Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2022-02-05 13:09:38

  jawojx - Użytkownik

jawojx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Rpi, buster i ruid2 = crash

@fnmirk po co to wklejasz? Myślisz że mamy problem z konfiguracją, albo że nie byliśmy na stronie projektu. Przecież u mnie, u mati75-go i u  ethanak-a, tylko na innych maszynach, działa. Pisałem że kompilowałem ze źródeł (działał), ethanak też pisał że kompilował, to myślisz że nie byliśmy na git-e ruid2-a.

fnmirk napisał(-a):

To raczej są stare problemy...

Czytasz to co wklejasz, jakie stare problemy, gdzie tam masz coś o problemie.


@ethanak dodaj do swojej konfiguracji, do testu lepiej dla wszystkich (najlepiej wyłączyć domyślny i robić konfiguracje na uproszczonym na górze jest przykład).

Kod:

Require all granted

Pewnie już próbowałeś, pisałem o tym.

Jak to, lub powrót do ustawień domyślnych nic nie zmienił, to może włączyć tryb debugowania w systemd.

W /etc/systemd/system.conf dopisać/edytować, może być na końcu

Kod:

LogLevel=debug

Reload.

Kod:

# systemctl daemon-reload

Restart.

Kod:

# systemctl restart apache2.service

Może teraz coś pokaże.

Kod:

# journalctl -u apache2.service

Edycja: Dodałem link do wcześniejszego posta.

Ostatnio edytowany przez jawojx (2022-02-05 13:22:05)

Offline

 

#27  2022-02-05 13:17:56

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Rpi, buster i ruid2 = crash

jawojx, czy wziąłeś dzisiaj lekarstwa? Wygląda, że przestały działać. Weź coś na wstrzymanie.

Pozjadałeś chyba wszystkie rozumy. Przeglądając coś każdy próbuje się czegoś nauczyć. Nie od razu Kraków zbudowano.

Ostatnio edytowany przez fnmirk (2022-02-05 13:21:36)

Offline

 

#28  2022-02-05 13:20:24

  jawojx - Użytkownik

jawojx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Rpi, buster i ruid2 = crash

fnmirk napisał(-a):

jawojx, czy wziąłeś dzisiaj lekarstwa? Wygląda, że przestały działać. Weź coś na wstrzymanie. ...

Głupi atak nie jest obroną, przeczytaj to co wkleiłeś w tych linkach.

Ostatnio edytowany przez jawojx (2022-02-05 13:24:15)

Offline

 

#29  2022-02-05 13:24:28

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Rpi, buster i ruid2 = crash

Pozjadałeś chyba wszystkie rozumy. Więc szkoda w ogóle tracić czasu. Bo tylko ty masz monopol na wiedzę.

Dodane:
Złagodziłeś teraz tekst abyś był cacy, a inni byli niedobrzy. Nieładnie się zachowałeś.

Ostatnio edytowany przez fnmirk (2022-02-05 13:36:23)

Offline

 

#30  2022-02-05 13:37:03

  jawojx - Użytkownik

jawojx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Rpi, buster i ruid2 = crash

Nie zaśmiecaj teraz wątku, wklejasz niepotrzebne linki, które nic nie wnoszą w dyskusję, tak trudno to pojąć. Już zwracano ci uwagę na to, a ty dalej to robisz.

fnmirk napisał(-a):

Dodane:
Złagodziłeś teraz tekst abyś był cacy, a inni byli niedobrzy. Nieładnie się zachowałeś.

W którym miejscu, nic nie zmieniałem, odnośnie ciebie, co ty wymyślasz. Dodałem tylko link do wcześniejszego posta, ale to dla @ethanak.

Ostatnio edytowany przez jawojx (2022-02-05 13:42:49)

Offline

 

#31  2022-02-05 13:46:12

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Rpi, buster i ruid2 = crash

@fnmirk proszę, znajdź sobie inny temat do wypowiadania się, bo nauczanie przedszkolne to dwa okienka w prawo.
Kolega jawojx przynajmniej chce pomóc, może coś z tego wyjdzie, ale Ty chcesz pokazywać komuś, kto paręnaście lat robi jako admin jakieś debilne linki typu "apache dla początkujących". I jeśli ktoś tu rości sobie prawa do monopolu na wiedzę to chyba tylko Ty, bo na razie pierdzielisz od rzeczy i zaśmiecasz wątek.


