Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!
Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.
Mam problem z odpaleniem wine i cedegi. Próba uruchomienia któregokolwiek kończy się restartem serwera X. Po instalacji cedegi i wine odpaliły się ekrany ale naciśniecie przycisku dalej = restart. Teraz każda próba uruchomienia kończy się restartem. Mam Debiana/Lenny aktualizowany raz w tygodniu. Niedawno (kilka miesięcy temu) cedega i wine spokojnie działały ale je odinstalowałem, a teraz nie mogę odpalić. W logu X nie ma żadnych informacji. Jaka może być tego przyczyna ?
Offline
forum przetrzepał ? to by znalazł, że na 99% trza przeinstalować stery do grafy ...
Offline
Fakt problem już był poruszony na forum, nie dokopałem się. Reinstalacja sterów pomogła. Przy okazji poruszę jeszcze jedną sprawę. Po zainstalowaniu sterowników w wersji NVIDIA-Linux-x86-169.09 kolory przy odtwarzaniu filmów są zubożałe. Występują tylko odcienie koloru niebieskiego. Problem występuje tylko w odtwarzaniu filmów np. w kaffeine(xine), mplayer odtwarza ok. W sieci jest kilka zapytań o to ale bez odpowiedzi. Może będzie trzeba poczekać na nowsze stery.
Offline
to zamień na NVIDIA-Linux-x86-169.07 działa bez problemów
Offline
Niestety na 169.07 i 169.09 efekt ten sam. Obecnie pracuje na 100.14.19 i jest ok. poczekam na nowe stery i się zobaczy.
Offline