Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2009-09-16 21:45:22

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: UE może zabronić monitorów kineskopowych

rychu masz rację - u mnie w robocie dziewczyny z laboratorium zamówiły 50 g czerni eriochromowej (taki wskaźnik/barwnik). Te 50 gramów starcza nam na 2 lata. Najmniejsze dostępne opakowanie.... 1 kg. Radzimy sobie tak, że jakaś stacja - niekoniecznie gorlicka kupuje tp badziwie i sprzedaje pozostałym stacjom w województwie i ościennych. Ciut to niezgodne z przepisami budżetowymi i VAT-em, ale nikt o kilka złotych nie będzie robił problemu.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#27  2009-09-16 23:18:58

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: UE może zabronić monitorów kineskopowych

No własnie rychu metan ma bardzo wysoką wartość energetyczną (55 MJ z 1 kg, dla porównania: najlepszego sortymentu węgiel kamienny tzw. ekogroszek, nie stosowany w elektrowanich, ok 28MJ z 1kg). Takie instalacje są bardzo opłacalne bo odchodzą koszty transportu paliwa, straty w przesyle i konwersji energii. Można by powiedziec same plusy, ale nie ma tak dobrze, są niestety dosyć drogie w budowie i utrzymaniu.

Ostatnio edytowany przez Zbooj (2009-09-16 23:28:25)

Offline

 

#28  2009-09-17 00:46:14

  iwo - Użytkownik

iwo
Użytkownik
Skąd: 51.770 N, 19.459 E
Zarejestrowany: 2006-11-20

Re: UE może zabronić monitorów kineskopowych

Hm, pomimo to milczeniem, ale Adobe powinno płacić jakiś podatek ekologiczny za Flasha.


Iwo - Linux user numer #457448

Offline

 

#29  2009-09-17 07:52:28

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: UE może zabronić monitorów kineskopowych

rychu napisał(-a):

a co do kolei to pkp cargo po prostu nie daje się lubić. ceny z kosmosu (bo jest monopolistą), a jak nie załadujesz/rozładujesz wagonów w terminie (co do godziny) to płacisz kary jak zboże.

Tak nie do końca.

Akurat mieszkam niedaleko lini kolejowej Śląsk Poznań bardzo zaniedbanej zresztą.

Widzę co idzie.

Na jeden towar PKP Cargo idą trzy transporty prywatnych przewoźników.
Łatwo poznać bo mają rózne pstrokate barwy.
Tabor u nich też  jest różny.Loki od sędziwych ET21 co pamiętają czasy pary do różnych czeskich i węgierskich złomów ale ładnnie odmalowane i trzeba się zastanawiać co to za pojazd.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#30  2009-09-17 07:59:21

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: UE może zabronić monitorów kineskopowych

ilin napisał(-a):

ale ładnnie odmalowane i trzeba się zastanawiać co to za pojazd.

Czyżbyś interesował się rozpoznawaniem pociągów, jak znany kompozytor Artur "Dwie Szopy" Jackson?
;)

Ostatnio edytowany przez ippo76 (2009-09-17 08:00:46)


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#31  2009-09-17 08:03:07

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: UE może zabronić monitorów kineskopowych

iwo napisał(-a):

Hm, pomimo to milczeniem, ale Adobe powinno płacić jakiś podatek ekologiczny za Flasha.

Polecam

Do spółki z AdBlockiem, dobrze się uzupełniają. Czasami boczne menu w gazeta.pl trochę się rozjeżdża przez to :)


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#32  2009-09-17 13:02:00

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: UE może zabronić monitorów kineskopowych

http://www.youtube.com/watch?v=ul2yZNMkr1A
to przykład, że psie kupy są najmniejszym problemem.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#33  2009-09-18 00:05:36

  iwo - Użytkownik

iwo
Użytkownik
Skąd: 51.770 N, 19.459 E
Zarejestrowany: 2006-11-20

Re: UE może zabronić monitorów kineskopowych

Zbooj napisał(-a):

Nie istnieją racjonalne przesłanki dot. zmniejszenia poboru mocy przez urządzenia. Jak nie ma żarówek 100W, to wkręce dwie 60W ;] a kto mi zabroni?

