Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-06-04 11:11:54

  Tech - Wielki Brat

Tech
Wielki Brat
Skąd: Hel
Zarejestrowany: 2004-04-22

Windows 2003 problem z profilami

Witam

Zacznę może tak.

W firmie mamy 5 komputerów które były kupione jakiś rok temu od Firmy A
Na tych komputerach zainstalowany jest Windows XP Home. SP2

Kilka dni temu dostaliśmy kolejne 5 komputerów z Firmy B
Na tych komputerach zainstalowany jest Windows XP Pro. SP2

Skonfigurowałem AD, utworzyłem użytkowników, katalog z profilami itd. wszystko poszło ładnie.

Następnie zacząłem dodawać komputery które dostarczyła Firma B do domeny, nie było problemu, logowanie i profile śmigają aż miło czyli OK.

Komputery z Firmy A miały Windowsy XP Home, więc zaktualizowałem je do Prof. w czasie aktualizacji nie było problemów, błędów itp.
Komputery ładnie dodawały sie do domeny (postępowałem tak samo jak z komputerami Firmy B) ale tu już jest problem.
Ładnie loguje się do profilu, pokazuje nazwę użytkownika (w starcie) niby ok ale przy wylogowaniu nie zapisuje profilu na serwerze. W czasie wylogowania niema żadnego komunikatu o błędach itp. Jeżeli na ten sam profil zaloguje się z komputera Firmy B wszystko jest OK, więc nie jest to wina uprawnień.

Pomyślałem, że coś jednak popsuło się przy aktualizacji Windowsa z Home do Pro. więc zainstalowałem nowy system XP Pro. ale jest to samo.

Dzwoniłem do Firmy B z zapytaniem czy coś może więcej doinstalowali do Windowsów aby dobrze działały z AD, ale nie - standardowa instalacja.

Sprawdzałem czy profile są mobilne, aktualizowałem systemy i nic :(

I o co tu chodzi ?

Jako ciekawostkę powiem, że jak zrobiłem klona systemu Windows z komputera Firmy B i wgrałem go na komputer Firmy A to nie było problemu z profilami.

I bądź teraz mądry, czym się różnią te windowsy ?


Ktoś mądry kiedyś powiedział: jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to się nie odzywaj !!!

Linux Registered User: #344405
GnuPG - C22A 2BA8 BECA 173F 713B A57B DF1A C4B4 E282 AE82

Offline

 

#2  2008-06-04 11:16:04

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Windows 2003 problem z profilami

Zainstaluj sobie na serwerze debiana z sambą i po problemie

Offline

 

#3  2008-06-04 11:42:14

  Tech - Wielki Brat

Tech
Wielki Brat
Skąd: Hel
Zarejestrowany: 2004-04-22

Re: Windows 2003 problem z profilami

guzzi napisał(-a):

Zainstaluj sobie na serwerze debiana z sambą i po problemie

eeehhh jakbym tylko mógł ale nie mogę i muszę się męczyć z windowsem


Ktoś mądry kiedyś powiedział: jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to się nie odzywaj !!!

Linux Registered User: #344405
GnuPG - C22A 2BA8 BECA 173F 713B A57B DF1A C4B4 E282 AE82

Offline

 

#4  2008-06-05 21:07:11

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Windows 2003 problem z profilami

Postaw sobie czystego XPka Prof i wepnij go do AD. Jak bedzie banglac to znaczy ze cos Ci sie zjebalo przy upgrade XP z Home do Prof i polityki zle splywaja.

Offline

 

#5  2008-06-05 22:38:24

  Tech - Wielki Brat

Tech
Wielki Brat
Skąd: Hel
Zarejestrowany: 2004-04-22

Re: Windows 2003 problem z profilami

debianus_userus napisał(-a):

Postaw sobie czystego XPka Prof i wepnij go do AD. Jak bedzie banglac to znaczy ze cos Ci sie zjebalo przy upgrade XP z Home do Prof i polityki zle splywaja.

Tak zrobiłem, jest to samo

Co jeszcze zaobserwowałem, komputery (windowsy) Firmy A nie czytają ścieżki do profili.
Na próbę wyłączyłem udostępnianie katalogu z profilami, komputer zalogował się i zachowywał tak samo jak opisywałem wyżej, nie było żadnego komunikatu o błędzie, natomiast komputery które poprawnie działały w domenie zaczęły krzyczeć, że nie jest dostępny profil i następuje logowanie do profilu lokalnego.

Montowanie dysków sieciowych działa prawidłowo.


Ktoś mądry kiedyś powiedział: jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to się nie odzywaj !!!

Linux Registered User: #344405
GnuPG - C22A 2BA8 BECA 173F 713B A57B DF1A C4B4 E282 AE82

Offline

 

#6  2008-06-06 09:48:05

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Windows 2003 problem z profilami

Nie wiem czy coś pomoge ale istnieje coś takiego jak "profil obowiązkowy" czy jakoś tak. Polega on na tym , że gdy użytkownik się zaloguje ma taki sam pulpit jak inni , oraz jego dane nie są zapisywane po skończonej pracy. Taki profil uzyskuje się poprzez zmiane nazwy ukrytego pliku Ntuser.dat na Ntuser.man. Plik ten powinieneś znależć w główny_katalog_systemowy\Profiles\nazwa_użytkownika lub dysk_systemowy\Documents and Settings\nazwa_użytkownika. Jest to plik ukryty więc trzeba w opcjach folderu zaznaczyć pokaż ukryte pliki i foldery. To mi przyszło do głowy, może to jest przyczyna całego zamieszania.


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)