Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2011-09-28 16:25:00

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Ekhm - jak grać to won na konsole po to została stworzona ;)

No tak, a muzyki słuchać na MP3, oglądać filmy na TV, a liczyć na kalkulatorze - istny podział obowiązków ;)

Fervi

Offline

 

#27  2011-09-28 16:28:02

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Nie no, w sumie wszystko można zrobić na google'u też :)

Offline

 

#28  2011-09-28 17:31:54

  xomrk - Członek DUG

xomrk
Członek DUG
Zarejestrowany: 2010-03-21

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Niby konsola jest do grania ale ... zagraj w jakieś strategie na konsoli ( jest tylko parę )  albo np w takiego wowa ( nie wiem czy jest jakiś mmorpg na konsole) ?

Ostatnio edytowany przez xomrk (2011-09-28 17:33:13)


Linux debian 3.2.0-4-amd64 #1 SMP Debian 3.2.46-1 x86_64 GNU/Linux

Offline

 

#29  2011-09-28 18:11:26

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Guzik prowda, Debian jest właśnie na desktop, nie mylić z serwerem.
W Debianie nie ładują gruba w wersji alfa1 - jak w Ubuntu swego czasu, nie ma przymusu uzywania PulseAudio czy NetworkManagera, czy np wkur***cza Plymountha.

Nawet kompletny lama (jak ja) po instalacji ma działający i stabilny system, jak ostatnio instalowałem Squeeze, to miałem 3 blędy, z których żaden nie byl na tyle poważny, żeby przez niego wywalać system, czy choćby środowisko graficzne.
Może na nerwy działa brak emeralda w podstawowym repo, czy np brak nvidii w sensors-applet, ale przy tym, co potrafi wyczyniać "stabilne" Ubuntu, to mało istotne bzdury.

W każdym razie Squeeze nie ma w zwyczaju witać po instalacji czarnym ekranem bez śladu konsoli (jak ostatni Ubuntu 10.04.2 LTS po instalacji steru Nvidii z oficjalnego repo).

Debian jest w tej chwili najłatwiejszym w administrowaniu (i przewidywalnym) systemem bazującym na Linuxie.

Ani w systemach bazujących na paczkach rpm -  gdzie każda paczka jest z innej parafii, a np na Suse często łatwiej coś zainstalować z paczki deb niż z rpma dla Fedory, między Fedorą i Mandrivą też bywają podobne klimaty ;)
ani też w Ubuntu, bazującym na mocno niestabilnych wersjach softu, nie ma takiej wygody.

CO do serwera, zależy, gdzie ten serwer ma stać, serwer plików czy drukarki, czycokolwiek innego działającego w chronionej sieci lokalnejtak, router też, ale na serwer www czy poczty lepiej wźiąść coś solidniejszego, pod względem zarówno użytych flag na poziomie kompilatora, jak i mechanizmów bezpieczeństwa na poziomie kernela.

A na tym polu Debian - pomimo "wystarczającego" suportu do Selinuxa, czy stopniowemu utwardzaniu niektórych demonów sieciowych, jak np Apache, Openssh, czy Postfix, przegrywa zarówno z Ubuntu, jak i Fedorą, Suse czy Gentoo.
Natomiast ma dość wygodny system budowania paczek, więc jak ktoś chce sobie skompilować kernel (np z grsecurity) do paczki deb, i przebudować cały system z flagami hardened, to chociaż jest to tylko 2 razy trudniejsze, niż w Gentoo, ale jak najbardziej wykonalne ;D

W tym kontekście Debian mógłby się nadawać na każdy serwer w takim zakresie, w jakim jest to zasługa samego Debiania, a nie benedyktyńskiej roboty Admina.

Bo czasy "systemu wystarczającego na serwer internetowy" wyjaśnil ostatnio  (od 30 września do tej pory) kernel.org.
A konkretnie ten kawałek kodu strony:
 

Kod:

<h3>Down for maintenance</h3>
            <!--<h3>The page you are looking for is temporarily unavailable.  Please
            try again later.</h3>-->

            <!--<div class="alert">
                <h2>What to do</h2>
                <div class="content">
                    <p>This site is currently down for scheduled system
                    maintenance. We are actively working to bring the system
                    back up as soon as possible. We apologize for the
                    inconvenience.</p>

Widuję go od 30 Sierpnia, dziś jest 28 września ;P

Albo ostatnio linux.com

This site is down for maintenance. We will be restoring service shortly. Thank you for your patience.

