Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2019-06-03 21:39:36

  buster - Użytkownik

buster
Użytkownik
Zarejestrowany: 2019-06-03

Reklamy w przeglądarkach

Cześć wszystkim, mam problem z reklamami na przeglądarkach typu Opera, Chromium na stronie dobreprogramy.pl. Mam zainstalowany uBlock Orgin, próbowałem też Adblocka. Nic nie pomaga oprócz przywrócenia ustawień fabrycznych przeglądarki lub usunięcie katalogu przeglądarki w /home. Jednak po kilku dniach reklamy powracają. Podobno reklamy są dostarczane przez WebSockety, więc zwykł uBlock Origin ich nie zablokuje, bo moduł od WebSocketów jest teraz osobnym dodatkiem. Próbowałem uBlock Oirgin Extra też nie pomaga. Niby pomaga zmiana ustawienia Delay Agnostic AEC in WebRTC w Opera Flags. Ale nie znalazłem tej opcji. Czy era przeglądarek opartych o Chromium się kończy i to wszystko zmierza do jednej wielkiej przeglądarki z reklamami? Inni użytkownicy mi piszą, że wystarczy im uBlock i wbudowany bloker reklam w Opere. też mam go włączonego, ale to nie pomaga.

Offline

 

#2  2019-06-03 22:22:02

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Reklamy w przeglądarkach

Można blokować na poziomie dns np. za pomocą pihole lub pliku hosts.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#3  2019-06-03 22:59:11

  buster - Użytkownik

buster
Użytkownik
Zarejestrowany: 2019-06-03

Re: Reklamy w przeglądarkach

Czy chodzi o plik hosts i listę zablokowanych reklam od StevenBlack?
https://www.youtube.com/watch?v=WUwSkqZ3n8g

Offline

 

#4  2019-06-04 04:57:00

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Reklamy w przeglądarkach

Ublock przecież obrabia prawie wszystkie blacklisty krążące po sieci.

Rzuć okiem tutaj:
https://github.com/MajkiIT/polish-ads-filter

Tak przy okazji, na coraz wymyślniejsze reklamy w JS przyda się czasem Noscript.

Plik /system/etc/hosts sprawdza się nieźle w Androidzie na reklamy molestujące użyszkodników "darmowych" appek.
W Windows też niedługo będzie niezbędny, jak już nawet Skype reklamy wyświetla

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2019-06-04 05:04:55)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#5  2019-06-04 09:36:51

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Reklamy w przeglądarkach

Dostępne filtry można znaleźć jeszcze tutaj https://filterlists.com/


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#6  2019-06-04 13:50:20

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Reklamy w przeglądarkach

Ale google zapowiedział, że u nich już nie będą działać adblocki :]

https://android.com.pl/news/224270-google-chrome-ad … eklam-koniec/

Offline

 

#7  2019-06-04 16:06:55

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Reklamy w przeglądarkach

Będą, tylko API się zmienia.
Poza tym zawsze możesz Adblocka wsadzić do routera, albo do Privoxy na localhoście.
Sznurek:
https://wiki.archlinux.org/index.php/Privoxy#Ad_Blocking_with_Privoxy

I Google może użyszkodnika w dooopę pocałować. xD

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2019-06-04 16:07:11)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#8  2019-06-04 16:32:53

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Reklamy w przeglądarkach

Lepiej używać FF. xD

Offline

 

#9  2019-06-04 18:09:15

  wikingagressor - Użytkownik

wikingagressor
Użytkownik
Skąd: Józefów k.Błonia, mazowieck
Zarejestrowany: 2015-02-03

Re: Reklamy w przeglądarkach

Od lat uzywam FF z Adblock Plus i mam minimalne reklamy na wiekszosci stron. Filtry zasubskrybowane to: Easylist i Easylist-Polska


Peace, Love and Debian for the World!!!

