Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2021-10-19 20:21:58

  mlotek - Użytkownik

mlotek
Użytkownik
Skąd: się biorą dzieci ?
Zarejestrowany: 2018-07-25

Niedziałające słuchawki

Witam,
po aktualizacji systemu ponownie mam problem z słuchawkami,
tym razem po aktualizacji uruchomiłem program hdajackretask i bodajże w polu internal speaker dało się wybrać opcję Headphone. Po ustawieniu tej opcji system zaczął wykrywać podpięcie słuchawek.
Ale dzisiaj znowu przestały działać tylko że opcja w hdajackretask już się nie pojawia. Dla pewności użyłem opcji usunięcia jego ustawień ale dalej nic.

Przy przełączaniu słuchawek w ustawieniach dźwięku zmienia się mikrofon ale w ustawieniach urządzenia wyjściowego nie dzieje się nic, a do wyboru jest tylko "speaker".
Słuchawki mają mikroforn więc zmianę uznaje za coś normalnego.
Jedyne co się od wczoraj się zmieniło to to że na chwilę musiałem uruchomić windowsa ale nie wiem czy to mogło mieć wpływ.

W alsamixer nic nie jest wyciszone,
logi z alsa-info
przed podłączeniem słuchawek: http://alsa-project.org/db/?f=fa7659ded94e405644913aad7c5b6532653b9a45
podłączone słuchawki:  http://alsa-project.org/db/?f=6edd93047317eb80644a5bb84008fcb0ea53073d

Offline

 

#2  2021-10-20 02:45:03

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Niedziałające słuchawki

Wpisz w terminalu polecenie:

Kod:

pavucontrol

I sprawdź ustawienia.

Offline

 

#3  2021-12-20 18:27:00

  mlotek - Użytkownik

mlotek
Użytkownik
Skąd: się biorą dzieci ?
Zarejestrowany: 2018-07-25

Re: Niedziałające słuchawki

Po wykonaniu "testów" okazuje że się faktycznie z jakiegoś powodu dźwięk psuje się po uruchomieniu windows-a.
Naprawa wygląda następująco
1. uruchomić hdajackretask
2. kliknąć "remove boot override"
3. zaznaczyć  "set model=auto"
4. kliknąć "install boot override"
5. uruchomić ponownie komputer

po restarcie słuchawki są prawidłowo wyrywane

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)