The Linux Foundation

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-09-28 18:18:08)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#30  2011-09-28 18:29:57

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

fervi napisał(-a):

(...)

Jeśli moja teoria się powiedzie (Gallium / Repo Ubuntu), IntinteOS może stać się poważnym konkurentem dla Ubuntu, a Debian będzie mógł się (teoretycznie) szybciej rozwijać

Zapomnij :)

Musiałbyś wpompować sporo kasy w dobry team developerski, by mieć szansę zdobyć choć niewielki odsetek userów Ubuntu. Ultimate Edition (http://distrowatch.com/table.php?distribution=ultimate) już mamy. Systemów bazujących na Ubuntu - http://distrowatch.com/search.php?category=All& … status=Active jest całe zatrzęsienie, zatem twój system zniknie w całej masie, o ile w ogóle powstanie - w co szczerze wątpię.


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#31  2011-09-28 18:30:46

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Ja tam nie wiem, ja na Desktop widzę system na którym DA SIĘ grać, dlatego jestem na Ubuntu; Jeśli nie da się grać, to może być Workstation / coś innego

Fervi

Offline

 

#32  2011-09-28 18:55:08

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

na desktop do grania to tylko i jedynie windows i tu nie ma co sie sprzeczac.
na linux desktopowy do pracy to jedynie debian - w krótkim czasie zainstalujesz i skonfigurujesz do pelnej obsługi multimedialnej.



debian stable dodam. Mało sie psuje, mało roboty do skonfigurowania- powiem ze owiele mniej niz w łubuntu, jest w miare przewidywalny ( aktualizacje i inne bzdety) duzo paczek ... . Paczki firm/developerow niezaleznych

Ostatnio edytowany przez Yampress (2011-09-28 18:56:59)

Offline

 

#33  2011-09-28 19:21:43

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

na desktop do grania to tylko i jedynie windows i tu nie ma co sie sprzeczac.

Sprzeczam się, ja na swoim Ubuntu gram, czasem w Crysis 2, czasem UT, czasem TrackMania.

Fervi

Offline

 

#34  2011-10-17 10:55:29

  Van - Użytkownik

Van
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-02

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Też chętnie podzielę się swoją opinią:

Chyba sobie jaja robicie. Debian Stable + dobór sprzętu, który jest dobrze wspierany i jazda! Można grać i to absolutnie przyjemnie, tutaj macie listę gier, które jak do tej pory w Debianie uruchomiłem (niedługo poszerzę ją o kilkanaście nowych tytułów, które uruchamiałem ostatnio), do tego przeczytajcie sobie ten artykuł i przestańcie gadać bzdury.

System bardzo stabilny i obciążający o wiele mniej komputer, niż Ubuntu.

Ostatnio edytowany przez Van (2011-10-17 10:56:19)

Offline

 

#35  2011-10-17 11:50:41

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

fervi napisał(-a):

Sprzeczam się, ja na swoim Ubuntu gram, czasem w Crysis 2, czasem UT, czasem TrackMania.

Na Debianie też grałem w to, ponieważ to nie są natywne gry na linux, tylko uruchamiane za pomocą wine. Następny Twój argument padł.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#36  2011-10-17 16:15:03

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Problem w tym, że instalujesz Ubuntu; masz otwarte stery; gry chodzą szybciej niż na Debianie = Być może wielu osobom to wystarczy. Na Debianie jest OBOWIĄZEK instalacji zamkniętych sterów, chyba, że uruchamiasz notatnik

Fervi

@Van
Te gry są "proste" porównaj swoje gry do np. Crysis 2. On ma "ciut większe wymagania"

Fervi

Ostatnio edytowany przez fervi (2011-10-17 16:17:04)

Offline

 

#37  2011-10-17 16:18:16

  alex011251 - Gość

alex011251
Gość

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Ja tam nie wiem :) Ale wg mnie Debian jak i Ubuntu tak samo nadaja sie na desktop. Z resztą na obu systemach spotykałem sie z tymi samymi problemami

 

#38  2011-10-17 16:27:59

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Cóż - oczywiście to zależy od wielu czynników, np. na Debianie można przeglądać rewelacyjnie neta, napisać list, słuchać muzy, pograć w Fleszówki czy Linuksowe rarytasy - Jednak jeśli liczycie, że pogracie w coś super (gry na Wine 2005 rok), możecie się przejechać na tym [na otwartych sterach, o których mówię]

Fervi

Offline

 

#39  2011-10-17 16:40:14

  alex011251 - Gość

alex011251
Gość

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Ale Ubuntu ma jedna wadę. Ogromną.  Zjada więcej zasobów niz Debian. Jeżeli rozmawiamy o ubuntu 11

 

#40  2011-10-17 17:03:07

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Pewnie, to jest wada (od biedy można używać Unity2D), jednak każdy szanujący się użytkownik nie ma kalkulatora :>

Fervi

Offline

 

#41  2011-10-17 17:49:54

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

o, fervi znalazł sobie kolejny wątek do trollowania?

