Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2020-11-05 16:16:20

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Stary serwer

Mam taki problem, że potrzebuję złożyć z używek albo kupić jakiś stary mały serwer, do którego będę mógł napchać ramu, Chcę, żeby na tym śmigał mi windows server i kilka klientów windowsowych więc ram to podstawa. Do mojego blaszaka ma microATX raczej ramu nie dołożę więc wpadłem na pomysł, żeby kupić jakichś śmieci bo ram serwerowy tak jak i procki to dość tania sprawa. Czy jest jakiś wybór poza xeonem? Co byście takiego w miarę sprawnego polecali?

Offline

 

#2  2020-11-15 21:56:36

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Stary serwer

Szkoda prądu na stare serwerowe trupy, lepiej coś szukać 2 - 3 letniego pokroju delli r220, r230 i r430. Ewentualnie podobnych hp, omijać wynalazki pokroju supermicro.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#3  2020-11-16 19:14:08

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Stary serwer

Jaki budżet? Dyski i grafę mogę Ci opchnąć z miejsca - resztę sobie dobierz. Celowałbym w jakieś sandy bridge 4 rdzeniowe minimum, ale jak wolisz stare xeony to spoko. Windows Server pójdzie na wszystkim.

Offline

 

#4  2020-11-16 22:31:24

  developer - Użytkownik

developer
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-03-20

Re: Stary serwer

Pavlo950 napisał(-a):

Jaki budżet? Dyski i grafę mogę Ci opchnąć z miejsca - resztę sobie dobierz. Celowałbym w jakieś sandy bridge 4 rdzeniowe minimum, ale jak wolisz stare xeony to spoko. Windows Server pójdzie na wszystkim.

Po co w serwereze grafika (tym bardziej dedykowana)? Z dyskami tym bardziej bym uważał, z uwagi na nieznany ich stan ( UPT/DTT/WK i pokrewne )

Offline

 

#5  2020-11-17 01:53:04

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Stary serwer

Jak najtaniej, po prostu szukam czegoś co można tanio wyrwać a da radę pociągnąć na raz kilka wirtualek. To ma być do celów testowych/edukacyjnych więc nie musi chodzić jakoś super.

Offline

 

#6  2020-11-17 07:20:24

  urbinek - Dzban Naczelny

urbinek
Dzban Naczelny
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Stary serwer

developer napisał(-a):

Po co w serwereze grafika (tym bardziej dedykowana)?

Plyty nie serwerowe, bez zintegrowanej grafiki, nie włącza się bez GPU.

Jak masz cos serwerowego typu supermicro to masz wbudowane GPU i jakieś ipmi do zarządzania po sieci, mega wygodne (używam w domu).

Co do dedykowanego GPU, czytałeś kiedyś o CUDA? Mozesz akcelerowac od groma operacji obliczeniowych, brać udział w f@h albo szybciej i wydajniej encodowac filmy jak masz Plexa.

developer napisał(-a):

Z dyskami tym bardziej bym uważał, z uwagi na nieznany ich stan ( UPT/DTT/WK i pokrewne )

Tu sie zgodzę, dyski tylko nowem osobiście mam raidz-2 na 6ciu ssd


A w wolnym czasie, robię noże :)
http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png

Offline

 

#7  2020-11-17 07:23:29

  urbinek - Dzban Naczelny

urbinek
Dzban Naczelny
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Stary serwer

skullman napisał(-a):

Jak najtaniej, po prostu szukam czegoś co można tanio wyrwać a da radę pociągnąć na raz kilka wirtualek. To ma być do celów testowych/edukacyjnych więc nie musi chodzić jakoś super.

kup dwa dyski ssd i postaw je RAID 0 albo 1 (zależy od ważności tych danych), przy kilku vmkach IOPSy zapchają hdd

Najważniejsze pytanie - jaki masz budżet?


A w wolnym czasie, robię noże :)
http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png

Offline

 

#8  2020-11-17 09:41:36

  urbinek - Dzban Naczelny

urbinek
Dzban Naczelny
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Stary serwer

mati75 napisał(-a):

omijać wynalazki pokroju supermicro.

why?
maja dobry sprzęt i fenomenalny support

pomogli mi juz 2x gdzie nie miałem supportu na sprzęcie (jako klient indywidualny)

ba, nawet zaktualizowali ipmi nowe funkcję (konsola na html5 a nje javie) dla płyty z której nje maja nawet w sprzedaży


A w wolnym czasie, robię noże :)
http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png

Offline

 

#9  2020-11-17 16:01:50

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Stary serwer

SSD-ki mam, jakieś używki kupiłem za grosze. Napiszę tak, nie mam jakiegoś budżetu, po prostu xeona można kupić za 100-150 zeta, używki DDR3 4x8 ECC to też nie są wygórowane kwoty. Jak tak policzyłem to nie powinno być to jakieś drogie, mam tylko pytanie, jak bardzo generacyjnie mogę zejść z procesorem? To nie musi być super wydajne, żeby tylko nie przyprawiało o ból zębów. Otóż od czasu, kiedy pozbyłem się kompa do grania z win7 to nie miałem kontaktu z tym systemem nie mówiąc już o win server. Mamy w firmie nowy kontrakt i wszystko jest na windowsach więc to niezła okazja żeby wejść w te buty. Czego się nie nauczę w robocie to chcę pogrzebać głębiej w domu. No chyba, że znacie jakieś lepsze sposoby na naukę niż własnoręcznie coś uwalić?

