Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-06-30 17:00:03

  Dantes - Użytkownik

Dantes
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-05-28

wykrywany procek i kernel

Hej jaki wam kernel ładuje bo instalacji? Ja mam procek celeron 600Mhz i po instalacji (domyślnej po enterze) wrzuca mi kernela na i386. Nie powinien dawać kernela-i686? W trybie expert można wybrać jąderko ale w normalnym trybie instalacji mógłby takie rzeczy zrobić.....

Offline

 

#2  2005-06-30 20:58:25

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: wykrywany procek i kernel

no proponuje przkeompilowac kernela pod swoja architektore

Offline

 

#3  2005-06-30 21:00:00

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: wykrywany procek i kernel

Kernel standardowo jest na architerkture i386, żeby zachować wsparcie również dla takich maszyn. Możesz sobie zastapić go wersją na i686. Przeszukaj archiwum w poszukiwaniu paczki z takim jądrem (polecam do tego aptitude).

Offline

 

#4  2005-06-30 21:52:17

  Dantes - Użytkownik

Dantes
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-05-28

Re: wykrywany procek i kernel

Na razie jestem za leniwy i nie mam czasu, żeby kompilować jąderko. Pytanie wynikło stąd, że na stronie:
http://wiki.debian.net/index.cgi?DebianInstallerFAQ
jest napisane:
"Question 17: Why doesn't the installer automatically choose the appropriate kernel to install (for example an i686 kernel instead of the generic i386)?

Answer: This is bug 237529 and it should be fixed by now. If you still see this problem in a recent installer, please reopen that bug and include the content of /proc/cpuinfo and which kernel version should be installed for your processor. "

No jakoś niezbyt jest fixed. ;)
Pytam czy tylko u mnie cuś nie fixed czy w ogóle.....

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)