Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2006-07-25 18:49:35

  jezoo - Dzięcioł

jezoo
Dzięcioł
Skąd: Z lasu
Zarejestrowany: 2005-09-02

Re: DUGowa koszulka... :)

ale mozna zastrzec sobie znak [to (R) :)] tak wiec jezeli ktos nie bedzie mial podpisanego porozumienia, pozwolenia lub licencji DUG'a to lamie prawo i i mozna zadac od takiej osoby odszkodowania, i to daje nam przewage, jak beda chcieli miec koszulke oryginalna DUG'a to jedynie u nas a te na jarmarq to juz beda musialy sie roznic od naszych (LOGO) i to daje nam przedwage tak jak np. jest a****s i adidos z 4 paskami :) wiecie o co mi chodzi, prawda?
ale niestety (R)'ka kosztuje, ale dla chcacego nic trudnego :)


LRU #480459

Offline

 

#52  2006-07-25 21:38:09

  pablo - Członek DUG

pablo
Członek DUG
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2006-04-12
Serwis

Re: DUGowa koszulka... :)

Można by doliczyć cene (R) do czeny koszulek:D


Pusto :)

Offline

 

#53  2006-07-25 21:43:00

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: DUGowa koszulka... :)

spokojnie nie znamy ceny calej akcji z koszulkami a wec nie dzielmy skury na niedziwedzi najpierw trzeba sie zapoanc ile to tak na nie welka skale dla kilku ludzi z forum bedzie kosztowalo :]

Czadma swieta racja z tym opisem z glonwej strony on maj juz chyba ze 4 lata (albo i wiecej) :] gdy strona jeszce miala adres debian.friko.pl a puzmiej debian.esko.pl :] no i bynajmniej nie jest teraz adekwatny :]

Offline

 

#54  2006-07-25 22:19:06

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: DUGowa koszulka... :)

... debian.esko.pl :]...

a fee ;p


coś tempo spadło nei ma loga (sa 2 nei wiadomo które nei ma rozmiaru odpowiedniego) nei ma pomysłu a czas "słońca"(t-shert'ow) ucieka dajcie te loga wieksze to sobie chociaż ja zamówie na jakimś sklepie z t-shertami

Offline

 

#55  2006-07-25 22:49:49

  arq - Członek DUG

arq
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2005-12-29

Re: DUGowa koszulka... :)

Zastanawiam się czy ta dyskusja o zastrzeganie loga nie jest czysto akademicką. Ilu może być takich, którzy chcieliby nosić debianową koszulkę, a nie znaleźli się na tym forum? A dystrybuująć koszulkę we własnym gronie o podatki się martwić nie musimy.
Wydaje mi się, że sytuacja przejrzewa i tak jak mówi Rumi wkrótce przyjdzie piękna polska jesień, a koszulek jak nie było tak nie będzie.
Moja propozycja jest taka:
1.Dopuśćmy pluralizm w logach koszulkowych. Wybieżmy 2-3 wzory i niech każdy wybierze sobie takie jakie chce. I tak nie przypuszczam, żeby udało nam sie uzyskać jakąś pokaźną zniżkę za dużą ilość koszulek jednego wzoru.
2.Ze zbieraniem zamówień, zakupem koszulek, zleceniem nadruku i dystrybucją będzie sporo roboty, więc jeśli ktoś ma siły i środki, to proszę, żeby się zadeklarował - będziemy wiedzieć na czym stoimy.
3.Na wypadek, gdyby nie udało się zrealizować pkt2 i dla tych, którzy jednak nie mogą się rozstać ze swoją autorską wizją koszulki proponuję zamieścić grafiki w jakimś rozsądnym formacie, żeby można było zrobić sobie te koszulki chałupniczo.
Jeśli są chętni do zajęcia się akcją deb-shirt to określmy konkretny termin na składanie zamówień i na przód. Żeby społecznicy nie czuli się wykorzystywani proponuję do ceny produkcji i dystrybucji koszulki doliczyć "na piwo" - wszak ciepło jest i nie godzi się się w taki upał pracować o suchym pysku.
To chyba tyle. Jak mi się coś przypomni, to jeszcze coś dorzucę. Jeżeli jest zapotrzebowanie, to mogę podrzucić jakiś materiał nt. jak z chałupniczym wyrobem koszulek radzi sobie moja nacja czyli harcerze ;-)


Zdrówko!
arq
http://www.debianusers.pl/img/powered-by-debian.png

Offline

 