Offline

 

#10  2020-11-17 17:18:19

  urbinek - Dzban Naczelny

urbinek
Dzban Naczelny
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Stary serwer

skullman napisał(-a):

Napiszę tak, nie mam jakiegoś budżetu, po prostu xeona można kupić za 100-150 zeta, używki DDR3 4x8 ECC to też nie są wygórowane kwoty. Jak tak policzyłem to nie powinno być to jakieś drogie, mam tylko pytanie, jak bardzo generacyjnie mogę zejść z procesorem?

Ciężko powiedzieć jak nisko zejść z generacją. Zasadniczo pójdzie to na wszystkim co ma VTx ale to loadu zależy jak płynnie to będzie działało. Osobiście nie schodziłbym poniżej 4 rdzeni @2.5 ghz.

Ale jak niski budżet jest limitujący to czemu xeon i ecc, zwłaszcza do nauki?

Poszukaj jakiegoś starszego sprzętu desktopowego, jest teraz sporo tego z uwagi na premiery nowych technologii. Nawet 4 generacje wstecz byle było VTx, do tego jakieś mobo i ddr3 ram ze śmietnika i do nauki jest idealne.
Zużycie prądu powinno być też niskie, pewnie w 100150W się zamkniesz


skullman napisał(-a):

Mamy w firmie nowy kontrakt i wszystko jest na windowsach więc to niezła okazja żeby wejść w te buty.

Dokładnie i w takiej sytuacji według mnie najlepiej iść do szefa i poprosić o sprzęt. Zgarnąć cokolwiek, postawić na tym proxmoxa czy innego vmware i działać, nawet zdalnie z domu


skullman napisał(-a):

No chyba, że znacie jakieś lepsze sposoby na naukę niż własnoręcznie coś uwalić?

Własnoręcznie uwalić coś na produkcji :D


A w wolnym czasie, robię noże :)
http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png

Offline

 

#11  2020-11-20 02:05:11

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Stary serwer

Mam nieodparte wrażenie, że jednak xeony są tańsze, że można całkiem tanio kupić. Być może to tylko moje wrażenie.
O opcji sprzętu z firmy nawet nie pomyślałem. To może się udać. Dzięki.

Offline

 

#12  2020-11-20 18:25:02

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Stary serwer

urbinek napisał(-a):

mati75 napisał(-a):

omijać wynalazki pokroju supermicro.

why?
maja dobry sprzęt i fenomenalny support

pomogli mi juz 2x gdzie nie miałem supportu na sprzęcie (jako klient indywidualny)

ba, nawet zaktualizowali ipmi nowe funkcję (konsola na html5 a nje javie) dla płyty z której nje maja nawet w sprzedaży

Mają problemy których inni producenci nie mają, słabej jakości laminaty. Po paru latach wszystkie kondensatory do wymiany, bo nie trzymają pojemności.

Używane to tykające bomby, nie wiadomo kiedy wybuchną. Gówniane rozmieszczenie kabli, gówniane otwieranie obudów, stare tj. więcej jak 10 lat mają szyny zrobione z plasteliny albo gównolitu rozpadają się od patrzenia na nie.

Najbardziej wnerwiająca w nich wada to, że nie mają zarządzania z front panelu bo jak ipmi zrobi kuku, a zdarza się to często jesteś tam gdzie światło nie dociera.

Przerobiłem setki tych maszyn i nie polecam.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#13  2020-11-20 19:54:42

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Stary serwer

A, czyli to takie serwerowe Lenovo.

Offline

 

#14  2020-11-21 18:56:41

  bakao - Zbanowany

bakao
Zbanowany
Zarejestrowany: 2020-11-15

Re: Stary serwer

A jaką płytę główną polecilibyscie zeby zmiescila ze 196GB takich pamieci? Fajnie zeby miala jeszcze SATA3 i jakies fajne PCI zeby wspolpracowala z RTX3080 lub chociazby 2080. Tez mysle nad zestawem do CUDA

Ostatnio edytowany przez bakao (2020-11-21 18:57:34)

Offline

 

#15  2020-12-03 06:52:37

  developer - Użytkownik

developer
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-03-20

Re: Stary serwer

mati75 napisał(-a):

urbinek napisał(-a):

mati75 napisał(-a):

omijać wynalazki pokroju supermicro.

why?
maja dobry sprzęt i fenomenalny support

pomogli mi juz 2x gdzie nie miałem supportu na sprzęcie (jako klient indywidualny)

ba, nawet zaktualizowali ipmi nowe funkcję (konsola na html5 a nje javie) dla płyty z której nje maja nawet w sprzedaży

Mają problemy których inni producenci nie mają, słabej jakości laminaty. Po paru latach wszystkie kondensatory do wymiany, bo nie trzymają pojemności.

