Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#76  2009-08-28 07:49:15

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Uwaga Bil nie śpi

bercik napisał(-a):

PS co do tekstu w Wikipedii ... to nie jestem pewien ale niektore wydzialy w ramach MSDN (chyba AA) oferowaly tez MSOffice ...

Jestem prawie pewien, że wcześniej był dostępny, ba! był objęty wyjątkiem zezwalającym na jego dowolne użycie. Ale już nie wiem czy to było w zwykłym MSDN czy AA.

Ostatnio edytowany przez azhag (2009-08-28 07:58:56)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#77  2009-08-28 08:47:54

  radar22 - Użytkownik

radar22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-27

Re: Uwaga Bil nie śpi

Dzisiaj ponownie dzwoniłem do microsoftu rozmawiałem z inną osobą dopytywałem o możliwość używania oprogramowania MSDNAA do użytku domowego.

A więc znów otrzymałem odpowiedź że nie ma najmniejszego problemu z używaniem windowsa do grania, oglądania filmów etc.. (użytek domowy). Jedynym zastrzeżeniem licencji jest że oprogramowania nie można używać w celach zarobkowych (komercyjnych).

Wysłałem też pytanie w formie pisemnej - jak otrzymam odpowiedź to napiszę na forum.

P.S. Dla chcących dopytać o licencję: 0 801 308 801 lub 22 594 19 99 w godzinach 8-20 w dni robocze oraz w soboty 9-16

Offline

 

#78  2009-08-28 10:22:37

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Uwaga Bil nie śpi

azhag: majac prawo użytkownaia oznacza, że możesz tylko i wyłącznie uzytkować dany program/rzecz, ale ona nie nalezy do Ciebie. Gdy jest mowa o uzywaniu oznacza to, że program/rzecz, która jest Twoją własnością nabytą ma odpowiednie cechy używania, zasady używania, ograniczenia itp. To też choć zdania w języku polskim znacza to samo to w odniesieniu do licencji już nie.

Ostatnio edytowany przez qluk (2009-08-28 10:23:39)

Offline

 

#79  2009-08-28 10:41:33

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Uwaga Bil nie śpi

Jak może nie należeć do mnie coś co kupiłem .... Jakie to nieżyciowe :)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#80  2009-08-28 10:45:24

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Uwaga Bil nie śpi

marg1 napisał(-a):

Jak może nie należeć do mnie coś co kupiłem .... Jakie to nieżyciowe :)

Kupujesz program czy licencję na używanie programu? ;)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#81  2009-08-28 10:53:30

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Uwaga Bil nie śpi

Ano :)
W ogóle w temacie, uważam, że powinno być tak jak to jest w przypadku praw autorskich do muzyki, czy literatury, że po iluś tam latach od śmierci autora prawa autorskie wygasają ;) (Żyj nam Billu jak najdłużej;))
Analogicznie powinno by być w przypadku programów - załóżmy po 10 latach od wydania każdy ma prawo ich używać i robić z nimi co mu się żywnie podoba - tym sposobem Win 98 byłby już darmowy.
Jak nad tym pomyśleć, to całkiem rozsądny pomysł, bo przecież co roku powstają nowe wersję różnych systemów i innych badziewi - co by to szkodziło odpuścić kasę za najstarszy, tylko kto się na to zgodzi :D

Ostatnio edytowany przez marg1 (2009-08-28 10:56:54)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#82  2009-08-28 12:53:37

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Uwaga Bil nie śpi

marg1 napisał(-a):

... tym sposobem Win 98 byłby już darmowy.

DOS nie jest darmowy do dziś. Dlatego powstał FreeDOS.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#83  2009-08-28 12:56:49

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Uwaga Bil nie śpi

marg1 napisał(-a):

W ogóle w temacie, uważam, że powinno być tak jak to jest w przypadku praw autorskich do muzyki, czy literatury, że po iluś tam latach od śmierci autora prawa autorskie wygasają ;) (Żyj nam Billu jak najdłużej;))
Analogicznie powinno by być w przypadku programów - załóżmy po 10 latach od wydania każdy ma prawo ich używać i robić z nimi co mu się żywnie podoba - tym sposobem Win 98 byłby już darmowy.
Jak nad tym pomyśleć, to całkiem rozsądny pomysł, bo przecież co roku powstają nowe wersję różnych systemów i innych badziewi - co by to szkodziło odpuścić kasę za najstarszy, tylko kto się na to zgodzi :D

o ile sie nie myle to wygasanie majatkowych praw autorskich to jest tak samo jak przy muzyce, filmach itp ... czyli 70 lat po opublikowaniu (Art. 36. Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych) ... jednak przy dzisiejszym swiecie (tempie zmian itp) IMHO okres ten wydaje sie za dlugi - tak w odniesieniu do programow jak i innych dziel

BTW jak w USA pojawialo sie prawo autorskie okres ten wynosil zawsze (chyba) 23 lata od opublikowania ... co mialo zapewniac rownowage pomiedzy korzyscia tworcy a interesem publicznym (kultury, etc)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#84  2009-08-28 13:23:15

  radar22 - Użytkownik

radar22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-27

Re: Uwaga Bil nie śpi

otrzymałem odpowiedź z Microsoftu

Dziękujemy za skontaktowanie się z Centrum Obsługi Klienta Microsoft.
Licencje uzyskane w ramach programu MSDN AA, studenci mogą wykorzystywać dowolnie w celach prywatnych w domu.
Jedynie nie jest możliwe wykorzystywanie komercyjne uzyskanych licencji.