#56  2006-07-25 23:14:50

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: DUGowa koszulka... :)

ten facet niegłupio mówi. my tu dumamy nad jakimiś prawniczymi pierdołami, a lato myk-myk i po koszulkach :P

naprawdę wierzycie, że ktokolwiek miałby do was pretensje, że nosicie koszulkę z napisem zawierającym słowo "Debian"? no bez jaj... chyba, że byliby to zwolennicy systemów m$ (niestety, tacy ludzie występują, ale to chyba osobny gatunek :P )

mnie znacznie bardziej interesuje technika wykonania takiego nadruku. prasowanki czy jak? przecież nie sitodruk, bo to trzeba by od cholery tego zamówić...


linux regd. user #248790

Offline

 

#57  2006-07-28 19:17:48

  MG_Peter - Członek DUG

MG_Peter
Członek DUG
Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2005-07-29

Re: DUGowa koszulka... :)

ja się piszę na taką koszulkę. 30 zł to nie jest złą cena...

Offline

 

#58  2006-07-28 19:20:53

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: DUGowa koszulka... :)

no wiele osob chce ael nei ma duzego loga ani kamikaze ani wpa wiec mozemy sobie narazie tylko pomazyc jak by byly loga kazdy nawet na wlasna reke moglby zamowic bo nie zanosi sie na wieksza zorganizowana akcje :][/list]

Offline

 

#59  2006-07-28 21:19:28

  pablo - Członek DUG

pablo
Członek DUG
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2006-04-12
Serwis

Re: DUGowa koszulka... :)

Zamiast tak paplać trzeba zrobić konkurs na najepszy wzór koszulek.
Zebrać ile około było by chętnych na zakup koszulki.
Poszukać jakieś atrakcyjnej oferty.
I znaleść jakiegoś dystrubutora (do końca wakacji moge być nim ja)


Pusto :)

Offline

 

#60  2006-07-28 22:12:31

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: DUGowa koszulka... :)

Rumi co do loga to pamietam ze ja je bralam z jakiejs tapety ktora zrobiles kiedys :]

Offline

 

#61  2006-07-28 23:57:50

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: DUGowa koszulka... :)

Rumi co do loga to pamietam ze ja je bralam z jakiejs tapety ktora zrobiles kiedys :]

ja je wziołem z tematu o nowe logo forum ale format zdiecia za mały żeby ładne na koszulce wyszło :]

Offline

 

#62  2006-07-29 00:56:52

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: DUGowa koszulka... :)

http://kamikaze.lsnet.eu.org/dug/logo1.jpg
koszulka z takim logiem chcialbym miec


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#63  2006-07-29 09:40:46

  dziamdziak - Użytkownik

dziamdziak
Użytkownik
Skąd: Mszczonów
Zarejestrowany: 2006-05-16

Re: DUGowa koszulka... :)

takie logo z przodu a z tylu xywka z dug'a ;-]


Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej.

Offline

 

#64  2006-07-29 12:28:21

  Bajek - Członek DUG

Bajek
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-05-26

Re: DUGowa koszulka... :)

Jezeli mozna sie wtracic, sam tez bym chcial koszulke i moze mozna to rozwiazac tak...

Ktos dobry graficznie opracuje to logo, moze byc nawet kilka projektow, wybierze sie demokratycznie jeden. Potem kazdy np zakupi sobie koszulke jedna wysle sie je do jednej osoby + koszta nadruku + koszta przesylki powrotnej i kazdy bedzie mial taka jaka chce koszulke z logiem.

U mnie na uczelni dziala to tak, ze placi sie 7 zloty chyba od koszulki i jest na rekawie symbol na calych plecach plus z przodu. Maja matryce plus duze zamowienia, ale wydaje mi sie ze jak sie przygotuje logo i projekt i zaniesie sie to nie powinno wyniesc wiecej niz 10 zl od koszulki.

A tak liczac to ile bedzie max tych koszulek 30-40 ?


Linux registered user #417810
Debian GNU/Linux @ AMD Sempron 2500

Offline

 

#65  2006-07-29 12:42:15

  Bajek - Członek DUG

Bajek
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-05-26

Re: DUGowa koszulka... :)

Tutaj macie przykladowe ceny u mnie w Krakowie:
http://www.arpidruk.com.pl/odziez.htm


Linux registered user #417810
Debian GNU/Linux @ AMD Sempron 2500

Offline

 

#66  2006-07-29 13:25:40

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: DUGowa koszulka... :)

Mysle w ten sposob.
Jedni maja na kompie tak sida sarge i testing wiec koszulki moga byc przez jakiegos projektanta robione inwidualnie.Na wlasne upodobanie taka koszulka mogla by powstac>Debian jest wolny wiec koszulka projektowana na wlasne zyczenie to nie taki glupi pomysl.Co wy na to


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#67  2006-07-29 14:36:57

  harlequin - Użytkownik

harlequin
Użytkownik
Skąd: dolnośląskie
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: DUGowa koszulka... :)

Ode mnie:

przod:
http://images3.fotosik.pl/111/d65d2edaf2372818.png

tyl:
http://images3.fotosik.pl/111/3b01c1ffb32904f3.png

Jesli kogos interesuje wykorzystanie grafiki to niech poda konieczne wymiary rastra.


