Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2019-06-12 08:48:29

  Merberos Knightmare - Nowy użytkownik

Merberos Knightmare
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2019-02-22

Snapy - problem z instalacją (konfiguracją?)

Zaczynam nowy wątek, ponieważ nie znalazłem odpowiedniego w szukarce, a zatem przechodząc do tematu: mam problem ze snapami, ponieważ chciałem zainstalować oprogramowanie, którego nie ma w repozytoriach naszego wspaniałego Debiana (korzystam z sida, bo jest najlepszy), i gdy zainstalowałem pakiet snapd (poleceniem sudo apt install snapd), po ściągnięciu programu za pomocą polecenia snap, otrzymałem komunikat, że wszystko się zainstalowało, ale nigdzie tego programu nie widać w menu (środowisko graficzne MATE), tak samo jak w katalogu domowym nie ma folderu, który nazywałby się "snap" (tak jak podpatrzyłem, że jest w ubuntu). Przy próbie odpalenia programu z konsoli dostaję tylko informację, że nie ma takiego polecenia, natomiast odpowiednia komenda do snapa pokazuje, że program został ściągnięty i zainstalowany. Czy ktoś może posiada pomysł na wyjaśnienie, co może być z konfiuracją nie tak? Bo nie chciałbym rezygnować z Debiana, żeby korzystać z jednego programu na ubuntu, bo na nim wszystko działa jak powinno. A jeżeli temat już był, to w takim razie wybaczcie, ale szukarka nie znalazła niczego po wyszukiwaniu "snap".

Tak przy okazji, próby zainstalowania snapem innych programów kończy się dokładnie tak samo. W liście wszystkie pokazują się jako zainstalowane, w praktyce żadnego nie można uruchomić i jest ten sam komunikat o braku polecenia.

Ostatnio edytowany przez Merberos Knightmare (2019-06-12 08:53:33)

Offline

 

#2  2019-06-12 08:54:18

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Snapy - problem z instalacją (konfiguracją?)

A co to jest ten cały snapy, jakiś link daj bo szukarka daje niejednoznaczne wyniki.
Co to znaczy "odpalam program z konsoli"?

Ostatnio edytowany przez arecki (2019-06-12 08:56:17)

Offline

 

#3  2019-06-12 08:56:47

  Merberos Knightmare - Nowy użytkownik

Merberos Knightmare
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2019-02-22

Re: Snapy - problem z instalacją (konfiguracją?)

Chodzi o snapcrafta, które cannonical dostarcza.
Swoją drogą, mogę prosić moderatora o przeniesienie wątku do odpowiedniego działu, bo chyba się kopyrtnąłem, i nie widziałem tego, że dział dotyczy oprogramowania dostępności...

Offline

 

#4  2019-06-12 09:06:58

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Snapy - problem z instalacją (konfiguracją?)

Napisz konkretnie jakiego snapa instalowałeś (podaj polecenie), oraz jak go potem próbowałeś uruchamić (polecenie).

Ostatnio edytowany przez arecki (2019-06-12 09:07:25)

Offline

 

#5  2019-06-12 09:41:51

  zbig - Użytkownik

zbig
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-25

Re: Snapy - problem z instalacją (konfiguracją?)

Czy czytałeś dokumentację snapa? Chociażby na stronie wspomnianego przez Ciebie snapcrafta

docs.snapcraft.io/docs napisał(-a):

Running snap commands
A snap’s installed applications can be found under /snap/bin, and subsequently, often added to $PATH. This makes commands directly accessible from the command line.
For example, the command installed via the VLC snap is simply vlc:

Kod:

$ which vlc
/snap/bin/vlc

If executing a command directly doesn’t work, try prefixing it with the /snap/bin path:

Kod:

$ /snap/bin/vlc

Adding /snap/bin to your default $PATH makes running snaps that don’t automatically add themselves more convenient.

Offline

 

#6  2019-06-12 11:14:25

  Merberos Knightmare - Nowy użytkownik

Merberos Knightmare
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2019-02-22

Re: Snapy - problem z instalacją (konfiguracją?)

zbig napisał(-a):

Czy czytałeś dokumentację snapa? Chociażby na stronie wspomnianego przez Ciebie snapcrafta

docs.snapcraft.io/docs napisał(-a):

Running snap commands
A snap’s installed applications can be found under /snap/bin, and subsequently, often added to $PATH. This makes commands directly accessible from the command line.
For example, the command installed via the VLC snap is simply vlc:

Kod:

$ which vlc
/snap/bin/vlc

If executing a command directly doesn’t work, try prefixing it with the /snap/bin path:

Kod:

$ /snap/bin/vlc

Adding /snap/bin to your default $PATH makes running snaps that don’t automatically add themselves more convenient.

Dzięki wielkie, tak daleko akurat w dokumentacji nie dotarłem... Ale kurcze jak za każdym razem mam trzaskać z konsoli zamiast kliknąć w ikonę... spore utrudnienie...

Offline

 

#7  2019-06-12 11:43:46

  zbig - Użytkownik

zbig
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-25

Re: Snapy - problem z instalacją (konfiguracją?)

Merberos Knightmare napisał(-a):

Dzięki wielkie, tak daleko akurat w dokumentacji nie dotarłem... Ale kurcze jak za każdym razem mam trzaskać z konsoli zamiast kliknąć w ikonę... spore utrudnienie...

Sprawdź poradę z poniższeglo linku

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)