Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-12-24 11:02:30

  istoty1 - Użytkownik

istoty1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-01

dwa systemy

chciałbym /tzn muszę zainstalować na komputerze drugi system o nazwie windows.przez wszystkich tu uwielbiany.chciałbym zachować moje dotychczasowe wypociny przy debianie  ??


istoty1

Offline

 

#2  2006-12-24 11:19:48

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: dwa systemy

chciałbym zachować moje dotychczasowe wypociny przy debianie  ??

Myślę, że chciałbyś.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#3  2006-12-24 12:17:12

  maly - Członek DUG

maly
Członek DUG
Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2006-10-22
Serwis

Re: dwa systemy

Jeśli musisz no to do dzieła, tylko znów będą kłopoty jeśli nie znajdzie się na  pierwszej partycji. http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?t=6077&po … c&start=0

Offline

 

#4  2006-12-24 12:21:05

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: dwa systemy


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#5  2006-12-24 17:04:24

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: dwa systemy

jezeli nie masz zostawionej partycji na win i obawiasz sie skasowania Debiana przy partycjonowaniu to zrob wczeniej obraz tar.gz /  ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#6  2006-12-24 22:22:21

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: dwa systemy

XP nie musi być na pierwszej partycji (w każdym razie u mnie  w robocie działa). Win 98 na pewno musi być na początku dysku.
Płyta live CD, odpalić QTparted i do dzieła. Zmniejszyć partycję z wypocinami :) lub przesunąć. Odzyskać lilo/gruba, zrobić wpisy dla windy i gotowe.
Wszystko jest w FAQ


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#7  2006-12-24 22:41:12

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: dwa systemy

Znajomy próbował instalować win98 na drugiej w kolejności partycji. Tym samym pożegnał się ze swoją tablicą partycji.
Tablicę udało się odzyskać i system plików na partycji /home został nienaruszony. :)

Jest jedna podstawowa zasada - tablicy partycji utworzonej jednym narzędziem nie powinno się modyfikować innym, w szczególności z innego systemu operacyjnego.

Druga zasada - nawet najlepsze narzędzia do kombinowania z partycjami przy ich reorganizacji nie zastąpią archiwum z danymi na niezależnym nośniku, jeśli dane są na prawdę ważne.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#8  2006-12-24 22:47:50

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: dwa systemy

Zgoda co do obu zasad. A ponieważ jak z powyższych postów wynika - istoty1 ma tylko debiana, więc qtparted jest jak najbardziej polecany do tego typu operacji - no chyba że się mylę :)
---------------
Najlepsze życzenia świątecznnne


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#9  2006-12-24 23:02:36

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: dwa systemy

Jest jeszcze reguła, z której wynika, że prawdopodobnie wszystko pójdzie gładko ale stare przysłowie mówi:"Strzeżonego Pan Bóg strzeże." :)

Płyty cd-rw nie są drogie, a takich naprawdę ważnych danych jest przeważnie na tyle mało, że mieszczą się na takiej płytce swobodnie.
Po nagraniu hulaj dusza.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#10  2006-12-25 14:05:24

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: dwa systemy

Znajomy próbował instalować win98 na drugiej w kolejności partycji. Tym samym pożegnał się ze swoją tablicą partycji.

Hehe. Miło wiedzieć, że się nie jest odosobnionym przypadkiem ;-)

Offline

 

#11  2006-12-26 20:58:37

  zimzum - Członek DUG

zimzum
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-09-04

Re: dwa systemy

Ja slyszalem, ze winshit ogolnie nie lubi byc 'drugim' system i dlatego zaleca sie go instalowac na pierwszej partycji etc. Oczywiscie mozna winshita oszukac i wmowic mu, ze jest pierwszym systemem, ale czasami sa z tym 'drobne' problemy ;-) Powodzenia!

