Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-02-25 11:26:48

  zielony - Użytkownik

zielony
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-02-20

Czysty debian z neo(sagem) ;]

Mam taki problem bo instaluje teraz czystego debiana i kieruje sie wytycznymi swojego guru;]Pierwsze co zrobilem to zainstalowalem debiana w wersji nieskazitelnie czystej;]Potem wedlug guru
Krok1 apt-get install mc
Krok2 apt-get install kernel-package
Krok3 apt-get install gcc
Krok4 apt-get install libncurses-dev   no i tu klapa:(Wywala mi komunikat "E:pakiet libncurses-dev nie ma kandydata do instalacji" Mam tylko pierwsza plytke debiana sarge...jak rozwiazac 4 krok i co jeszcze mam zrobic zeby dojsc do debiana z moja neo na sagemie?najlepiej jakbym uzyskal odpowiedz w stylu powyzszej;]czyli krok po kroku;]Z gory THX;]
Pozdro4All;]
A jajeczko mam 2.4;]

Offline

 

#2  2005-02-25 11:40:04

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Czysty debian z neo(sagem) ;]

to daj
apt-get install libncurses5-dev

Offline

 

#3  2005-02-25 15:48:50

  zielony - Użytkownik

zielony
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-02-20

Re: Czysty debian z neo(sagem) ;]

ok mam juz wszystko zainstalowane z artykulu bodzia co potrzebne do neo oprocz libncurses5-dev ale to juz sciagnelem tak wiec tylko wypalic na plytke i jazda;]nie mam jeszcze pakietu zainstalowanego libc-dev bo nie mam go na pierwszej plytce a do sciagniecia mam dwa do wyboru 1 to dietlibc-dev a drugi to libuclibc-dev;]ktory mam sciagnac i zainstalowac;]

Offline

 

#4  2005-02-25 15:56:27

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Czysty debian z neo(sagem) ;]

co do instlacji to musi byc libc-dev bo podejzewam ze wlasnie o ten pakiet Ci hodzi

Offline

 

#5  2005-02-25 18:23:07

  zielony - Użytkownik

zielony
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-02-20

Re: Czysty debian z neo(sagem) ;]

co do instlacji to musi byc libc-dev bo podejzewam ze wlasnie o ten pakiet Ci hodzi

no wlasnie tylko ze gdy wpisuje nazwe tego pakietu w wyszukiwarce to mi znajdyje te dwa:libuclibc-dev   i    dietlibc-dev  :(no wlasnie nazwa sie rozni:(nie ma pakietu o takiej identycznej nazwie 'libc-dev':(tak wiec musze pewnie zainstalowac jeden z tych tylko ktory?tak wiem ze sie strasznie uczepilem i zadaje takie malostkowe pytania :)no ale wle byc pewny ze to zrobie jak nalezy a nie na odpierdziel:)
Pozdro4All;]

Offline

 

#6  2005-02-25 20:12:06

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Czysty debian z neo(sagem) ;]

no jak narazie nie ma jak sprawdzic czy na pierwszej plycie jest libc-dev ewentualnie sprawdz czy neo skompiluje sie bez tego....

Offline

 

#7  2005-02-25 21:09:36

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Czysty debian z neo(sagem) ;]

Nie ma nigdzie czegoś takiego jak libc-dev
W czasie kompilacji neo będzie ci się pluło o kernel-source. Ściągnij, zainstaluj. W /usr/src utworzy ci się katalog /kernel-source-wersja.
Zmień nazwę na Linux
Wejdż do środka i wydaj polecenie make
Potem już możesz kompilować neo


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)