Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-02-19 10:34:05

  rupek - Użytkownik

rupek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-12-26

Projekt www

Witam

Mam pytanie, ile byscie wzieli za wykonanie takiego projektu.
chodzi mi ile za "minimum", "optimum" i "maximum"?

Minimum

Do 4 stron www: projekt wykonanie, ale logo i zdjęcia od klienta
Optimum

Do 10 stron www: projekt wykonanie, ale logo i zdjęcia od klienta
Maximum

Do 30 stron www: projekt wykonanie, ale logo i zdjęcia od klienta

Pozdrawiam

Offline

 

#2  2008-02-19 12:01:40

  grzegorz.85 - Członek DUG

grzegorz.85
Członek DUG
Skąd: Ostrołęka
Zarejestrowany: 2007-07-12
Serwis

Re: Projekt www

Ja bym prosił o więcej szczegółów. Sam HTML + CSS czy ma to śmigać np. na PHP + SQL? Kto wykonuje layout? Jezeli dostaje projekt laya w jakimś *.psd, czyli mam zapakowac do niego tylko rzeczywiste stronki, to:

minimum: HTML 50-100zł; PHP+SQL 100-200zł
optimum: HTML 100-200zł; PHP+SQL 150-300zł
maximum: HTML 200-400zł; PHP+SQL 200-400zł

ceny teoretyczne.

PS. Jezeli klienta interesuje PHP+SQL i wymaga abym zbudowal CMS jaki sobie wymarzy to po ostatnich przygodach cena jaka jestem w stanie zaproponowac to min 1 500zł (za coś naprawde prostego).

PS2. Ostatnio w innym temacie było coś o tym, że student zrobi na 50% ceny. To jest prawda... Teraz patrze tak na te moje cenniki ktore zapisałem, to przypominam sobie jak gościom na studiach robiłem projekt PHP+SQL dosc poterznych rozmiarow i ze 100zł sie cieszyłem. No ale kilka godzin siedzenia nad klawiatura, a ile pozniej radosci z piwka :P Druga sprawa, że wtedy narzekalem na nadmiar czasu, a teraz jak mam chwile wolnego to chyba jednak wole odpoczac od kompa.

Offline

 

#3  2008-02-19 12:57:37

  rupek - Użytkownik

rupek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-12-26

Re: Projekt www

grzegorz.85 napisał(-a):

minimum: HTML 50-100zł; PHP+SQL 100-200zł
optimum: HTML 100-200zł; PHP+SQL 150-300zł
maximum: HTML 200-400zł; PHP+SQL 200-400zł
.

czyli jeśli dobrze rozumiem to za wykonanie samego layoutu dla minimum to 50-100zł za 4 stronki. Tak?

Offline

 

#4  2008-02-19 14:06:32

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Projekt www

grzegorz85 chyba miał na myśli za sztukę ?

Offline

 

#5  2008-02-19 19:35:36

  grzegorz.85 - Członek DUG

grzegorz.85
Członek DUG
Skąd: Ostrołęka
Zarejestrowany: 2007-07-12
Serwis

Re: Projekt www

No nie dokońca. To są to ceny dla przypadku, gdy mam layout w formie graficznej (warstwowa grafika, np. *.psd z photoshopa, a już cudo, gdy grafik robiący lay zna się na rzeczy i przygotuje wszystko ładnie pocięte), to w tych cenach ktore podalem jest:
1. Przerobienie layoutu na html + css (tu wlasnie rodzi się rozbierzność cenowa w zaleznosci od skomplikowania budowy)
2. W przypadku stronek w czystym html'u wklepania wszystkich tekstów/grafik itd.
3. Projektu bazy danych, napisania skryptu ładującego dane z bazy danych, wprowadzenia danych.

Z tego co się orientuje to porządny layout to grubsza kasa. Jeżeli sama grafika statyczna to względnie do 1000zł, jeżeli dochodzi flash, to widziałem projekty za 4000zł, a podobno są i droższe (jak i tańsze). Ja się grafiką nie zajmuję, do tego trzeba być pasjonatą. Ceny layoutów które podałem traktujcie z przymrużeniem oka, więcej na ten temat może zdradzi ktoś zajmujący się grafiką.

Offline

 

#6  2008-02-19 21:39:27

  rupek - Użytkownik

rupek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-12-26

Re: Projekt www

Nadal nie skumalem, to 50-100zł (minumum) to jest cena za wykonanie samego layoutu za sztukę(1 layout), tak czy nie?

Offline

 

#7  2008-02-20 22:22:05

  grzegorz.85 - Członek DUG

grzegorz.85
Członek DUG
Skąd: Ostrołęka
Zarejestrowany: 2007-07-12
Serwis

Re: Projekt www

Nie, to cena za wykonanie kodu HTML. Dokładniej tłumacząc:

Dostaje gotowy layout w formie graficznej, ja go tne, robie do niego szkielet w HTML, uzupełniam danymi (tekst + zdjecia) i zgarniam 50-100zł.