(ziew)


linux regd. user #248790

Offline

 

#42  2011-10-17 18:18:51

  thalcave - prawie jak admin

thalcave
prawie jak admin
Skąd: odległa galaktyka
Zarejestrowany: 2007-05-17

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

fervi napisał(-a):

Pewnie, to jest wada (od biedy można używać Unity2D), jednak każdy szanujący się użytkownik nie ma kalkulatora :>

Fervi

OOOo... to szanujących się/dobrych użytkowników poznajemy po sprzęcie jaki posiadają :D

IMO u jednego lepiej Ubuntu działa, u drugiego Debian... nawet jeśli grają w te same gry. I tyle w temacie.


linux register user: 484281
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards

Offline

 

#43  2011-10-17 20:42:17

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

fervi napisał(-a):

Problem w tym, że instalujesz Ubuntu; masz otwarte stery; gry chodzą szybciej niż na Debianie = Być może wielu osobom to wystarczy. Na Debianie jest OBOWIĄZEK instalacji zamkniętych sterów, chyba, że uruchamiasz notatnik

Słucham? Od kiedy jest taki obowiązek? Cały czas używam otwartego sterownika na debianie.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#44  2011-10-17 21:14:21

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

http://download.tibia.com/tibia920.tgz

Podaj FPS'y

Nie trzeba instalować, wystarczy rozpakować

Fervi

Offline

 

#45  2011-10-17 23:43:55

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah

Najlepsza aplikacja do testowania wydajności karty graficznej.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#46  2011-10-18 08:41:39

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

http://fraa.blox.pl/resource/181148triple_facepalm_super.jpg

Tyle w komentarzu.

Ostatnio edytowany przez sir_lucjan (2011-10-18 08:42:12)


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#47  2011-10-18 08:50:08

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Chłopaki, dajcie sobie już siana. Chcecie aby i ten wątek został zamknięty?


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#48  2011-10-18 08:55:59

  Van - Użytkownik

Van
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-02

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

fervi napisał(-a):

@Van
Te gry są "proste" porównaj swoje gry do np. Crysis 2. On ma "ciut większe wymagania"

Gdybyś jednak przeczytał podlinkowany przeze mnie artykuł, wiedziałbyś o co chodzi.

Zresztą, o czym my mówimy? Ty już dawno nie mówisz o "zdatności Debiana jako desktop" ani nawet o "zdatności Debiana jako platforma do gier". Ty w tej chwili mówisz jedynie o jakości otwartych sterowników do kart ATI/AMD w Debianie i w Ubuntu. A to nie należy do zagadnienia.

Pierwszą rzecz, jaką powinieneś zrobić przed instalacją dystrybucji, to sprawdzić jej kompatybilność i wydajność pod kątem własnego sprzętu.

Offline

 

#49  2011-10-18 14:46:20

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

azhag napisał(-a):

Chcecie aby i ten wątek został zamknięty?

Bym był za, bo to kolejna bezsensowna dyskusja. O tym dlaczego ferviemu tibia źle działa pod debianem. Szczerze mam dość już ludzi związanych z tego typem gry. Głównie dzieci, które się domagają wszystkiego za darmo i wszystko im się należy.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#50  2011-10-18 15:20:41

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Debian na Desktop się nie nadaje

Powiem tak - Podałem Tibię, bo to najłatwiejsze do testowania; Gra jest darmowa i lekka, ale mogę cię zasypać listą gier. Ostatni raz jak testowałem Debiana to sprawdziłem co i jak - Nic się nie zmieniło, syf totalny, jeśli ATI przestało wspierać twoje karty - nic tutaj nie szukaj, bo tylko się na pingwinku przejedziesz - taka prawda, sorry very i rowery

Fervi

PS. Zapytaj się zresztą każdego lepszego gracza, czemu gry na Ubuntu chodzą lepiej niż na Debianie ... Po prostu tak jest i tyle

Ostatnio edytowany przez fervi (2011-10-18 15:21:30)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)