Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-09-17 15:08:50

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Nie moge zainstalować Debiana :/

Otóż tak mecze się juz drugi dzień nad instalacją etcha, mianowicie chodzi o instalację gruba , który to za żadne skarby nie chce sie zainstalować ani na partycji ani w sektorze mbr.
Instalację próbowałem przeprowadzić za pomocą Netinstall etch beta 3 jak i za pomoca starszego krążka.
Po uruchomieniu trybu rescue nie mogę edytować źadnego pliku żadnym edytorem.
Dysk wykluczam gdyz jest z pod igły... odebrałem z gwarancji.

Prosze o pomoc gdyż jestem w tym momęcie totalnie odmużdzony i nie wiem gdzie może leżec problem.

PS. Obecnie piszę z ubuntu live 5.04 :|


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#2  2006-09-17 16:10:51

  siarka2107 - Użyszkodnik DUG

siarka2107
Użyszkodnik DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-04-05

Re: Nie moge zainstalować Debiana :/

proponuje sciagnac caly system na cd lub dvd albo pobrac plytki z glownego mirrora debiana, mozna tez sprobowac z instalacja gruba za pomoca jakiejs innej plyty instalacyjnej, przywracanie gruba jest opisane w faq, pewnie jakies plytki feralne masz, nie mam pojecia o co chodzi moze ktos inny ma jakiegos pomysla

Offline

 

#3  2006-09-17 16:17:50

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Nie moge zainstalować Debiana :/

jaki system plików?


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#4  2006-09-17 16:25:30

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Nie moge zainstalować Debiana :/

ext3 płytka z etchem beta 3 wypalona została wczoraj tak więc nie jest wada nośnika...
Próba zainstalowania sida kończy się tak samo.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#5  2006-09-18 20:47:37

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Nie moge zainstalować Debiana :/

Moge się pocieszyc gdyż z problemem nie pozostałem sam :|

http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=387500

Czy ktoś z was może mi powiedzieć czy problem ten wystepuje w sarge...  tzn. jeśli zrobiłbym upgrade do testing czy nie strace bootmenadzera?

No i jeszcze jedna sprawa gdzie można znaleść najnowsze informacje na temat poprawek?


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#6  2006-09-18 21:02:18

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Nie moge zainstalować Debiana :/

Czy ktoś z was może mi powiedzieć czy problem ten wystepuje w sarge...  tzn. jeśli zrobiłbym upgrade do testing czy nie strace bootmenadzera?

nie


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#7  2006-09-18 21:11:10

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Nie moge zainstalować Debiana :/

Lenistwo nie popłaca... juz dawno mogłem to sprawdzić :)


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)