[/url]

Offline

 

#68  2006-07-29 15:36:11

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: DUGowa koszulka... :)

Bajek to jest świetna sprawa tylko czy nie ma jakiegoś minimum które musimy zamówić?

w takiej sytuacji najlepiej by było zrobić jak z hakingiem, tzn bierzemy ludzia, dajemy mu zebraną kasę (każdy robi przelew: koszt koszulki + koszt nadruku + koszt wysyłki + koszt 2 piw), po czym ten idzie, wszystko załatwia i rozsyła reszcie koszulki

co wy na to?


linux regd. user #248790

Offline

 

#69  2006-07-29 15:40:14

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: DUGowa koszulka... :)

WITOJCIES HEY RYSZARD JEST ZA


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#70  2006-07-29 16:45:25

  Bajek - Członek DUG

Bajek
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-05-26

Re: DUGowa koszulka... :)

Sprawa jest taka w poniedzialek tam zadzwonie.
Zadzwonie jeszcze tutaj: http://www.studioq.pl/

A co do liczby to wydaje mi sie ze nie powinno byc problemu.

Jezeli sie nie boicie ze was okradne na koszulke i 15 zl :) To moge zajac sie pozbieraniem koszulek zaniesieniem ich tam odebraniem i rozeslaniem. Jezeli ktos jest z Krakowa to moze mi pomoc w dwojke bedzie szybciej.

Pozdrawiam


Linux registered user #417810
Debian GNU/Linux @ AMD Sempron 2500

Offline

 

#71  2006-07-29 16:59:17

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: DUGowa koszulka... :)

Mam takie pytanko
ogolnie jaki zapadl wzor definitywnie bo juz mi sie pomalu wszystko miesza
Tak tak siwetny pomosl chyba od dzis polubie Krakow i kolesi- Bajek -
Masz umnie piwo jak sie kiedys spotakamy na zlocie USERs DEBIAN jak by byl kiedys tam


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#72  2006-07-29 20:12:01

  arq - Członek DUG

arq
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2005-12-29

Re: DUGowa koszulka... :)

No w końcu. Bajek - ukłony szacunku z mojej strony. Jeżeli nie ma problemu z małymi zamówieniami, to myślę, że można wyprodukować te koszulki w różnych wzorach - co komu pasuje. A jeśli trzeba sie zebrać większą ilością, to głosujmy do końca tygodnia i ten projekt, który wygra bedziemy robić. Ja jestem za projektem kamikaze + nick na plecach.


Zdrówko!
arq
http://www.debianusers.pl/img/powered-by-debian.png

Offline

 

#73  2006-07-29 20:15:26

  MG_Peter - Członek DUG

MG_Peter
Członek DUG
Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2005-07-29

Re: DUGowa koszulka... :)

Mi najbardziej by pasował projekt by Rumi :-]
Przód ten pierwszy, z logiem DUGa i podpisem, natomiast tył - na łopatkach wypisana ksywka, a pod spodem mniejszymi literami "dug.net.pl"

Offline

 

#74  2006-07-29 20:31:32

  Bajek - Członek DUG

Bajek
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-05-26

Re: DUGowa koszulka... :)

Ja pojde sie zapytac, jakie sa dokladnie mozliwosc w poniedzialek i przedstawie ile to bedzie kosztowalo, ale fajnie by bylo jakbym mogl tam z czyms pojsc i sie dopytac. Dlatego moze jakies przykladowe wzory plus ustalenie czy maja byc rozne czy takie same. Jezeli takie same to powyzej 50 sztuk jest taniej jezeli bedzie mniej to chyba nie ma znaczenia.

Potem zeby tych projektow nie bylo za duzo bo moze nie beda chciec zrobic 20 roznych koszulek.

Moze zalozy ktos jakas ankiete pod ktora beda podpiete projekty i bedziemy glosowac. I np 3 najlepsze wezme i pojde sie zapytac ile to bedzie kosztowalo.


Linux registered user #417810
Debian GNU/Linux @ AMD Sempron 2500

Offline

 

#75  2006-07-29 20:55:51

  pablo - Członek DUG

pablo
Członek DUG
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2006-04-12
Serwis

Re: DUGowa koszulka... :)

Wszystko pięknie ładnie ale trzeba założyć że nie każdy będzie chciał taki sam rozmiar. A co do wzorów to max 3 trzeba wybrać.


Pusto :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)