Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-07-16 16:13:53

  mylko - Użytkownik

mylko
Użytkownik
Skąd: Słubice
Zarejestrowany: 2005-07-16

problem z otwieraniem się niektórych stron www pod FF, IE...

Od wczoraj mam bardzo dziwny według mnie problem z otwieraniem się niektórych stron www np: pod FF i Operą nie otwiera mi się www.ibl.euv-frankfurt-o.de (pod IE bez problemu), ale dla odmiany pod FF i Operą otworze www.opera.com , ale IE już nie daje rady. Od jakiegoś tygodnia mam Debiana 3.1 r0a(dzięki za FAQ-bardzo pomocne było) oraz od miesiąca windows 2003. W Debianie "grzebie" coś cały czas, ale windowsa nie ruszałem (tzn. nic nie instalowałem) od momentu jak go zainstalowałem i skonfigurowałem. Dodam jeszcze, że próbowałem się łączyć na zinstegrowanej karcie sieciowej Realtek 8139 i na karcie na PCI 3Com EtherLink XL 10/100 PCI, adresy MAC obu kart musze zmieniać na inny. Pod windowsem wystarczył program SMAC, a pod Debianem Wasze rady w FAQ. Co do mojego łącza, to jest to internet z kablówki, pod modem można podpiąć trzy komputery.Próbowałem na 2 MAC-ach i to samo. Na trzecim działa inny komputer i wszystko jest w porządku. Pod Debianem mogłem coś "schrzanić" ale sieć pod windowsem powinna dobrze działać. Co prawda nie używałem go od tygodnia, a z windowsami różnie bywa. Proszę o wytłumaczenie mi powyższego fenomenu, bo dla mnie to bardzo zagadkowe i niezrozumiałe.

Offline

 

#2  2005-07-16 17:33:56

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: problem z otwieraniem się niektórych stron www pod FF, IE...

tak z ciekawości kliknąłem na oba adresy pod FF i Operą - oba się otwierają bez problemu, tylko ja mam neostrade
ps. tam we frankfurcie to ładne dziewczyny stoją :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#3  2005-07-16 18:45:52

  mylko - Użytkownik

mylko
Użytkownik
Skąd: Słubice
Zarejestrowany: 2005-07-16

Re: problem z otwieraniem się niektórych stron www pod FF, IE...

ps. tam we frankfurcie to ładne dziewczyny stoją :)

Akurat to jest mój uniwerek więc proszę się nie śmiać ;). Tu jest lepsza "rodzina Adamsów": http://www.econ.euv-ffo.de . A wracając do tematu, nie masz jakiegoś pomysłu dlaczego tak jest? Czy to wina mojego operatora netu?

Offline

 

#4  2005-07-16 18:51:50

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: problem z otwieraniem się niektórych stron www pod FF, IE...

co to za operator? jeśli chello to pudło, ja mam chello i otwieram te strony bez problema

ps: rzeczywiście same cudaki. ale pracownicy naukowi już tak mają...


linux regd. user #248790

Offline

 

#5  2005-07-16 19:00:57

  mylko - Użytkownik

mylko
Użytkownik
Skąd: Słubice
Zarejestrowany: 2005-07-16

Re: problem z otwieraniem się niektórych stron www pod FF, IE...

co to za operator? jeśli chello to pudło, ja mam chello i otwieram te strony bez problema

Operator to Jim-Sat, może ktoś słyszał, niestety nie mam innego wyboru, a za dobra firma to nie jest, czasami to ręce opadają.Chciałem tylko się dowiedzieć, czy to może być spowodowane przez mojego operatora, czy raczej przyczyny mam szukać w moim sprzęcie. Mam jeszcze z 4 karty sieciowe, ale nie chce mi się ich montować - sesje dopiero zaczynam ;).

Offline

 

#6  2005-07-16 19:14:21

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: problem z otwieraniem się niektórych stron www pod FF, IE...

sesje dopiero zaczynam ;).

sesja w środku wakacji? masakra!


linux regd. user #248790

Offline

 

#7  2005-07-16 20:14:33

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: problem z otwieraniem się niektórych stron www pod FF, IE...

a jak inne przeglądarki ? pisałeś o FF, Operze i IE
a co z Konquerorem, Mozillą i np. Netscape ?


