Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-02-11 14:06:48

  kobrys - Użytkownik

kobrys
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-02-11

NO_PUBKEY podszas instalacji

Witam!

Jestem userem debiana od kupy czasu ale takiego czegos jeszcze nie miałem.
Podczas instalcjia Debian Testing Netinstall 2006:11:11 (najnowszy na debian.org) przy instalacji podczas pobierania pakietów nie wolnodostępnych wyskakuje mi następujący komunikat w konsoli podglądu:

Kod:

GPG error: http://ftp.pl.debian.org etch Release: The following singatures couldn't be verified because the public key is not avible: NO_PUBKEY A70DAF53607D3A1

Daljek kiedy już niby zassie pakiety po wybraniu instalacji czekogolwiek nawet samego środowiska podstawowego stop - nic się nie dzieje - niezaleznie co bym chciał instalować - po wejściu do konsoli:

Kod:

Zingnorowano ostrzeżenie, wpisz "tak" by kontynuowac lub "nie by zakończyć"

Nieważne co wpisuje i tak nic sie nie dzieje. Instalator zatrzymuje się w momencie, w którym powinien zacząć pobierać pakiety z internetu, ale wciąż jest napisane "proszę czekać" - raz czekał komp całą noc a i tak nic nie wyczekał.

Dodam tylko ze próbowałem pobierać cokolwiek z różnych ftp i zawsze to samo - dzieje mi sie tak od piątku kiedy zmuszony byłem sformatować system ponieważ przebudowuje wszystko - do tej pory zawsze instalowałem tak samo i trybiło bez najmniejszych problemów.

Proszę o pomoc.

Offline

 

#2  2007-02-11 14:40:23

  raixer - Moderator

raixer
Moderator
Zarejestrowany: 2004-08-21

Re: NO_PUBKEY podszas instalacji

Popatrz tutaj


Open Source - Świat otwartych umysłów
Linux Registered User: #276548

Offline

 

#3  2007-02-11 21:22:41

  kobrys - Użytkownik

kobrys
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-02-11

Re: NO_PUBKEY podszas instalacji

hmm ale instalator podczas instalacji nie pzowala wpisywac żadnych komend - co ty na to?

Offline

 

#4  2007-02-11 21:46:16

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: NO_PUBKEY podszas instalacji

W pysk go niech idzie do piachu i komendy wykonaj bez instalatora :P


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#5  2007-02-11 21:48:44

  kobrys - Użytkownik

kobrys
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-02-11

Re: NO_PUBKEY podszas instalacji

tylko jak skoro mój dysk jest czyściuteńki - podczas instalacji nie chcą się pobrac nawet podstawowe repozytoria do systemu podstawowego :/

kumple mnie już namawiają na gnetoo ale jeszcze >50% jestem po stronie debiana choć trace cierpliwosc

Offline

 

#6  2007-02-11 22:03:09

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: NO_PUBKEY podszas instalacji

nie skojarzyłem ze chodzi o instalacje debiana... przełączsię na jakąś wolna konsole zaloguj na roota i po problemie. Albo zainstaluj sam system bazowy i całość wykonaj po instalacji systemu bazowego.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#7  2007-02-11 22:38:17

  kobrys - Użytkownik

kobrys
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-02-11

Re: NO_PUBKEY podszas instalacji

Nie moge nawet samego systemu bazowego zainstalowac - jestem w kropce - rzekłbym nawet w furii - nigdy mi się coś takiego nie przydażyło...

Rozważam już nawet pobranie jakiegoś sarge offline i z tego zainstalowanie systemu bazowego a resztę a neta choć to byłby napewno na dzień dobry stary jakiś kernel...

Hmm moze ktos mi podac linka do najnowszego testinga moze ja jakiegos nieaktualnego pobrałem - mam wersję 2006:11:11

Offline

 

#8  2007-02-11 22:40:31

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: NO_PUBKEY podszas instalacji

tylko jak skoro mój dysk jest czyściuteńki - podczas instalacji nie chcą się pobrac nawet podstawowe repozytoria do systemu podstawowego :/

kumple mnie już namawiają na gnetoo ale jeszcze >50% jestem po stronie debiana choć trace cierpliwosc

Wylazło szydło z worka właśnie, wygasły klucze archiwum debiana na 2006. Należy użyć obrazów etch daily-builds.   Są zupełnie bezpieczne i używalne.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#9  2007-02-11 22:44:35

  kobrys - Użytkownik

kobrys
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-02-11

Re: NO_PUBKEY podszas instalacji

Czadman nie wiem jak mam ci dziękować...
Hmm moze jakiś browar offline lub cos inengo - kurcze 2 tygodnie temu stawiałem server i było wszystko ok teraz już taka lipa - dzienx jeszcze kiedys się odwdziecze...

Temat niniejszym uważam za zamknięty.
Dziękuję bardzo.

Offline

 

#10  2007-02-11 23:02:14

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: NO_PUBKEY podszas instalacji

tylko jak skoro mój dysk jest czyściuteńki - podczas instalacji nie chcą się pobrac nawet podstawowe repozytoria do systemu podstawowego :/

kumple mnie już namawiają na gnetoo ale jeszcze >50% jestem po stronie debiana choć trace cierpliwosc

Wylazło szydło z worka właśnie, wygasły klucze archiwum debiana na 2006. Należy użyć obrazów etch daily-builds.   Są zupełnie bezpieczne i używalne.

Czadman czy to znaczy że stabilny etch jest coraz blizej czy moze po prostu klucze są generowane na okres czasu "Od Do"


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#11  2007-02-11 23:04:12

  kobrys - Użytkownik

kobrys
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-02-11

Re: NO_PUBKEY podszas instalacji

Moim zdaniem sa na okres 3m-cy poniewaz z tego co wyczytałem moja wersja to 2006 listopad 11 a dziś 2007 luty 11 czyli równe 3 miesiące różnicy.

Tylko dlaczego na debian.org nadal dostępna jest stara wersja testinga?

EDIT: Poprawiam się ja mam to od piątku czyli od 9 lutego wiec ne wiem jak to jest...

Offline

 

#12  2007-02-11 23:11:12

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: NO_PUBKEY podszas instalacji

Klucze służą do podpisywania archiwum i są zmieniane co roku i aktualne z 2006 wygasły 7. lutego. Instalowalny obraz etch nadejdzie z wersją rc2, póki co daily-builds.
Debian tak ma. :)

http://wiki.debian.org/SecureApt#head-a36d2c1ab97d3 … a75b858e56b07


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)