Offline

 

#8  2008-02-21 10:45:23

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: Projekt www

przysłuchuję się tej dyskusji i tak sobie próbuję wycenić tą robotę
http://graffi.ath.cx/komis/

tak swoją drogą to robota jest już niepotrzebna bo sie klient po paru dniach mojej pracy namyślił na stronę stworzoną we flashu - swoją drogą to dość ciekawe... ale na opór nie ma lekarstwa :P szkoda tylko ze mój czas poszedł się walić... ale trudno...

na ile byście to wycenili??

to jeszcze wymaga "dopieszczenia" trochę, ale na dzień dzisiejszy praktycznie w 90% jest skończone, można:
- dodawać / usuwać samochody
- edytować opis
- dodawać / usuwać zdjęcia
- ustawiac samochodowi "status"
  --> dostępny
  --> zarezerwowany
  --> sprzedany
- i takich tam parę jeszcze...

jak ktoś chce to obejrzeć od strony "administrowania" (ale odważne określenie :P ) tym, to dać znac to na PW login i hasło podrzucę)

Offline

 

#9  2008-02-21 13:59:49

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: Projekt www

załamałeś mnie :(

Offline

 

#10  2008-02-21 16:56:43

  rupek - Użytkownik

rupek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-12-26

Re: Projekt www

na ile wyceniacie tak średnio zrobienie dobrego layoutu. Sam xhtml css.

Offline

 

#11  2008-02-21 19:05:27

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: Projekt www

tgR napisał(-a):

przyklad www.radiorewers.pl = 5k pln caly engine z grafika (php/mysql/html) tylko ze to robione przez firme ;p a nie osoby prywatne

tyle kasy za strone a na porządny server ich nei stać, ładuje sie to jak by nie chciało ... powoli trace cierpliwość :]

EDIT: i straciłem :/

Offline

 

#12  2008-02-21 19:07:45

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: Projekt www

ja się nie doczekałem :D

Offline

 

#13  2008-02-22 00:33:58

  Fo - Użytkownik

Fo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-05-29

Re: Projekt www

hmmm tak trochę zczytałem pobieżnie dość ten wątek... bo temat dość dobry - byłem z nim związany z 2-3 lata tak ostrzej.

Jeżeli chodzi o to - "ile byście wzięli ?"

Powiem może tak: to zależy i to zależy od tego, ile masz w portfelu. Czy jesteś firmą i jako firma wychodzisz do ew. wykonawców czy też wychodzisz jako osoba prywatna.

Jak jako firma - to Cię prześwietlą Ci do których wychodzisz.
Jak jako osoba prywatna - to też Cię prześwietlą na tyle ile mogą a jak nic nie znajdą (co robisz, jaką masz pracę gdzieś po forach goldenlineach i tym podobnych, które by mogły wskazać ile Ci w miesiącu wpada $ do portfela) to zastosują pewnie jakąś cenę ala standard dla osób prywatnych.

W chargeowaniu kasy za wykonanie sajtów - nie ma minimum ani optimum.
Maksim jest jedno - granica do której jesteś wypłacalny.

Rozpatrywanie sprawy wykonania iluś tam podstron - jak dla mnie bezsensowne.

Płacisz przykładowo za CMS'a + grafikę + wpięcie grafiki do CMS'a.
Na cmsa dostajesz gwarancję - nie wiem rok, dwa - to zależy.

To wszystko zależy.
Czynniki od których jest warunkowana cena ?
No może kilka przykładowych:

1. marka wykonawcy (ile jest na rynku, ilu przerobił klientów itd.)
2. liczba projektów, które firma w danym miesiącu wykonuje - niektóre mogą nie przyjąć nawet nic drobnego jak realizują decydujący dla ich firmy przetarg.
3. elementy funkcjonalne z których się ma serwis składać (CMS czy full static)
4. poziom cenowy który sobie firma sama ustaliła - i się go trzyma.
5. jakość wykonania a portfolio.
6. czy serwer to ma być hosting u firmy wykonawcy czy nie ?

Ale zasada jest zawsze jedna.
Ktoś się z Tobą przeważnie umawia, albo wysyłasz mu specyfikację tego co chcesz dostać.
Jak się z Tobą umawia, to jest sobie mniej więcej w stanie wybadać po tym co mówisz, jak mówisz, jaki masz długopis, jakie okulary, jak jesteś ubrany - ile masz kasy.

Jak wysyłasz specyfikację - no to chargeują według listy i też dopytują, żeby nie tyle co się o projekt dowiedzieć i jak ma być zrealizowany ale żeby wyskubać informacje na temat tego ile masz siana. Wystarczy parę dobrych zdań w mailu i już wszystko jest jasne - ma kase albo tej kasy nie ma.