Offline

 

#10  2019-06-04 21:11:42

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Reklamy w przeglądarkach

w przeglądarce:
-ublock orgin + nano defender (jak lukasz na jakieś korpo strony typu polsat, tvn itd)

systemowo:
-/etc/hosts
https://www.youtube.com/watch?v=WUwSkqZ3n8g
-pihole
https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/jak-skutecznie … -i-nie-tylko/

morfik napisał(-a):

Lepiej używać FF. xD

podziałaj na chromium, zobaczysz różnicę WIELKĄ różnicę, używalem ff i to od jej pierwszych wydań i teraz też nie pogardzę ale ta przeglądarka jest niczym w porównaniu do dobrze ogarniętego i skonfigurowanego chromium. Po prostu jak odpalasz chromium to czuć, że wsiadasz w szybkie sportowe auto odpalając ff czuć, że wchodzisz w autko wygodne, które zadba o prywatę ale wolniutka to limuzyna taka, fajne widżety, wygodnie ale wolno i mniej praktycznie :)

btw. używam tych przeglądarek naprzemiennie (porządnie skonfigurowanych) także nie jestem fanem żadnej, takie mam po prostu odczucia od lat :)

Ostatnio edytowany przez hi (2019-06-04 21:25:15)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#11  2019-06-04 23:48:04

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Reklamy w przeglądarkach

Chromium to taki chrome przecie i jak wprowadzą na chrome zakaz adbloków, to i na chromium padną one przecie. xD

A co do szybkości i wygody, to ja mam w pełni zaszyfrowany system na maszynie z prockiem bez instrukcji AES, no i hasło wpisywane podczas fazy boot zjada ponad połowę czasu startu systemu -- mi nie zależy na szybkości. xD

Offline

 

#12  2019-06-05 00:09:50

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Reklamy w przeglądarkach

morfik napisał(-a):

A co do szybkości i wygody, to ja mam w pełni zaszyfrowany system na maszynie z prockiem bez instrukcji AES,

wygląda na to, że loms się jednak mylił :)

btw. morfik Nie szkoda Ci życia? Przelicz to na dekadę i wyjdzie, że cały dzień wpisujesz hasło a drugi dzień czekasz na sesję w swojej maszynie :)

aha, że pozwolę się spytać co to za klocek? Ja zaczynałem od c64 i to w czasach kiedy kumple mieli już pierwsze ibmowskie i386tki i w szkole też takie były także zawsze byłem w tyle, teraz wszystko się zunifikowało ale mój klocek też ma dychę :)

Ostatnio edytowany przez hi (2019-06-05 00:25:36)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#13  2019-06-05 04:23:14

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Reklamy w przeglądarkach

Ten procek to jakiś intelowski noname dla laptopów. xD A poza tym, to nie licz tego czasu w taki sposób -- raz, że można robić inne rzeczy w trakcie pisania hasła, np. oglądać coś na telefonie, słuchać muzyki czy radia (ja jestem w stanie pisać bez patrzenia na klawiaturę nawet w absolutnej ciemności, w końcu moja klawiatura ma chyba już 11 lat i przyzwyczaiłem się do niej xD), a dwa to można robić to wykorzystując wolne cykle umysłu (w międzyczasie) przy odpowiednim wdrożeniu biologicznego HyperThreading'u, w przeciwieństwo do siedzenia w kiblu -- ile na to idzie czasu to lepiej nie liczyć. xD

Offline

 

#14  2019-06-05 16:29:05

  buster - Użytkownik

buster
Użytkownik
Zarejestrowany: 2019-06-03

Re: Reklamy w przeglądarkach

Firefox już jest moją główną przeglądarką, ale wersja 67.0.1 wcale nie jest wolniejsza od Chromium, zależy od strony. Z tego co czytałem Firefox działał wolniej na Youtube i Android specjalnie spowalniał działanie Firefox na stronach Google. Do tego FF miał problemy z pełnym ekranem na YT i Mozilla się na to wszystko skarżyła. Dzięki za wpisy zastosuję wasze porady.
https://www.youtube.com/watch?v=AtfmavYSJkQ

Ostatnio edytowany przez buster (2019-06-05 16:33:02)

Offline

 

#15  2019-06-05 18:16:35

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Reklamy w przeglądarkach

U mnie od lat FF + Ublock Origin + Disconnect + HTTPS Everywhere i powylaczane wszelkie telemetrie itp.
Na talerzu SATA 2 +C2D wstaje szybko i zapieprza. Na lapie z i5 +SSD takze bez zajakniecia. Jesli chrome/opera beda mialy czasy lepsze o 0.3s to dla zwyklego ( jak ja ) uzytkownika zmiana mija sie z celem.

