Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2012-05-20 12:31:04

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Hej

Ja też mam zamiar kupić pralkę. Jednak dla mnie najważniejszym kryterium jest cena. Ważne też jest to, żeby była to pralka ładowana od przodu i w miarę wąska, bo mam małą łazienkę. Energo- i wodo-chłonność nieistotna, czas prania i programy prania nieistotne - piorę i tak od święta, bo tylko własne ciuchy.
Jaką piekielną maszyne polecacie?

Z doświadczeń:
Mam obecnie Polar - padaka (ciągle się coś leje, a programator to sprzęt raczej średniowieczny), brat ma dosyć niezawodny sprzęt Indesit (teraz urodzilo sie mu dziecko więc sie okaże jaki to sprzęt), matka miała i ma pralki ładowane od góry. Miała już totalną padakę Candy i dosyć drogi i padakowaty Electrolux/AEG, teraz ma Whirlpoola - narazie działa.

Zastanawiam sie nad Amicą lub Beko.

Pzdrv

Offline

 

#27  2012-05-20 14:10:36

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

@Zbooj:

Przez ostatnie dwa dni przeczytałem kilkadziesiąt tematów na rożnych forach, wliczając DUG'a i elektrode i wychodzi na to że diabli wiedzą co brać - tak naprawdę nie ma dziś żadnego producenta który robi pralkę czołg, jak to kiedyś bywało - możesz kupić urządzenie za 700 zł i pochodzi Ci 10 lat, a możesz wydać 3000 zł i po miesiącu (albo miesiąc po gwarancji, albo - jak w moim przypadku, już od nowości :/ ) padnie. Np. stara pralka Polar chodziła 9 lat i poza programatorem jest w 100% sprawna, całkiem energooszczędna itd. Daliśmy za nią wtedy coś koło 1000 zł, czyli raczej był to low-end, a mimo to matka była bardzo zadowolona.

Nowa pralka w tej samej cenie i taki klops - ale Polara to raczej nie dyskwalifikuje bo nikt nie da gwarancji że w Beko, Bosh'u Samsungu, LG czy firmie XYZ nie stanie się to samo.

Jedyne co mogę powiedzieć to to co by wynikało z przeczytanych informacji, mianowicie:

BEKO - Firma turecka, raczej średnia jakość, ale tanie części i 5 lat darmowej gwarancji na wybrane modele, jedni chwalą inni ganią.

Polar/Whirlpool - produkowane zwykle w Polsce, średnia jakość (czy lepsza czy gorsza od BEKO - tutaj opinie są podzielone), tylko dwa lata gwarancji a ceny części z kosmosu (plus taki że zwykle nie trzeba na nie czekać)

Mastercook oraz Amica - jakość średnia, możliwość 5 letniej gwarancji za dopłatą (150/179 zł w zależności od firmy, z tego co pamiętam), produkowane zwykle w Polsce, zwykle kuszą ceną, mają tanie części

Gorenje - średnia półka, części w miarę, jakość średnia, 2 lata gwarancji

Bosh i Siemens - być może nieco lepsze od powyższych, ale tylko 2 lata gwarancji i ceny części "niemieckie" ;]

Elektrolux - wielu polecało i chwaliło, ale cena zwykle dość wysoka, cena części też i chyba tylko 2 lata gwarancji

Miele - tutaj wielu twierdzi że to prawdziwe czołgo-pralki... tyle że nowej za normalne pieniądze się nie kupi, części drogie i tylko dwa lata gwarancji

Jeszcze odnośnie gwarancji można zajrzeć tutaj:

http://rankingpralek.pl/zestawienie-gwarancji-udzie … 11;-maj-2011/

Tyle ode mnie, jak napisałem gdzieś nieprawdę to proszę mnie poprawić ;]

Pozdro.

Offline

 

#28  2012-05-20 14:34:50

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Co do 5 letniej gwarancji - kazdy sklep RTV/AGD jest w stanie Ci jej udzielić za dopłatą bez względu na producenta pralki.

Ostatnio edytowany przez krasnij (2012-05-20 14:35:23)


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
The truth is out there.

Offline

 

#29  2012-05-20 15:54:35

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

krasnij napisał(-a):

Co do 5 letniej gwarancji - kazdy sklep RTV/AGD jest w stanie Ci jej udzielić za dopłatą bez względu na producenta pralki.

Sklep może udzielić?
Wolałbym nie zastanawiać się, jak od sklepu za 4 lata taką gwarancję egzekwować ;P

Porównianie pralek?

Pojadę raczej krajami:
Dość dobrej jakości sprzęt AGD mają włosi, mam na myśli funkcjonalność i nie najgorszą trwałość ich rzeczy.
Niemieckie rzeczy są przeważnie drogie jak diabli, czesto pancerne, ale w komforcie użytkowania zazwyczaj ustępują włoskim.

Polska produkcja? kiedyś robili całkiem nieźle, potem juz tylko  Amica coś prezentowała, Polar potrafił w lodówce pomalować zardzewiałą blachę, wsadzić na drzwi i potem ludziom lodówki rdzewiały,  a Mastercook? robi niezłe kuchenki, pralki natomiast takie sobie.