Myślę że to wyjaśnia całość :)

Offline

 

#85  2009-08-28 13:49:35

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Uwaga Bil nie śpi

A w tej interpretacji odnieśli się jakoś do zapisu „ale tylko” w licencji, dlaczego nie ma on żadnego znaczenia, oraz do interpretacji zawartej w polskim oraz amerykańskim FAQ, dlaczego owa jest błędna? Czy po prostu tak podali?

Obecnie Microsoft przedstawia dwie sprzeczne interpretacje tej samej licencji:
- można używać w celach dowolnych, pod warunkiem, że są niekomercyjne (zawarta w powyższej koresponencji)
- można używać tylko w celach badawczych i eduakcyjnych, pod warunkiem, że są niekomercyjne (zawarta w FAQ; notabene ja również tak interpretuję licencję)

Podanie interpretacji sprzecznej z inną bez obalenia jej (i — ponieważ mamy tu do czynienia z jednym podmiotem — zaprzestania jej podawania) wg mnie nie wyjaśnia sprawy, wręcz przeciwnie — dodatkowo ją komplikuje.
____

Jeszcze a propos używania (pal licho jak można używać) programów z MSDN AA po zakończeniu edukacji:
wg licencji po zakończeniu współpracy z Microsoftem w ramach MSDN AA, należy zniszczyć wszystkie kopie programów. Były student prawdopodobnie (w sumie nie wiem jak to wygląda w praktyce) nie zostanie o konieczności wykonania tego w takim przypadku. Można się nieźle wkopać.

Ostatnio edytowany przez azhag (2009-08-28 13:53:09)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#86  2009-08-28 13:54:12

  radar22 - Użytkownik

radar22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-27

Re: Uwaga Bil nie śpi

azhag napisał(-a):

Jeszcze a propos używania (pal licho jak można używać) programów z MSDN AA po zakończeniu edukacji:
wg licencji po zakończeniu współpracy z Microsoftem w ramach MSDN AA, należy zniszczyć wszystkie kopie programów. Były student prawdopodobnie (w sumie nie wiem jak to wygląda w praktyce) nie zostanie o konieczności wykonania tego w takim przypadku. Można się przypadkiem nieźle wkopać.

Ja odniosłem wrażenie że to my jako administratorzy (instytucja) mamy zniszczyć wszystkie płyty (swoje oryginalne - tłoczone).

Co do kopi studentów (ściągają to zazwyczaj w postaci iso) to już nie jest takie jednoznaczne.

Offline

 

#87  2009-08-28 14:00:11

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Uwaga Bil nie śpi

Faktycznie:

Co się dzieje, jeśli uczelnia nie przedłuży umowy?

- niniejsze warunki tracą ważność;
- nie mogą Państwo dystrybuować oprogramowania w obrębie grupy personelu, kadry i studentów; osoby te   mogą jednak kontynuować używanie kopii oprogramowania otrzymanych od Państwa przed zakończeniem członkostwa w MSDN-AA zgodnie z postanowieniami umowy
- muszą Państwo zniszczyć wszystkie posiadane kopie oprogramowania.

Z ostatniego się wycofuję.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#88  2009-08-28 15:00:44

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Uwaga Bil nie śpi

Ja to podsumowałbym tak:

Dajemy Ci nasz produkt, a Ty się do niego przyzwyczajaj i oswajaj z jego właściwościami. Podrośniesz (skończysz studia) nie będziesz zostawiony bez opieki pod warunkiem, że zakupisz nasz jeszcze bardziej doskonały i opatrzony etykietką ,,Professional'' produkt. Pamiętaj jednak gdybyś nie dokonał zakupu to w przypadku kiedy znajdziemy u Ciebie jakikolwiek fragment naszego produktu to zostaniesz ukarany. W ramach łaski będziesz mógł zakupić nasz produkt.

Offline

 

#89  2009-08-28 20:56:39

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Uwaga Bil nie śpi

Ja to podsumuję jednym słowem - HARACZ!


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#90  2009-08-28 21:05:26

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Uwaga Bil nie śpi

Biznes panowie, biznes. ;)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#91  2009-08-28 21:10:16

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Uwaga Bil nie śpi

Frajerzy kupują, kreatywni kombinują ;)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#92  2009-08-28 21:11:54

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Uwaga Bil nie śpi

marg1 napisał(-a):

Frajerzy kupują

co jest złego w świadomym kupnie?


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#93  2009-08-28 21:15:25

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Uwaga Bil nie śpi

W kupnie niczego złego nie ma, doktryna zależy od zasobności portfela ;)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#94  2009-08-28 21:19:29

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Uwaga Bil nie śpi

marg1 napisał(-a):

W kupnie niczego złego nie ma

w takim razie dlaczego kupujący są frajerami?


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#95  2009-08-28 21:22:20

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Uwaga Bil nie śpi

Ci, co nie muszą kupować, nie muszą kupować ;)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)