Pozdrawiam

Offline

 

#16  2019-06-05 18:21:37

  buster - Użytkownik

buster
Użytkownik
Zarejestrowany: 2019-06-03

Re: Reklamy w przeglądarkach

Co ten Disconnet daje? Opera podobno jak włączysz VPN(tak naprawdę proxy) ma tunnelowanie i strony http nie podejrzysz jej ruchu. Wiem, że Mozilla zmienia wpisy dotyczące telemetrii w nowych wersjach, czy możesz napisać, czy jeszcze coś warto zablokować w najnowszym Firefox 67.0.1 poza tym?

Kod:

Na szczęście jednak można Firefoksa uciszyć znacznie lepiej. Okazuje się, że w panelu about:config, dającym dostęp do wewnętrznych ustawień aplikacji, znajdziemy kilkanaście ustawień kontrolujących telemetrię Mozilli. Większość z nich z jakiegoś powodu ma wartość true. Naszym zadaniem jest przełączenie (podwójnym kliknięciem) na wartość false następujących właściwości:

browser.newtabpage.activity-stream.feeds.telemetry
browser.newtabpage.activity-stream.telemetry
browser.ping-centre.telemetry
toolkit.telemetry.archive.enabled
toolkit.telemetry.bhrPing.enabled
toolkit.telemetry.enabled
toolkit.telemetry.firstShutdownPing.enabled
toolkit.telemetry.newProfilePing.enabled
toolkit.telemetry.reportingpolicy.firstRun
toolkit.telemetry.shutdownPingSender.enabled
toolkit.telemetry.unified
toolkit.telemetry.updatePing.enabled
Następnie należy wyczyścić właściwość toolkit.telemetry.server, domyślnie ustawioną na https://incoming.telemetry.mozilla.org. Po prostu kasujemy zawartość pola i klikamy OK.

Warto też zająć się tzw. eksperymentami, które Mozilla może zdalnie uruchamiać w celach badawczych. W tym celu należy przełączyć na false następujące właściwości:

experiments.activeExperiment
experiments.enabled
experiments.supported
network.allow-experiments

Zrobienie tego wszystkiego nie tylko zwiększa naszą prywatność, ale też przyspiesza działanie Firefoksa, który jak pokazał Wireshark, stał się po tych przełączeniach znacznie mniej „gadatliwy”.

Ostatnio edytowany przez buster (2019-06-05 18:23:51)

Offline

 

#17  2019-06-05 18:35:13

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Reklamy w przeglądarkach

Disconnect powstrzymuje przed śledzeniem i chroni przed zapamiętywaniem historii przez ffoxa. Oczywiście w opcjach zawsze to wyłączam, ale wystarczy kliknąć w ikonę dodatku by zobaczyć, co próbuje się jeszcze prześlizgnąć do pamięci. Odnośnie telemetrii, to mam powyłączane praktycznie wszystko z tej listy. Generalnie jak do tej pory wszystko działa.
Btw, zapomniałem jeszcze o DuckDuckGo Privacy Essential. Mam, jest sobie, coś tam też powstrzymuje i przy okazji po kliknięciu w ikonę masz szyfrowane szukanie w DDG. Czasami może się przydać, ale to już kwestia tego, czy to potrzebujesz.

Offline

 

#18  2019-06-05 18:50:01

  buster - Użytkownik

buster
Użytkownik
Zarejestrowany: 2019-06-03

Re: Reklamy w przeglądarkach

Dzięki za wyjaśnienie, staram się mieć jak najmniej dodatków w przeglądarce, ponieważ gdy snifuje potem ruch po włączeniu przeglądarki nie wchodząc nigdzie na strony, to te dodatki dodają nowe połączenia do reklam amazonu czy innych reklamodawców. Normalna wersja DuckDuckGo która jest w Firefox nie szyfruje ruchu podczas wyszukiwań,  dlatego wspomagasz się tym dodatkiem Privacy Essential?

Jeszcze czego mi brakuje w Firefox to dobry translator stron. W Chromium mam tak, że jak tłumaczy stronę to nie otwiera drugiej karty i gdy mam na phoronix przetłumaczoną stronę i jest kilka podstron z komentarzami, to gdy w nie klikam, wszystko jest poprawnie tłumaczone. W tych dodatkach Translate które sprawdziłem pod Firefox jest tłumaczona strona w nowej karcie i gdy klikam w podstronę z dalszymi komentarzami wywala mi błąd 404 w tych tłumaczach od Firefoxa. Kiedyś było S3G, teraz już tego nie ma w FF, lepiej sobie radziło z tłumaczeniem stron.

Ostatnio edytowany przez buster (2019-06-05 18:56:31)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)