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#32  2022-02-05 16:32:49

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Rpi, buster i ruid2 = crash

ethanak napisał(-a):

kto paręnaście lat robi jako admin jakieś debilne linki typu "apache dla początkujących"

Osobiście mam ponad 10 lat doświadczenia na takim stanowisku. Anyway:

Na bullseye u mnie działa na takiej konfiguracji jak podałeś wcześniej. Z błędu z grupami to może tu gdzieś być problem:

https://askubuntu.com/questions/122330/unable-to-re … pache-run-use

Dlatego osobiście wolę pchać nginx tam gdzie się da.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#33  2022-02-06 10:28:10

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Rpi, buster i ruid2 = crash

mati75 napisał(-a):

Z błędu z grupami to może tu gdzieś być problem:

Nie nie nie - to był test nieprawidłowej konfiguracji ruid2, zresztą reakcja całkiem prawidłowa.

mati75 napisał(-a):

Dlatego osobiście wolę pchać nginx tam gdzie się da.

Czyżby nowe funkcjonalności w nginxie (umiejętność wykonywania CGI i to jeszcze jako inny user)? :)

@jawojx zrobiłem wszystko co sugerowałeś a nawet więcej i żadnej informacji (tzn w syslogu jest dużo różnych rzeczy ale nic o apaczu). Po zmianie LogLevel w Apaczu (nie systemd) na trace8 mam dalej w logach bardzo budujące informacje:

Kod:

[Sun Feb 06 10:19:52.243889 2022] [core:trace5] [pid 4503:tid 1978659840] protocol.c(717): [client 192.168.1.5:57976] Request received from client: GET / HTTP/1.1
[Sun Feb 06 10:19:52.798424 2022] [core:notice] [pid 4500:tid 1995530816] AH00052: child pid 4503 exit signal Aborted (6)

Tak że na razie dam sobie spokój, mam co robić, a kwestię odczytu dwóch pinów GPIO jakoś sobie rozwiążę.

W każdym razie dzięki za poświęcony czas!

BTW moim zdaniem wysyłanie na PW informacji o tym, jaki to ktoś jest obrażony i ciągnięcie tematu jest co najmniej żałosne... ale cóż, chyba ostatnio zasady na dug-u się zmieniły...


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#34  2022-02-06 10:42:05

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Rpi, buster i ruid2 = crash

ethanak napisał(-a):

Czyżby nowe funkcjonalności w nginxie (umiejętność wykonywania CGI i to jeszcze jako inny user)? :)

Przy użyciu fcgiwrap działa całkiem sprawnie.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#35  2022-02-06 11:21:19

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Rpi, buster i ruid2 = crash

mati75 napisał(-a):

ethanak napisał(-a):

Czyżby nowe funkcjonalności w nginxie (umiejętność wykonywania CGI i to jeszcze jako inny user)? :)

Przy użyciu fcgiwrap działa całkiem sprawnie.

No fakt, nigdy tego nie stosowałem, najwyższy czas spróbować :)


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#36  2022-02-06 13:02:33

  jawojx - Użytkownik

jawojx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Rpi, buster i ruid2 = crash

ethanak napisał(-a):

...BTW moim zdaniem wysyłanie na PW informacji o tym, jaki to ktoś jest obrażony i ciągnięcie tematu jest co najmniej żałosne... ale cóż, chyba ostatnio zasady na dug-u się zmieniły...

O, a ja nic nie dostałem, zostałeś potraktowany priorytetowo, pewnie przez brodę.

A próbowałeś za trace8 debug, zawsze to inne info będzie (pewnie też nic ciekawego), a i pewnie próbowałeś jak masz ustawione trace8. Można też debugować apache w innym debugerze, tylko po co, jak działa normalnie, bez ruid2.

Może mati75 miał racje i coś sprzętowo jednak jest nie tak, ale tylko z apache i ustawionym ruid2 by występowało???, i nic by nie było w logach systemu, raczej zawsze coś wychodzi przy sprzętowych problemach. Ale jak jest możliwość, to przełożyć kartę-dysk z działającego rp z konfiguracją ruid2 do tego, lub z tego do innego, druga słabsza opcja, bo niby bierzemy niedziałającą konfigurację.

Nie ma za co dziękować, niewiele pomogłem, zdaje sobie sprawę że nic odkrywczo dla ciebie tu nie pisałem, ale zasada korekty myślowej, spojrzenie z boku na problem, może przynieść czasami jakieś rozwiązanie.

A, zapomniałem napisać, wyłączyć i włączyć, i jeszcze u mnie działa. :)

Offline

 

#37  2022-02-07 08:08:54

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Rpi, buster i ruid2 = crash

jawojx, przepraszam.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)