Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!
Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.
Jestem zdziwiony. Zsynchronizowałem sobie czas z serwerem ntp.icm.edu.pl, a następnie porównałem ten czas do sygnału czasu nadawanego z Głównego Urzędu Miar w Warszawie o 12.00 w jedynce. Wyszło mi, że czas na ntp.icm.edu.pl spieszy się o 57 sekund.
Prowadzenie takiego serwera czasu stoi pod znakiem zapytania. Przy czym synchronizacja z serwerem utrzymywanym przez GUM sytuacja jest taka sama.
Czy znacie jakieś serwery ntp, co do których można mieć pewność, że podają prawidłowy czas?
Edit:
Właśnie wpadłem na pomysł, że to może być związane z opóźnieniem programu strumieniowanego prze internet. Bedę musiał porównać do tradycyjnego radia. :)
Offline
Edit:
Właśnie wpadłem na pomysł, że to może być związane z opóźnieniem programu strumieniowanego prze internet. Bedę musiał porównać do tradycyjnego radia. :)
i to takiego z powietrza a nie np. z kablowki bo tam tez sa (coprawda mniejsze) opoznienia ...
PS polecam tez posluchac offsetu spowodowanego rownoczesnym ogladaniem faktow w TVN i TVN24 ;-)
Offline
Właśnie wpadłem na pomysł, że to może być związane z opóźnieniem programu strumieniowanego prze internet
chcesz powiedzieć, że projektanci protokołu ntp nie przewidzieli lagów w sieci?
czadman, ja tylko przypominam że teraz mamy 8 marca, a nie 1 kwietnia :P jak chcesz pożartować to poczekaj jeszcze 3 tyg
ja se wpisałem do /etc/defaults/ntpdate taką linijeczkę:
NTPSERVERS="ntp.task.gda.pl"
zegar synchronizuje się z tym cezowym badziewiem, co tam mają na gdańskiej polibudzie i pokrywa się z pikem w PR III
EDIT: wygląda na to, że z gdańskim taskiem to mi się zły film nakręcił - sam task podaje, że ichni ntp.task.gda.pl jest serwerem stratum2 (czyli takim, co otrzymuje wzorzec z innego serwera i udostępnia go dalej, coby właściwe serwery czasu nie były nadmiernie obciążone). taki cezowy wzorzec czasu (stratum0) ma natomiast centrum badań kosmicznych w poznaniu, vega.cbk.poznan.pl
Offline