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#8  2005-07-16 21:41:56

  mylko - Użytkownik

mylko
Użytkownik
Skąd: Słubice
Zarejestrowany: 2005-07-16

Re: problem z otwieraniem się niektórych stron www pod FF, IE...

a jak inne przeglądarki ? pisałeś o FF, Operze i IE
a co z Konquerorem, Mozillą i np. Netscape ?

Sprawdzałem Konquerora i to samo. Mozilli i Netscapa już nie chciało mi się instalować - niestety nauka. A z sejsą to jest masakra - 30 stopni, gorąco jak w piecu hutniczym, a ja na książkami siedze :(.  A mozilla i firefox nie są robione na tym samym "jądrze", "siniku" czy jak to się nazywa?

Offline

 

#9  2005-07-16 22:13:56

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: problem z otwieraniem się niektórych stron www pod FF, IE...

masz rację - ten sam silnik
ale czekaj - może to jest banalna sprawa, jakieś flashe, javy, pluginy ? masz to pomontowane?


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#10  2005-07-16 22:34:53

  x-dos - Członek DUG

x-dos
Członek DUG
Skąd: United World
Zarejestrowany: 2005-04-10
Serwis

Re: problem z otwieraniem się niektórych stron www pod FF, IE...

ale jak sie "nie otwiera"? czyli co biale tlo i nic? czy jakaś kaszanka wyskakuje

Offline

 

#11  2005-07-16 22:43:47

  BaB - Członek DUG

BaB
Członek DUG
Skąd: Krapkowice
Zarejestrowany: 2004-09-09

Re: problem z otwieraniem się niektórych stron www pod FF, IE...

wygląda na to, że to coś u nich (dostawca netu ma coś schrzanione). jak znasz ludzi, którzy mają net od tego samego popytaj czy też mają jakieś problemy


Zarejestrowany użytkownik Linuksa #361563

Offline

 

#12  2005-07-17 14:55:48

  mylko - Użytkownik

mylko
Użytkownik
Skąd: Słubice
Zarejestrowany: 2005-07-16

Re: problem z otwieraniem się niektórych stron www pod FF, IE...

Wygląda na to, że to admin z Jim-Satu znowu coś "zmajstrował" na serwerze. U innych wszystko działa. Zorganizowałem sobie dwa notebooki, zmieniłem na nich adres mac i to samo co u mnie. Jak zadzwonie do niego, to pewno usłysze żebym sobie kable sprawdził i sprzęt najlepiej zmienił. Raz kumpela nie miała internetu przez tydzień. Admin twierdził, że wszystko u niego ok, więc reinstalka systemu i nic dalej to samo. Z braku czasu już nie instalowałem od nowa tylko została skazana na brak internetu, aż tu pewnego dnia zadziałało samo z siebie. Życzcie mi powodzenia. Poprzedni admin był lepszy - można z nim było nawet wódke wypić ;). Dzięki za rady. I jak zwykle okazało się, że najprostsze rozwiązanie przychodzi na koniec. Wracam za nauki :(.

Offline

 

#13  2005-07-17 15:01:32

  mylko - Użytkownik

mylko
Użytkownik
Skąd: Słubice
Zarejestrowany: 2005-07-16

Re: problem z otwieraniem się niektórych stron www pod FF, IE...

Witam ponownie. Już z powrotem wszystko działa. A tak sobie postanowiłem właśnie zobaczyć czy będzie ok. Nic nie robiłem z komputerem poza włączaniem i wyłączaniem. Czyli znowu samo się naprawiło. Jak dla mnie nadal dziwne. Dlaczego akurat te strony sie nie otwierały. No coż pozostanie to dla mnie tajemnicą. Chyba, że admin Jim-Satu bywa też na tym forum ;) i mi to wytłumaczy, bo dzwonić to mi się już nie chce.

Offline

 

#14  2005-07-17 15:24:20

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: problem z otwieraniem się niektórych stron www pod FF, IE...

mnie tez interesuje co moglo byc przyczna....
jak narazie na mysl mi sie nazuca proxy zle skonfigurowane

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)