Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2018-12-08 20:02:02

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Problematyczne odblokowanie sesji przez light-locker

Kiedyś jak korzystałem z lightdm, to miałem w nim również light-locker'a do blokowania ekranu po 10min. bezczynności. Teraz jak zainstalowałem sobie na nowo ten menadżer logowania, to ten light-locker coś dziwnie blokuje ekran. Blokowanie jako takie działa, ekran robi się czarny ale dalej jest podświetlony i w zasadzie tyle. Nie wybudza ekranu też ruszanie myszą i przyciskanie klawiszy. Jak się w takiej sytuacji wciśnie ctrl+alt+F7 to wtedy jest napis: "This session is locked, you'll be redirected to the login dialog in a few sec". I po paru sekundach pojawia się ekran logowania, tyle że na na tt8. Jak się ręcznie zmieni z tty7 na tt8, to również działa. Co ciekawe, gdy ten ekran jest czarny, to jak się zacznie coś pisać, to te znaki idą do formularza. Coś popsuli na linii lightdm-lightlocker przez ten czas jak mnie nie było? xD

Offline

 

#2  2018-12-08 20:36:19

  Pakos - Członek DUG

Pakos
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-06-12
Serwis

Re: Problematyczne odblokowanie sesji przez light-locker

morfik napisał(-a):

Kiedyś jak korzystałem z lightdm, to miałem w nim również light-locker'a do blokowania ekranu po 10min. bezczynności. Teraz jak zainstalowałem sobie na nowo ten menadżer logowania, to ten light-locker coś dziwnie blokuje ekran. Blokowanie jako takie działa, ekran robi się czarny ale dalej jest podświetlony i w zasadzie tyle. Nie wybudza ekranu też ruszanie myszą i przyciskanie klawiszy. Jak się w takiej sytuacji wciśnie ctrl+alt+F7 to wtedy jest napis: "This session is locked, you'll be redirected to the login dialog in a few sec". I po paru sekundach pojawia się ekran logowania, tyle że na na tt8. Jak się ręcznie zmieni z tty7 na tt8, to również działa. Co ciekawe, gdy ten ekran jest czarny, to jak się zacznie coś pisać, to te znaki idą do formularza. Coś popsuli na linii lightdm-lightlocker przez ten czas jak mnie nie było? xD

witam w klubie, googlam i pytam po internetach, (nawet chyba tutaj też) od paru miesięcy bez odzewu. Mam dokładnie to samo na dwóch laptokach :)
Nie wiem koło czego się zakręcić, jak na coś wpadniesz to daj znać, co dwie głowy to nie jedna.

Online

 

#3  2018-12-08 21:22:42

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Problematyczne odblokowanie sesji przez light-locker

No ja raczej zrobię wypad na sddm, bo ciągle mam go zainstalowanego. xD

Offline

 

#4  2018-12-09 00:18:16

  wikingagressor - Użytkownik

wikingagressor
Użytkownik
Skąd: Józefów k.Błonia, mazowieck
Zarejestrowany: 2015-02-03

Re: Problematyczne odblokowanie sesji przez light-locker

To jest chyba jakis nowy mechanizm blokowania sesji. U mnie jest podobnie, tylko monitor przechodzi w tryb standby i pozniej kiedy wybudzam go, to automatycznie widze ekran logowania.


Peace, Love and Debian for the World!!!

Offline

 

#5  2018-12-09 01:08:17

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Problematyczne odblokowanie sesji przez light-locker

morfik napisał(-a):

No ja raczej zrobię wypad na sddm, bo ciągle mam go zainstalowanego. xD

Xorga redukują do poziomu Xwaylanda, pomalutku aż  do skutku.
Dlatego pewnie ten light-locker chce gadać z jakimś porzuconym przez Developerów interfejsem Xorga, w rezultacie zamiast wznowić sesje to omyłkowo podnosi nową na tty8.

Z Xorgiem mamy taki okres przejściowy, pieprzony EGLstream Nvidii trzyma go jeszcze przy życiu, ale innych powodów uzasadniających istnienie Xorga brakuje coraz bardziej.


SDDM jest nowym, na bieżąco supportowanym projektem formalnie gotowym na Waylanda,
portowanie managerów okien jak OpenBox czy managera logowania LightDM musi poczekać, aż się ustabilizuje API, bo równoczesny support dla Xorga i Waylanda przekracza możliwości małych projektów.
Jak się wyjaśni jedno docelowe API, to będzie się można zając ostatecznym portowaniem Appek.
Nie ma żadnego emulatora Waylanda na Xorgu, dlatego to wsparcie dla Xorga musi dalej siedzieć w QT, GTk i wszystkich programach.
W Compizie błędy Xorga i ich obejścia to było ostrożnie licząc 90% roboty.

Dodatkowo duże projekty typu Gnome czy KDE mają własne kompozytory ekranu,
a dla managerów logowania czy sesji współpraca z kompozytorem obrazu jest kluczowa
Tutaj jest problem np OpenBoxa czy Tinta, że nie ma tam sil i środków, żeby dla OpenBOxa stworzyć własny kompozytor obrazu i być może  równocześnie przystosować go do wszystkich innych dostępnych na rynku.

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-12-09 01:14:02)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#6  2018-12-09 07:08:08

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Problematyczne odblokowanie sesji przez light-locker

Jacekalex napisał(-a):

Dlatego pewnie ten light-locker chce gadać z jakimś porzuconym przez Developerów interfejsem Xorga, w rezultacie zamiast wznowić sesje to omyłkowo podnosi nową na tty8.

Z tego co się orientuję, to tak chyba zawsze było, przynajmniej jak mi działało wtedy to też jechało na 2TTY. xD

Offline

 

#7  2019-03-29 12:53:51

  Pakos - Członek DUG

Pakos
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-06-12
Serwis

Re: Problematyczne odblokowanie sesji przez light-locker

tak podbije temat, olałeś morfik czy coś udało ci się trafić w tej kwestii? bo nie wiem jak ty ale ja nadal muszę  tak żyć :P

Online

 

#8  2019-03-30 11:44:29

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Problematyczne odblokowanie sesji przez light-locker

Stwierdziłem, że nie potrzebuję blokady ekranu. xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2019-03-30 11:44:50)

Offline

 

#9  2019-03-30 17:03:53

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Problematyczne odblokowanie sesji przez light-locker

morfik napisał(-a):

Stwierdziłem, że nie potrzebuję blokady ekranu. xD

Kod:

i3lock -c 000000 -n -u

"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#10  2019-04-02 17:43:35

  Pakos - Członek DUG

Pakos
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-06-12
Serwis

Re: Problematyczne odblokowanie sesji przez light-locker

morfik napisał(-a):

Stwierdziłem, że nie potrzebuję blokady ekranu. xD

jest to jakies rozwiazanie aczkolwiek ciekawosc mnie zzera ;-)

Online

 

#11  2019-04-04 21:10:15

  wikingagressor - Użytkownik

wikingagressor
Użytkownik
Skąd: Józefów k.Błonia, mazowieck
Zarejestrowany: 2015-02-03

Re: Problematyczne odblokowanie sesji przez light-locker

U mnie to dziala bez zadnych problemow.


Peace, Love and Debian for the World!!!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)