http://republika.pl/blog_yg_3231665/3480429/sz/zarwka.jpg


Iwo - Linux user numer #457448

Offline

 

#34  2009-09-18 01:08:01

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: UE może zabronić monitorów kineskopowych

ten obrazek lata od początku września po necie, fajny fotomontaż ;)

faktycznie z tymi żarówkami 100 W to ściema. tylko zwróć uwagę, że budowa świetlówki energooszczędnej wymaga bardziej skomplikowanych technologii i więcej materiałów - słowem większy koszt końcowy (a więc i większy podatek), no i przy okazji do produkcji świetlówek trzeba zaangażować więcej ludzkich zasobów, i tak gospodarka się kreci


linux regd. user #248790

Offline

 

#35  2009-09-18 08:21:46

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: UE może zabronić monitorów kineskopowych

rychu napisał(-a):

faktycznie z tymi żarówkami 100 W to ściema. tylko zwróć uwagę, że budowa świetlówki energooszczędnej wymaga bardziej skomplikowanych technologii i więcej materiałów - słowem większy koszt końcowy (a więc i większy podatek), no i przy okazji do produkcji świetlówek trzeba zaangażować więcej ludzkich zasobów, i tak gospodarka się kreci

Podobnie jak z elektrowniami wiatrowymi - trzeba te tony cementu i stali wyprodukować;

albo auta hybrydowe - emitują tyle co2 jak zwykłe małe diesle, spalanie mają podobne, więc ich użytkowanie jest dyskusyjnie "ekologiczne". Jeśli jednak wziąć pod uwagę produkcję, zwłaszcza akumulatorów, a potem ich utylizację, to auto z klasycznym napędem jest 156x bardziej "eko". Uwielbiam, jak Jeremy Clarkson pastwi się nad hybrydami w "Top gear"....


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#36  2009-09-18 10:53:16

  thalcave - prawie jak admin

thalcave
prawie jak admin
Skąd: odległa galaktyka
Zarejestrowany: 2007-05-17

Re: UE może zabronić monitorów kineskopowych

Niestety (albo stety) ale eko jest w modzie, a że eko jest drogie to korzystamy z pseudo-eko rozwiązań od toreb w sklepach (słynna reklama z misiem Carefoura) przez żarówki aż po samochody. Chcemy być eko, ale nie chcemy na to łożyć pieniędzy dlatego weźmiemy wszystko co sprzedawane jest jako eko i kosztuje pi razy drzwi tyle co odpowiednik nie eko.


linux register user: 484281
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards

Offline

 

#37  2009-09-18 11:16:12

  iwo - Użytkownik

iwo
Użytkownik
Skąd: 51.770 N, 19.459 E
Zarejestrowany: 2006-11-20

Re: UE może zabronić monitorów kineskopowych

thalcave napisał(-a):

Niestety (albo stety) ale eko jest w modzie, a że eko jest drogie to korzystamy z pseudo-eko rozwiązań od toreb w sklepach

Pamiętacie aferę z torbami eko sprzedawanymi (btw 3zł od sztuki - niezły biznes) w jakimś Tesco czy innym badziewiu? Wyszło, że może i torba się szybciej rozkłada, ale za to farba nań nałożona jest jeszcze bardziej toksyczna dla środowiska.
Niestety, jako osoba która miała na studiach przedmiot Ochrona środowiska wiem, ile "zielonych" się robi w EKObiznesie.
http://static.demotywatory.pl/uploads/1246917637_by_Chaos__500.jpg


Iwo - Linux user numer #457448

Offline

 

#38  2009-09-18 11:47:43

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: UE może zabronić monitorów kineskopowych

thalcave napisał(-a):

Niestety (albo stety) ale eko jest w modzie, a że eko jest drogie to korzystamy z pseudo-eko rozwiązań od toreb w sklepach (słynna reklama z misiem Carefoura) przez żarówki aż po samochody. Chcemy być eko, ale nie chcemy na to łożyć pieniędzy dlatego weźmiemy wszystko co sprzedawane jest jako eko i kosztuje pi razy drzwi tyle co odpowiednik nie eko.