Ale zasada jest jedna, więc się nie stresuj:
Wszyscy chargeują jak najwięcej mogą :)

Możesz też zlecić wykonanie softu, jakiemuś studentowi albo dzieciakowi za grosze - znajdziesz takich np. na php.pl - będą się zabijać żeby choć za 100 pln Ci to wykonać. Podobnie jest z www.zlecenia.przez.net - ostatnio tam traca napisałem że jestem w stanie zainstalować. A dwóch gości przede mną w ciemno : jeden, że zrobi to za 200 i w pięć minut, a drugi że zrobi to profesjonalnie i szybko za 70 pln - obaj bez znajomości żadnej maszyny na której to ma być postawione. Wnioski ? No chyba się same nasuwają.

Jedno jest ważne - jakość wykonania. Bo od tego zależy czy na ew. takim Twoim sajcie dalej zarobisz czy stracisz.

No chyba tyle ;)


Klasyfikator wódki w świecie IT: 0.1 l - demo,0.25 l - trial version,0.5 l - personal edition,0.7 l - professional edition,1.0 l - network edition,1.75 l - enterprise,3 l - for small business,5 l - corporate edition,"klin" - Service pack

Offline

 

#14  2008-02-22 11:45:57

  rupek - Użytkownik

rupek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-12-26

Re: Projekt www

Tylko, że to ja tutaj jestem wykonawcą, a nie zleceniodawcą :/ i nie wiem ile powiedzieć klientowi aby było rozsądnie

Offline

 

#15  2008-02-22 14:56:17

  Fo - Użytkownik

Fo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-05-29

Re: Projekt www

ojj, no to przecież podałem Ci wszystko na tacy.

to teraz dorzucę może pomarańczek na te tacę:

1. zrób sobie zestawienie tego - jakie projekty / ile / dla jakich klientów wykonywałeś.
2. poszukaj w google informacji na temat tej firmy, dla której masz wykonać zlecenie.
3. popatrz po np. www.zlecenia.przez.net na aukcje, które dotyczą wykonania strony www i na ceny osób, które w tych aukcjach wystartowały - jednocześnie zwracaj uwagę na portfolia, które te osoby tam zamieściły (linki itp).

generalnie przefiltruj klienta pod kątem informacji prasowych, informacji gdzieś na jakichś portalach - czy są, czy firma jest znana, czy jest mało znana i na tej bazie a w odniesieniu do swojego portfolia i do cen średnich wykonawców z takich np. zlecenia.przez.net - określ stawkę i przedział czasowy w którym pracę wykonasz.

zasada jest jedna: jak się podaje wysoką cenę, to trzeba też podać argumenty, które przemówią do klienta, że taki koszt to jest faktycznie nie z choinki ale jest odzwierciedleniem Twoich umiejętności/doświadczenia i czasu który musisz poświęcić.


Klasyfikator wódki w świecie IT: 0.1 l - demo,0.25 l - trial version,0.5 l - personal edition,0.7 l - professional edition,1.0 l - network edition,1.75 l - enterprise,3 l - for small business,5 l - corporate edition,"klin" - Service pack

Offline

 

#16  2008-02-26 18:58:20

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: Projekt www

rupek powiem Ci jak to robimy u nas w firmie. Rozmowa z klientem, przygotowanie layoutu osadzenie w xhtml + css wszystko zgodne ze standardami cena wyjściowa 1200 netto. Potem już leci na plus takie rzeczy jak CMS, strona w kilku językach, jeśli bardzo rozbudowana witryna to i grafik trzeba więcej zrobić. Ogólnie to ludzie do wizytówek biorą CMSy. Projekt graficzny dobrze jak jest utrzymany w nowoczesnych trendach z nastawieniem na czytelność. Kolorystyka musi też być odpowiednio dobrana. Przeważnie cena wynosi wyjściową x2 i w górę.

Argumentacja takiej ceny jest prosta. Dobrze wykonana witryna musi kosztować. Większość firm robi hałupniczo. Projekt - dokumentacja - grafik - programista html + css - podpięcie tego do jakiegoś swojego cmsa - do klienta. Strona gotowa w 4 dni. Ale zgodność ze standardami mizerna, grafika też pozostawia wiele do życzenia.

Do tego nie można zapominać o materiałach. Fotki trzeba niekiedy dokupić, wszystko nagania kosztów.

Graffi ja bym pokusił się o zmianę grafiki i przepisanie tego do xhtml. Wtedy ze spokojnym sumieniem można 2k powiedzieć. Zależy jeszcze jak cms jest zbudowany.


Registered Linux User: #417111
http://chyl.org/pub/images/dug_button.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)