 

#67  2013-03-04 10:14:26

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

Napisz do administratorów FaceBooka, chyba mają miesiąc na udostępnienie ci wszystkich danych

Fervi

PS. Co z tym prawem do zapomnienia?

Offline

 

#68  2013-03-06 18:05:41

  sqrtek - Użytkownik

sqrtek
Użytkownik
Skąd: /bin/true
Zarejestrowany: 2012-06-14

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

A co jeśli mam dostęp do pewnego konta do fejsbuka i chciałbym odczytać wiadomości które zostały usunięte z tego konta? chyba tak pisać bezpośrednio do adminów nie wypada :D


"Nie pozwól by zgiełk opinii innych ludzi, zagłuszył Twój wewnętrzny głos" ~ Steve Jobs

Offline

 

#69  2013-03-06 22:56:22

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

fervi napisał(-a):

Napisz do administratorów FaceBooka, chyba mają miesiąc na udostępnienie ci wszystkich danych

mają cię w dupie. zakładając konto akceptujesz regulamin, w którym stwierdza się, że konto oraz wszelkie dane, które na nim umieszczasz, należą do fejsbuka. czyli po prostu oddajesz te dane za darmo jakiejś prywatnej amerykańskiej firmie, która może sobie z nimi robić co zechce, a ty w zamian możesz ich co najwyżej cmoknąć w pompę


linux regd. user #248790

Offline

 

#70  2014-01-25 13:23:01

  drelbrown - Użytkownik

drelbrown
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-01-07

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

drelbrown napisał(-a):

Ja dałem się namówić na FB. Po jakimś czasie zorientowałem się, że FB ma wyjebane na prywatność danych, więc konto usunąłem. Przed usunięciem konta zapisałem sobie linki bezpośrednie do zdjęć, które wstawiłem (były udostępnione do wglądu tylko dla wybranych znajomych, a cały profil był skonfigurowany na bardzo prywatny), usunąłem zdjęcia oraz całą swoją historię aktywności. Od czasu usunięcia konta minęły 3 miesiące, a wszystkie fotki są dostępne za pomocą linków bezpośrednich sic!
Link do usunięcia konta, który trudno na FB znaleźć (normalnie dostępna jest dezaktywacja konta)→ https://ssl.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

Ku przestrodze: Minął kolejny rok, a fotki cały czas dostępne SIC!

Offline

 

#71  2014-01-25 16:05:02

  Red_Fedora - Użytkownik

Red_Fedora
Użytkownik
Skąd: Piękna kraina nad Sierpienic
Zarejestrowany: 2013-06-03

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

Wow! Dude,  that's creepy. Dobrze że Facebooka użyłem tylko do wycyganienia gierki za za darmo. Czasem jest lepiej nie mieć przyjaciół.


http://static1.wikia.nocookie.net/__cb20130812121419/nonsensopedia/images/2/2b/Pinkie_pie.gif
Po co myśleć racjonalnie? Najważniejsze jest to by było zabawnie!

Offline

 

#72  2014-01-25 16:24:34

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

Red_Fedora napisał(-a):

Wow! Dude,  that's creepy. Dobrze że Facebooka użyłem tylko do wycyganienia gierki za za darmo. Czasem jest lepiej nie mieć przyjaciół.

Lepiej jest na Facedugu mieć konto ;)
Od biedy na Diasporze

Fervi

Offline

 

#73  2014-01-25 17:38:16

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

http://imgur.pl/i/00002/1psx32hj6871.png

:D

Offline

 

#74  2014-01-25 19:58:07

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

fervi napisał(-a):

Red_Fedora napisał(-a):

Wow! Dude,  that's creepy. Dobrze że Facebooka użyłem tylko do wycyganienia gierki za za darmo. Czasem jest lepiej nie mieć przyjaciół.

Lepiej jest na Facedugu mieć konto ;)
Od biedy na Diasporze

Fervi

Szkoda tylko, że nielicznym udało się pokonać captchę na facedugu :D

Offline

 

#75  2014-01-25 21:52:41

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Nie masz konta na Facebook'u ....

Piotr3ks toż to były eliminacje na hakierów portalu  ]:D

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)