Nie potępiam wszystkiego w czambuł, rozumiem, że jabłko "eko" jest droższe, bo nie pryskane. Ale taka pseudoekologia jak z hybrydami czy torebkami foliowymi to albo zwykła głupota albo szwindel, albo i jedno i drugie.


iwo napisał(-a):

Pamiętacie aferę z torbami eko sprzedawanymi (btw 3zł od sztuki - niezły biznes) w jakimś Tesco czy innym badziewiu? Wyszło, że może i torba się szybciej rozkłada, ale za to farba nań nałożona jest jeszcze bardziej toksyczna dla środowiska.

Był w prasie wywiad z panią profesor z Politechniki Łódzkiej. Zapamiętałem z tego, że i owszem - foliowa torebka wyrzucona w lesie będzie się rozkładać x lat, natomiast ta "ekologiczna" składa się z jakichś syntetycznych mikrogranulek połączonych biodegradowalnym spoiwem. Spoiwo rozłoży się szybciej niż foliowa torebka, ale mikrogranulki nie. I rozproszą się w glebie i wodzie. A foliową torebkę można podnieść. Można je też spalać odzyskując energię, a niektóre tworzywa sztuczne nie rozkładają się na jakieś toksyczne i trudne do utylizacji związki.

Czytałem też kiedyś, że niektórych rzeczy nie warto utylizować, bo proces jest trudny i energochłonny - trzeba dostarczyć mnóstwo energii (która póki co nie jest za darmo), więc lepiej je po prostu składować na wysypiskach.

Może lepsza byłaby torba papierowa, ale kto mi zagwarantuje, że jest z makulatury a nie ze ściętego specjalnie drzewa?

Mnie osobiście wkurzają butelki bezzwrotne i kolorowe wkładki do gazet z reklamami oraz rożnej maści ulotki reklamowe...


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#39  2009-09-18 11:52:28

  giegiel - Członek DUG

giegiel
Członek DUG
Skąd: Chrzypsko Wielkie/Poznań
Zarejestrowany: 2006-04-15

Re: UE może zabronić monitorów kineskopowych

ippo76 napisał(-a):

Mnie osobiście wkurzają butelki bezzwrotne i kolorowe wkładki do gazet z reklamami oraz rożnej maści ulotki reklamowe...

Mnie też to wpienia i dlatego powinien być obowiązek żeby takie wkładki reklamowe były z makulatury robione a firmy rozprowadzające te kolorowe wkładki powinny płacić jakiś haracz ekologiczny.

Offline

 

#40  2009-09-18 13:00:03

  iwo - Użytkownik

iwo
Użytkownik
Skąd: 51.770 N, 19.459 E
Zarejestrowany: 2006-11-20

Re: UE może zabronić monitorów kineskopowych

giegiel napisał(-a):

firmy rozprowadzające te kolorowe wkładki powinny płacić jakiś haracz ekologiczny.

np. poczta Polska swego czasu, nie wiem, czy jeszcze.


Iwo - Linux user numer #457448

Offline

 

#41  2009-09-18 14:04:31

  giegiel - Członek DUG

giegiel
Członek DUG
Skąd: Chrzypsko Wielkie/Poznań
Zarejestrowany: 2006-04-15

Re: UE może zabronić monitorów kineskopowych

Teraz we wrześniu i październiku jest natłok dzieci z ulotkami szkół języków i szkół policealnych. I to w poznaniu jest jakaś plaga!

Offline

 

#42  2009-09-18 14:30:01

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: UE może zabronić monitorów kineskopowych

u mnie to samo, czasem nie da się normalnie chodnikiem przejść.


linux regd. user #248790

Offline

 

#43  2009-09-18 14:39:03

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: UE może zabronić monitorów kineskopowych

giegiel napisał(-a):

Teraz we wrześniu i październiku jest natłok dzieci z ulotkami szkół języków i szkół policealnych. I to w poznaniu jest jakaś plaga!

To nowa cywilizacja "obrazkowo-ulotkowa" :) A książki czytają już chyba tylko starsi ludzie :)


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#44  2009-09-18 14:55:13

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: UE może zabronić monitorów kineskopowych

Co się martwicie.
Rozpoczął się rok szkolny a wiec i obowiązkowa zbiórka makulatury kazdej szkole (przynajmniej podstawowej)

Surowiec na to jak znalazł :)


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)