Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-06-11 21:25:10

  pablo - Członek DUG

pablo
Członek DUG
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2006-04-12
Serwis

Jak zrobić VideoCD

Mam taki sobie plik mpg. Chciałbym zrobić z tego VideoCD (gdyż DVD w mojej kochanej szkole nie obsługuje tego kodeka). No i w k3b pokazuje że nie umie konwertować i takie tam blablalbla. Jednak video się nagrywa i w moim DVD się odtwarza (plik mpg także się odtwarzał). Jednak dla pewności chciałbym go przekonwertować pod odpowiedni format i nagrać, tak aby w szkole się odtworzył.


Pusto :)

Offline

 

#2  2007-06-11 22:39:17

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Jak zrobić VideoCD

http://free4web.pl/3/2,42644,63408,765596,0,Thread. … A085E5C301FBE

To znalazłem na szybko.
Osobiscie nie polecam tak podłego formatu jak vcd.
Lepiej machnąć od razu DVD video.

Pozdrawiam


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#3  2007-06-12 07:14:57

  pablo - Członek DUG

pablo
Członek DUG
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2006-04-12
Serwis

Re: Jak zrobić VideoCD

No właśnie ja też to znalazłem, jednak plik wyjściowy był w fatlnej jakości więc zrezygnowałem. Mam nadzieje że zadziała... bo jak nie to 4 z polaka może nie wyjść:P
A co do DVD to chciałem zrobić QDVDAuthor ale nie wychodziło:( Zresztą teraz DVD nie nagram bo brat wybył z laptopem na kilka dni a u mnie tylko CD nagrywa...


Pusto :)

Offline

 

#4  2007-06-12 07:27:45

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Jak zrobić VideoCD

Żeby zrobić dvd to trzeba było użyć devede  bo do qdvdauthora trzeba mieć plik mpg w standarcie dvd(wczesniej trzeba przekodować.Jakbyś miał mozliwosc wypalić dvd to tu masz dosyć szybki programik ktory automatycznie to zrobi.
http://fbc680f6e7.pliki.forall.pl/debian/repo/binar … .1-2_i386.deb


Pozdrawiam

P.S A może to dvd w szkole czyta divixy  wtedy bez problemu dało by sie przekodować mencoderem

Naprędce ułożyłem jeszcze takie polecenie do mencodera aby przekodować pod vcd ale może być niekompletne bo nie tykałem dzwięku  a na płycie nie mam jak sprawdzic bo mie mam żadnej rw.Jakby co to daj znać to postaram sie jeszcze do dzwieku ułozyc.

Kod:

mencoder twój film.mpg -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg1video -of mpeg -mpegopts format=vcd:vbitrate=2000 -vf scale=352:288:0:0 -ofps 25 -oac copy -o przekodowany film mpg

Dalej musisz tym vcdimagerem i tym co nagrywa.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)