Offline

 

#12  2006-12-26 23:08:32

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: dwa systemy

E tam problemy ;)
Ja mam teraz dwa shity i debiana na dwóch dyskach (SATA i ATA)

Pomapujesz troche dyski,poukrywasz patrycje i gotowe :D
Mapowanie z rana jak śmietana ;)

P.S. Fajnego mam browsera no nie ;) sam kompilowałem [;

Offline

 

#13  2006-12-27 11:15:35

  zimzum - Członek DUG

zimzum
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-09-04

Re: dwa systemy

Ja tak tylko napisalem 'ku przestrodze' :-) U mnie mapowanie nic nie dało. Mam co prawda troche smieszna konfiguracje (dwa dyski podlaczone do zewnetrznego kontrolera ATA) i GRUB nijak nie dal sobie rady (a raczej ja z GRUB'em). Troche googlalem na ten temat i zauwazylem, ze sporo osob ma podobny problem i sporo osob zyje z tym problemem, bo nikt nie zna rozwiazania. Mi udaje sie wszedzie pogodzic shita i debiana tylko nie na moim kompie :-)

Offline

 

#14  2006-12-27 12:31:18

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: dwa systemy

Bios zaktualizowany :>?
A wkompilowany na stałe w kernel moduł kontrolera dysku :>?
Może LILO byloby lepsze :>?

Offline

 

#15  2006-12-28 15:30:41

  zimzum - Członek DUG

zimzum
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-09-04

Re: dwa systemy

Bios zaktualizowany :>?

Zaktualizowany

A wkompilowany na stałe w kernel moduł kontrolera dysku :>?

Wkompilowany

Może LILO byloby lepsze :>?

Moze :> Tego jeszcze nie probowalem, ale uznalem, ze prosciej bedzie olac Windowsa :)

Offline

 

#16  2006-12-28 16:51:22

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: dwa systemy

i to jest postawa pingwina:

Moze :> Tego jeszcze nie probowalem, ale uznalem, ze prosciej bedzie olac Windowsa :)

sam mam taka ale nieco inna sytuacje, bo debiana mam na jednym dysku a winde (moj brat korzysta) na drugi lecz oba sa na tym samym kontrolerze. czasami sie zastanawiam dlaczegi windy sa szybsze, bo wkurza mnie czasami jak cos sie laduje za dlugo, ale z drugiej strony t myslalem ze za chwile mnie trafi z winda bo by zmniec z nim IP czekalem na to chyba z sponad minute i jeszcze na dodatek sie zwiesila. a w linuksie robie jeden wpisa, poleconko restart i juz nie ma bledow mozna sie cieszyc. zreszta wieksza radosc jest iz brat nie widzi dwoch procesorow bo ma win98 ;)))

zauwazyliscie ze p2p to prawie(podkreslam prawie) to samo co mirrory na linuksie. nigdy z p2p nie korzystalem ale jak slyszalem od kolegow, polega to na tym ze w win z kernelem nt wprowadza sie program emule cy cóś, nastepnie (tak to rozumuje) wpisuje sie katalog docelowy w kompie do pliku conf w emule, a pozniej sie cos wrzyca do katalogu, o tych plikach w katalogu sa info w jakis indeksie. i co nie jest to samo co mirror na ftp.ps.pl lub ftp.debian.pl czy jakos tak????

ale pomozcie czemu ten debian czasami sie spoznia (moze dlatego ze komp za slaby)??

Offline

 

#17  2006-12-29 15:23:28

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: dwa systemy

zauwazyliscie ze p2p to prawie(podkreslam prawie) to samo co mirrory na linuksie. nigdy z p2p nie korzystalem ale jak slyszalem od kolegow, polega to na tym ze w win z kernelem nt wprowadza sie program emule cy cóś, nastepnie (tak to rozumuje) wpisuje sie katalog docelowy w kompie do pliku conf w emule, a pozniej sie cos wrzyca do katalogu, o tych plikach w katalogu sa info w jakis indeksie. i co nie jest to samo co mirror na ftp.ps.pl lub ftp.debian.pl czy jakos tak????

widac ze nie kozystales ;-) ... http://pl.wikipedia.org/wiki/P2P

ale pomozcie czemu ten debian czasami sie spoznia (moze dlatego ze komp za slaby)??

napisz moze kiedy sie spoznia ... przy starcie ... przy robieniu czegos konkretnego ... opisz konfiguracje sprzetowa ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)