Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-06-26 20:47:50

  Asinus - Członek DUG

Asinus
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06
Serwis

Debian na HP

Witam po bardzo długiej przerwie. Jednak coś jest w tym, co tutaj kiedyś przeczytałem... Prędzej lub później każdy chce wrócić na Debiana. W tej chwili siedzę na Ubuntu, niby wszystko działa, niby wszystko jest, ale to nie to.
Chciałem o coś spytać. Mam laptopa HP NX7400. Czy będzie jakiś problem podczas instalacji i dalszego użytkowania Debiana na tym sprzęcie. Ubuntu chodzi prawie dobrze, więc nie przewiduje większych kłopotów, ale lepiej spytać. Szczególnie chodzi mi o obsługę ACPI, bo z resztą w ten, czy w inny sposób sobie poradzę (chyba). Ale z nie działającym chłodzeniem czy czymś w tym stylu mogłoby być ciężko.

Offline

 

#2  2007-06-27 20:14:10

  EDzior - Nowy użytkownik

EDzior
Nowy użytkownik
Skąd: z Czarnej Chaty
Zarejestrowany: 2007-05-11

Re: Debian na HP

Witam. Mam laptopa HP nx7300. Jeżeli zdecydujesz sie na Debiana Etch lub Lenny, prawdopodobnie będziesz miał problem ze słynnym już 'Bad State' - chodzi o moduł 'psmouse' który spowoduje że po ponownym uruchamianiu lapsa bios bedzie sie dłużej "ładował" (błąd albo samego modułu albo ACPI);  może być także problem z błędnym ustawieniem maksymalnej częstotliwości procesora. Poza tym nie pamiętam większych kłopotów.
Oczywiście na wszystkie problemy jest rozwiązanie ;)


Debian Lenny/Sid
KDE 3.5.7
Linux 2.6.21
HP Compaq nx7300 [RU605ES]

Offline

 

#3  2007-06-28 09:15:52

  coby6 - Członek DUG

coby6
Członek DUG
Skąd: Brzeg
Zarejestrowany: 2005-10-23

Re: Debian na HP

Ja mam nowego lapka HP 6715S  i niestety nie moge postawić na nim Debianka . Instalator wiesza się na formatowaniu patycji . Ciekawe jest to że live Ubuntu zawiesza się chwili kiedy odpalają sie xy . Cdlinux.pl ( live sida) wywala kernel panic po 5 sek od bootowania .


<............>

Offline

 

#4  2007-06-28 11:13:34

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Debian na HP

ja mam feisty amd64 na hp dv6330 i smiga wszystko z wyjatkem kamerki i czytnika kart bo nie bawilem sie z tym, prawdopodobnie da sie to zrobic bo sa informacje w googlach i nawet jakes stery posciagalem ale nie chce mi sie z tym robic bo nie uzywam,,,, skype - i tak nie obsluguje kamerki.


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#5  2007-06-28 11:28:15

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: Debian na HP

a co z wentylatorem chodzi cały czas ? bo słyszałem ze tak a skraca to znacznie czas pracy na baterii

Offline

 

#6  2007-06-28 11:39:15

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Debian na HP

kurde nie wiem bo wyjalem baterie robi jako desktop
ale te laptopy to max na baterii to 2 godziny hodza jak sie film oglada to 1.5h to nie jest typowy laptop -- sprzet mobilny ale tylko ze wzgledu na gabaryty


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#7  2007-06-28 11:42:59

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Debian na HP

sory HP 6715S to compaq
ja mam paviliona i jest jak wyzej


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#8  2007-06-28 11:51:31

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: Debian na HP

a jest możliwość podpięcia baterii i sprawdzenia czy ten wentylator chodzi bez przerw ?

Offline

 

#9  2007-06-28 12:25:54

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Debian na HP

jest jak wróce z pracy tzn wieczorkiem OK


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#10  2007-06-28 13:03:29

  Asinus - Członek DUG

Asinus
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06
Serwis

Re: Debian na HP

Rumi mogę powiedzieć jak jest na feistym. Ponieważ nie mam ustawionego speed stepu, więc ciągle chodzę na maksymalnej prędkości procesora. To powoduje, że ciepła jest więcej i faktycznie wentylator chodzi sporo, ale na pewno nie zawsze. Bateria trzyma dwie, dwie i pół godziny. Mniej niż na windzie, ale rzecz jest do zrobienia.
EDzior dzięki za informację. Takie problemy to nie problemy. Nic, czego nie miałbym na Ubuntu ;)

Offline

 

#11  2007-06-28 21:53:47

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Debian na HP

chodzi na zmiane troche pochodzi i sie wyłancza na chwile a potem znowu i tak w kołko no i przwda jak kolega wyżej pisze powernowd nie skonfigórowane

Kod:

przemo@przemo-laptop:~$ xapm
No APM support in kernel

Kod:

przemo@przemo-laptop:~$ sudo powernowd
Password:
powernowd: PowerNow Daemon v0.97, (c) 2003-2006 John Clemens
/sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/affected_cpus: No such file or directory
powernowd: err=2
powernowd: Found 2 scalable units:  -- 1 'CPU' per scalable unit
/sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/cpuinfo_max_freq: No such file or directory

PowerNowd encountered and error and could not start.
Please make sure that:
 - You are running a v2.6.7 kernel or later
 - That you have sysfs mounted /sys
 - That you have the core cpufreq and cpufreq-userspace
   modules loaded into your kernel
 - That you have the cpufreq driver for your cpu loaded,
   (for example: powernow-k7), and that it works. Check
   'dmesg' for errors.
If all of the above are true, and you still have problems,
please email the author: clemej@alum.rpi.edu

T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#12  2007-06-30 22:58:29

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Debian na HP

Co do tego wentylatorka to ja sam nie moge dojsc... o co dokladnie chodzi i w czym tkwi ten szczegol. Juz pisalem na DUG'u co sie dzieje z moim wentylatorkiem nawet jak nic nie robie. Znaczy sie co sie dzialo..... bo w tej chwilil pracuje na Archlinux'ie i czegos takiego nie ma. Laptop moze chodzic 24/24h i wiatraczek wlacza sie niezbyt czesto. W debianie bylo inaczej, ale o tym juz pisalem..... Nawet na ubuntu nie chodzil tak czesto.

A druga sprawa... to HP/Compaq'ki maja opcje w BIOS'ie zeby ustawic prace wiatraka. Czy ma sie wlaczac przy wiekszym obciazeniu CPU czy ma chodzic doslownie caly czas.Chyba lepszy jest ten pierwszy wariant wg mnie.

Aha... Moj lapik mimo, iz juz troche latek ma, [ 6~7] po wymianie baterii mozna na nim pracowac bite 5,5h :) [ tak. piec i pol godziny.... ] Czesto przegladam pliki pdf i w momencie przewijania stron %CPU skacze do 89-93%. Wiec nic nie powiem zlego na HP/Compaq :)

Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)