Używane to tykające bomby, nie wiadomo kiedy wybuchną. Gówniane rozmieszczenie kabli, gówniane otwieranie obudów, stare tj. więcej jak 10 lat mają szyny zrobione z plasteliny albo gównolitu rozpadają się od patrzenia na nie.

Najbardziej wnerwiająca w nich wada to, że nie mają zarządzania z front panelu bo jak ipmi zrobi kuku, a zdarza się to często jesteś tam gdzie światło nie dociera.

Przerobiłem setki tych maszyn i nie polecam.

...... Supermicro to zajebiście trwały sprzęt. O sprzęt się dba. A jak ktoś nie dba to potem takie kwiatki wychodzą. Mamy chyba 20 serwerów SM i w żadnym nic się nie dzieje od co njamniej 3 lat. Czego nie można powiedzieć o np serwerach HPE w których średnio co pół roku pada któraś kość RAMu.

A czy laminat jest dobrej czy złej jakości co mnie to obchodzi? Serwera nie oglądasz codziennie :: wstawiasz do racka i tyle......
A tak btw. kto wydając taką kasę bierze bieda-edyszyn?

Co do dedykowanego GPU, czytałeś kiedyś o CUDA? Mozesz akcelerowac od groma operacji obliczeniowych, brać udział w f@h albo szybciej i wydajniej encodowac filmy jak masz Plexa.

Serio ktoś jeszcze używa Plexa zwłaszcza po tym jak ...... swoich płacących ( niemałe pieniądze ) użytkowników? Tej platformie należy się bojkot.

Ostatnio edytowany przez developer (2020-12-03 06:59:52)

Offline

 

#16  2020-12-03 14:45:21

  urbinek - Dzban Naczelny

urbinek
Dzban Naczelny
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Stary serwer

developer napisał(-a):

Co do dedykowanego GPU, czytałeś kiedyś o CUDA? Mozesz akcelerowac od groma operacji obliczeniowych, brać udział w f@h albo szybciej i wydajniej encodowac filmy jak masz Plexa.

Serio ktoś jeszcze używa Plexa zwłaszcza po tym jak wychujali swoich płacących ( niemałe pieniądze ) użytkowników? Tej platformie należy się bojkot.

Ja zapłaciłem i nie narzekam. Nie wiem na czym lolegat problem.

Ale mam wrażenie, że tobie nic się nie podoba... co polecasz w zamian?


A w wolnym czasie, robię noże :)
http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png

Offline

 

#17  2020-12-05 20:49:06

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Stary serwer

developer napisał(-a):

A czy laminat jest dobrej czy złej jakości co mnie to obchodzi? Serwera nie oglądasz codziennie :: wstawiasz do racka i tyle......
A tak btw. kto wydając taką kasę bierze bieda-edyszyn?

Tylko ja mam tego ponad 500 szt i owszem wkłada się do szafy a za jakiś czas ipmi zaczyna padać samo z siebie bo tak. Albo płyta przestaje widzieć jeden socket od cpu bo przecież to typowa usterka.
W dellach i hpe tego nie spotkałem.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#18  2020-12-05 21:50:35

  developer - Użytkownik

developer
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-03-20

Re: Stary serwer

urbinek napisał(-a):

co polecasz w zamian?

Kodi -> https://kodi.tv/

Co mi się w plexie nie podoba? Pobieranie innych opłat niż zadeklarowane. Poza tym UI plexa jest, mówiąc delikatnie, zrąbane.

Offline

 

#19  2020-12-06 09:54:57

  urbinek - Dzban Naczelny

urbinek
Dzban Naczelny
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Stary serwer

developer napisał(-a):

urbinek napisał(-a):

co polecasz w zamian?

Kodi -> https://kodi.tv/

Kodi jest upośledzone w funkcje i praktycznie wszystkiego czego chce w nim niema... a jest w plexie

developer napisał(-a):

Co mi się w plexie nie podoba? Pobieranie innych opłat niż zadeklarowane.

Ale, że co, nie zauważyłeś waluty przy cenie? Płaciłem za plexa i nie kojarzę aby cena była inna niż zadeklarowana

developer napisał(-a):

Poza tym UI plexa jest, mówiąc delikatnie, zrąbane.

Kwestia gustu, ja sobie chwalę


A w wolnym czasie, robię noże :)
http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)