Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2021-01-13 20:34:17

  jawojx - Użytkownik

jawojx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Parę pytań o Qemu [SOLVED]

@ilin Mój post #48 to złożenie w całość dwóch moich wczesniejszych postów.

Tak, to też próbowałem, przysłowiowo popchnąć go na te informacje, by pozbierał to sam, lub się sprecyzował.

A metoda z przekierowaniem jest dobra dla kogoś, kto nie potrzebuje sieci wirtualnej dla wielu maszyn, czy udostępniania wirtualnych maszyn poza hosta. Przekierowania można wiązać i na takiej jednej maszynie wirtualnej można mieć kilka przekierowań i różne serwery, nie tylko jeden, dobre dla kogoś, kto chce coś przetestować, a nie chce tego robić w swoim systemie. Dla przykładu ssh i serwer www.

Kod:

-net nic -net user,hostfwd=tcp::4444-:22,hostfwd=tcp::5050-:80

I www będzie dostępny na hoście w przeglądarce pod adresem localhost:5050. Ale on nie czyta. :)

Ostatnio edytowany przez jawojx (2021-01-13 20:35:35)

Offline

 

#52  2021-01-13 20:40:28

  mark - Użytkownik

mark
Użytkownik
Zarejestrowany: 2020-09-09

Re: Parę pytań o Qemu [SOLVED]

ilin napisał(-a):

Mój post #48 to złożenie w całość dwóch moich wczesniejszych postów.

Inna sprawa że cały ten wątek zrobił sie tak chaotyczny ze samemu mi ciężko połapać o co w nim chodzi.
Czy ma być w jedną czy drugą stronę.

Trudno się z tym nie zgodzić ale Ty jednak dałeś radę zrozumieć.
W zupełności wystarczy w jedną stronę gast -> host.

Temat dla mnie rozwiązany skutecznie. Jeśli nadużyłem Waszej cierpliwości to przepraszam i dziękuję.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)