Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-09-08 13:31:20

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

sterowanie "bzdetami" po LAN (ew. USB)

witajcie

szukałem już trochę po sieci ale nie bardzo mam jakiś punkt zaczepienia żeby coś więcej obczaić
mam zrobione sterowanie paroma rzeczami (kwestia "włącz / wyłącz" przez przekaźniki i klucze tranzystorowe to jest rozwiązane) podłączone pod LPT w kompie, jednak o wiele lepszym byłoby dla mnie podłączenie tego przez jakiś układ który bym podpiął pod sieć sobie (przez skrętkę) i bym po IP tym sterował (może być przez telnet komunikacja tym) jak znacie jakieś układy scalone przeze które coś takiego szybko osiągnę to będę wdzięczny :)

ew. takie samo rozwiązanie mogę pod usb - też z góry dziękuję za wskazanie czegoś co rozwiąże mój problem :)
(jakiś układ do podłączenia...)


w sumie wystarczy mi (i o to mi w tym momencie chodzi) żeby na jakimś kabelku (w sumie na wielu niezależnie od siebie :P ) wyjściowym za całym tym układem (czy to podpiętym na USB czy po sieci) otrzymywać logiczne stany "0" lub "1" w jakiś kontrolowalny sposób :)

Offline

 

#2  2008-09-08 13:59:14

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

Re: sterowanie "bzdetami" po LAN (ew. USB)

Co do lana to chyba najlepiej by było jakiś mikrokontroler oprogramować odpowiednio, można by np użyć http://www.sics.se/~adam/lwip/ + napisać jakiś serwer słuchający poleceń i wykonujący odpowiednie komendy (wysyłający odpowiednie wartości na odpowiednie piny)
Ogólnie dużo zabawy IMO (na elektronice się tak średnio znam, więc nie powiem na 100%)
Pozdrawiam.

Offline

 

#3  2008-09-08 14:24:47

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: sterowanie "bzdetami" po LAN (ew. USB)

ja wiesz w jakiejś gazecie widziałem taki układ z opisem, ale że ja to widziałem w E.Leklersku jakoś w zimie i wtedy wiem jakoś nie miałem czasu na to mocniej zwrócić uwagę a jak już wpadłem na pomysł że mi to by się przydało to nie mam pojęcia jak to teraz odnaleźć :(

przegrzebałem sporo na forum.elektroda.pl dziś ale tam albo trzeba miesiąc stracić na przeczytanie wszystkiego albo nie da się czegoś znaleźć :(
a podejrzewam że tam już ktoś taką zabawkę zrobił...

no najwyżej tam popytam, tyle że nowicjuszom to się marnie odpowiada tam jak widzę :(

Offline

 

#4  2008-09-08 14:48:17

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: sterowanie "bzdetami" po LAN (ew. USB)

Graffi, jak chcesz to porównaj USB i magistralę I2C Philipsa. Coś powinno się z tym moim zdaniem dać zrobić. Poszukaj na stronach philipsa jakiś specjalizowanych układów.
I2C.pdf

edit:

http://www.i2c-bus.org/

Ostatnio edytowany przez fnmirk (2008-09-08 14:50:36)

Offline

 

#5  2008-09-09 09:51:02

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: sterowanie "bzdetami" po LAN (ew. USB)

chyba najtansze i najprostrze rozwiazanie - wykozystanie portu szeregowego (dajesz mikrokontroler ktory slucha komend na RS i ustawia odpowiednio swoje wyjscia ... mozesz uzyc zwyklego komputerowego RS232 lub przemyslowego RS485 - w tym drugim przypadku kilkanascie urzadzen w jednej sieci i odleglosci ponad 1km pomiedzy urzadzeniami ...

od strony kompa mozesz dac przejsciowke usb-rs232 (te dzialajace to od 18PLN w gore) lub usb-rs485 (w czesci modeli usb-rs232 wystarczy zmienic jednego scalaka (raczej smd) aby taka uzyskac)

a tu link do moich zabaw z sterowaniem RS - http://www.opcode.eu.org/mikrokontrolery/sterownik_oswietlenia/

co do sterowania przez LAN tez mozliwe (troche droszcze i trudniejsze w wykonaniu - uklady smd) mozesz tez skozystac z gotowego modulu Atmega128 + karta sieciowa i tylko to oprogramowac (warto wybrac sprzet obslugiwany np. przez nut/os bo masz gotowy stos tcp/ip i wielowatkowosc) ... http://www.opcode.eu.org/mikrokontrolery/NutOS_IM_notify/ - a to link do moich zabaw z sterowaniem przez LAN


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)