Takze, gdybym dzisiaj kupował nową pralkę, to najpierw bym zobaczył, co dostanę z Aristona, Candy, Zanusii, potem Elektroluxa, a potem reszta, typu Whirpool.
I trzy razy się zastanowił, ile za pralkę mogę zaplacić, bo drukarka mi kasy nie drukuje, ale uważam, że biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy.

Pozdrawiam
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#30  2012-05-20 16:33:51

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Jacekalex napisał(-a):

Sklep może udzielić?
Wolałbym nie zastanawiać się, jak od sklepu za 4 lata taką gwarancję egzekwować ;P

Sklep jest pośrednikiem. Gwarancji udziela tutaj zazwyczaj towarzystwo ubezpieczeniowe albo bank (w przypadku sprzedaży ratalnej).

Ostatnio edytowany przez krasnij (2012-05-20 16:34:15)


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
The truth is out there.

Offline

 

#31  2012-05-20 17:10:21

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Jacekalex napisał(-a):

I trzy razy się zastanowił, ile za pralkę mogę zaplacić, bo drukarka mi kasy nie drukuje, ale uważam, że biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy.

Mnie też nie drukuje, ale uważam, że biednych ludzi nie stać na drogie rzeczy - patrz Grecja, tam drukują pieniądze :P

Moim zdaniem, wszystko jest dzisiaj podłej jakości. Nie ma znaczenia czy włoskie, niemieckie czy polskie.
Ktoś zarzucił hasłem "pralka-czołg", uważam że coś w tym jest.

Osobiście szukam więc pralki, gdzie drugorzędnym czynnikiem jest energo- i wodo-oszczędność - bardzo zaawansowane technologicznie energooszczędne urządzenia mają to do siebie, że w praktyce same szybko ulegają biodegradacji - jak powiedział niejaki Salomon "z pustego nie nalejesz", coś mniej więcej jak "fizyki nie oszukasz".
Nie wiem jak wy, ale moje ubrania są zwykle bawełniane i zaawansowane programy prania, np. do jedwabiu, nie są mi potrzebne.
Po co płacić za gwarancję, skoro jej koszt mógłby stanowić, znaczący procent nowego urządzenia? - cena pralek ktore mnie interesują wynosi 800zł, ubezpieczenie 200zł - 25% wartości.
Opłacalność napraw jest rzeczą dyskusyjną, zwłaszcza w urządzeniach z tzw. wyższej półki. Trupa Electrolux/AEG mojej matki, koleś naprawiłby, za 800zł :P, sama pralka kosztowała ponad 2 tyś zł.
Moim zdaniem nawet drogie urządzenia są przewidziane do użytkowania na konkretny przedział czasu.

Amica czy Beko?

Pzdrv

Ostatnio edytowany przez Zbooj (2012-05-20 17:19:44)

Offline

 

#32  2012-05-20 21:43:42

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Wydaje mi się że to praktycznie ta sama klasa - ja bym szukał albo modelu Beko z 5 letnią gwarancją:

http://www.beko.com.pl/images/5lat_maxi_2q2012.jpg

Albo kupił jakąś tanią Amicę i dopłacił do gwarancji, przy czym z tego co czytałem lepiej mieć gwarancję producenta niż sklepu. Przedłużyć dla produktów firmy Amica można tutaj:

http://www.amica.com.pl/pl,promocje,gwarancja-plus,4,3.html

Offline

 

#33  2012-05-21 19:34:38

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Wezme Amice jednak. Beko nie ma takiego "płytkiego" modelu :)

Pzdrv

Offline

 

#34  2012-05-21 20:49:25

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Udało się nam dogadać ze sklepem (nie było mnie przy tym, ale z tego co zrozumiałem  problemów nie robili - czyli mają u mnie spory plus ;] ), zamieniliśmy tego Polara na Beko WMB 61242 PT z 5 letnią gwarancją (model droższy o 150 zł), ludzie przyjechali i podłączyli i niby przetestowali i ma działać - i oby się sprawdził bo od tej zamoty z pralką szlag powoli człowieka trafiał ;]

Offline

 

#35  2012-05-22 11:12:12

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Pralka do 1200 zł z jak najdłuższą gwarancją

Miele - ale w Niemczech trzeba kupować. Tak, pralka nie do zajechania (używamy taką od ponad 15 lat, jak nie dłużej, bo w 1997 już była, czyli wnioskuję, że była i wcześniej). Nie wiem czy czołg, ale nic, dosłownie nic nie trzeba było do niej zaglądać. Od czasu do czasu spuścić wodę z filtra. A tak nic.

P.s. fajnie, że części moto do niej pasują :]

Wątek został zamknięty aby chronić go przed spamerami. :) Jeżeli jesteś normalnym użytkownikiem i chcesz tu coś napisać, skontaktuj się z którymś z moderatorów lub administratorów, a wątek zostanie otwarty.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)