Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2020-12-21 09:11:25

  bakao - Zbanowany

bakao
Zbanowany
Zarejestrowany: 2020-11-15

SSH rozłącza połączenie

Cześć.
Mam problem ze zrywającym połączeniem SSH. Łączę się do zdalnego hosta komendą ssh root@nazwahosta w LXTerminal. Po kilku minutach bezczynności otrzymuję komunikat

Kod:

Connection to zdalnyhost closed

Problem wystepuje tylko w jednej lokalizacji - łącze się z laptopa z dwóch różnych sieci. Obstawiam, że bedzie to coś z routerami po drodze które zrywają nieaktywne połączenia. Próbowałem modyfikacji ClientAliveInterval i ClientAliveCountMax po stronie serwera ale to nic nie dało. W jednej lokazliacji trzyma mi nieaktywne połączenie cały dzień, w drugiej zrywa po kilku minutach. Jedyne co przychodzi mi do głowy to coś w stylu NOOP w FTP. Czy ssh coś takiego też obsługuje i jak wywołać to łącząć się w terminalu?
Z góryu dzięki za podpowiedzi!

Offline

 

#2  2020-12-21 14:16:51

  seler - Użytkownik

seler
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-15

Re: SSH rozłącza połączenie

Oczywiście, że jest coś takiego. Spróbuj komendę:

Kod:

ssh -o 'ServerAliveInterval=60' -o 'ServerAliveCountMax=10' user@host

ServerAliveInterval to czas w sekundach po jakim klient będzie wysyłał pusty pakiet do serwera, żeby podtrzymać połączenie, a ServerAliveCountMax to maksymalna ilość takich prób "pingu" bez odpowiedzi, po jakim klient się rozłączy. Dużo wygodniej będzie stworzyć plik konfiguracyjny w lokalizacji ~/.ssh/config (musi mieć prawa dostępu tylko odczyt zapis dla właściciela - chmod 600) z treścią:

Kod:

Host nazwa_hosta
     Hostname adres_ip_serwera
     User nazwa_usera
     ServerAliveCountMax 60
     ServerAliveCountMax 10

i potem łączysz się po prostu przez

Kod:

ssh nazwa_hosta

EDIT:
Albo jeszcze prościej - doinstaluj pakiet autossh i korzystaj z niego. On powinien się już zatroszczyć o utrzymywanie sesji przy życiu.

Ostatnio edytowany przez seler (2020-12-21 14:17:46)


a to feler westchnął seler

Offline

 

#3  2020-12-21 15:12:40

  bakao - Zbanowany

bakao
Zbanowany
Zarejestrowany: 2020-11-15

Re: SSH rozłącza połączenie

Ok, puściłem sesję z tymi parametrami. Zobaczymy jak długo powisi

Offline

 

#4  2020-12-21 18:04:06

  megabajt - Użytkownik

megabajt
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2012-03-07

Re: SSH rozłącza połączenie

Offline

 

#5  2020-12-22 11:19:55

  bakao - Zbanowany

bakao
Zbanowany
Zarejestrowany: 2020-11-15

Re: SSH rozłącza połączenie

Opcja ssh -o 'ServerAliveInterval=60' -o 'ServerAliveCountMax=10' user@host działa

Dzięki!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)