Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-06-26 12:54:22

  BRuM - Użytkownik

BRuM
Użytkownik
Skąd: Słupsk
Zarejestrowany: 2006-03-09

Jak zdekodować MPG2 do MPG1?

Witam,

szukam już tak kilka godzin i nie za bardzo mi wychodzi. Dlatego zdecydowałem się napisać tutaj. Ale może od początku.
Mam taki mały problem. Mianowicie przy pomocy stacjonarnej nagrywarki zgrałem sobie materiał z kamery na płyty DVD. Teraz chcę sobie te DVD przemajstrować - czyli dodać menu, pociąć na rozdziały i takie tam. Ściągnąłem sobie triala Pinnacle Studio 10.5 i chciałem zaimportować film z DVD. Program zrzucił wszystko do jednego pliku mpg. Sprawdziłem, mplayer normalnie go odtworzył, czyli wsio OK. Ale jak chcę wrzucić tego mpega do osi czasu, żeby zacząć zabawę z montażem, program wywala monit iż nic z tego, format nie obsługiwany.
Dziwne to trochę, ale zastanawiałem się czy nie lepiej tego mpg2 zdekodować mplayerem/mencoderem do mpg1. W tym momencie każdy program powinien to łyknąć... chyba ;)
I tu prośba - może ktoś jest wstanie zapodać tu linijkę z odpowiednim poleceniem?

Offline

 

#2  2007-06-26 13:05:50

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: Jak zdekodować MPG2 do MPG1?

Szukałeś w dokumentacji mencodera? Powinno wszystko być.

http://www.mplayerhq.hu/DOCS/HTML/pl/mencoder.html

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)