Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2018-12-20 17:49:43

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Orange Polska, UPC, Vectra ktory zaakceptowac ?

Masz znajomych w Wawie, na pewno ktoś tam wylądował z dawnych czasów szkolnych.
Zobacz na NK/FB, kto dokładnie.
Z moich szkół zacumowały tam ze dwie osoby, nie licząc polityków.

Poza tym zawsze możesz na forach regionalnych gazety, kafeterii czy innych popytać.
Ewentualnie, jak masz psa, to na porannym spacerze zaraz znajdziesz znajomych
z okolicy, którzy Cię doinformują w różnych sprawach, zwłaszcza jak psiak będzie ładnym młodym rozrabiaką. xD

Możesz też w okolicznych knajpach ludzi przepytać, zazwyczaj gardzą słoikami,
ale skoro przyjechałeś z Paryża, to zupełnie inna sprawa i spora nobilitacja dla knajpy, którą gość z Paryża raczył odwiedzić. xD

Z takiego wydarzenia to zazwyczaj robią reportaż w śniadaniówce TVN24.

Radzio Sikorski taki stan rzeczy nazywa naszą (cytuję) "narodową murzyńskością",
Ziemkiewicz nazywa to "Polactwem". :P

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-12-20 17:56:37)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#27  2018-12-20 17:52:43

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Orange Polska, UPC, Vectra ktory zaakceptowac ?

darius napisał(-a):

Dzialam poki co na odleglosc bo nie mam znajomych w W-wie wiec nie moge popytac jakich maja operatorow.

Masz świadomość, że Wilanów to straszne zadupie? Wszędzie daleko, metra nie ma, tramwaju nie ma. Do marketu daleko.

Moim zdaniem najlepszy fragment do życia to okolice-obrazek. Chociaż ostanie kilka lat zalatuje hipsterką. Nie mniej wszędzie po prostu blisko, urzędy, markety, łatwo się dostać na lotnisko czy na starówkę rzut beretem. SMOG w Wilanowie taki sam jak w Otwocku czy Konstancie (uzdrowisko xD)

http://imgur.com/5BIllBkl.png

Ostatnio edytowany przez ciastek1981 (2018-12-20 17:59:48)


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#28  2018-12-20 19:46:11

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Orange Polska, UPC, Vectra ktory zaakceptowac ?

ciastek1981 napisał(-a):

darius napisał(-a):

Dzialam poki co na odleglosc bo nie mam znajomych w W-wie wiec nie moge popytac jakich maja operatorow.

Masz świadomość, że Wilanów to straszne zadupie? Wszędzie daleko, metra nie ma, tramwaju nie ma. Do marketu daleko.

Moim zdaniem najlepszy fragment do życia to okolice-obrazek. Chociaż ostanie kilka lat zalatuje hipsterką. Nie mniej wszędzie po prostu blisko, urzędy, markety, łatwo się dostać na lotnisko czy na starówkę rzut beretem. SMOG w Wilanowie taki sam jak w Otwocku czy Konstancie (uzdrowisko xD)

http://imgur.com/5BIllBkl.png

@ciastek1981

W pierwszym poście tego wątku jest informacja, że mieszkanie jest już kupione i remontowane, także twoje uwagi są jak musztarda po obiedzie. :P

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-12-20 19:46:38)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#29  2018-12-20 20:49:29

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Orange Polska, UPC, Vectra ktory zaakceptowac ?

Zawsze można się pozbyć. Tracić czas na dojazdy do miejsca gdzie jest wszędzie daleko to naprawdę szkoda życia. No chyba, że gdzieś w pobliżu ma robotę nagraną, ale generalnie straci czas na innych rzeczach.

Ja jestem leniwy dlatego mój wbudowany krokomierz akceptuje wszystko w promieniu 15 min spacerkiem od domu. Dalej to nie ;)

Ostatnio edytowany przez ciastek1981 (2018-12-20 20:51:48)


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#30  2018-12-20 21:36:54

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Orange Polska, UPC, Vectra ktory zaakceptowac ?

ciastek1981 napisał(-a):

......

Ja proponuję Antarktydę :)


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#31  2018-12-20 22:43:52

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Orange Polska, UPC, Vectra ktory zaakceptowac ?

ilin napisał(-a):

Ja proponuję Antarktydę :)

Miasteczko Wilanów to taka Antarktyda właśnie. No, ale kto co jak woli.


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#32  2018-12-21 16:06:50

  darius - Użytkownik

darius
Użytkownik
Skąd: Paryz/Wilanow
Zarejestrowany: 2014-03-21

Re: Orange Polska, UPC, Vectra ktory zaakceptowac ?

Jacekalex napisał(-a):

Masz znajomych w Wawie, na pewno ktoś tam wylądował z dawnych czasów szkolnych.

Studia akurat konczylem w Krakowie, poniewaz pochodze z Krosna (podkarpackie) i to juz byl taki zwyczaj, ze kto szedl na studia to wlasnie tam bo blizej do domu po sloiki.
A moi warszawscy znajomi to maja Cyfrowy Polsat, Orange Polska lub UPC i Windows. Najlepiej bedzie jak sam zadecyduje i bede mial tylko pretensje do siebie jak cos nie bedzie dzialalo jak chce.

ciastek1981 napisał(-a):

Masz świadomość, że Wilanów to straszne zadupie? Wszędzie daleko, metra nie ma, tramwaju nie ma. Do marketu daleko.

Doskonale sobie zdaje sprawe i rozumiem Twoje argumenty nie mniej jednak jest to dla mnie wyposrodkowana decyzja miedzy wielkim tlokiem w duzym miescie (Srodmiescie, Praga itp) a mala miescina typu; w/w K....o

Jestem na rogu aleja Rzeczpospolita i ul.Klimczoka i tam wlasnie buduja tramwaj (metrem juz sie najezdzilem) i moze daleko do Arkadi ale wlasnie ukonczyli galerie wilanowska nie mowiac o pobliskiej tzw; poludniowej obwodnicy W-wy przydatnej do wyjazdu i wjazdu do miasta.

Czteropietrowa zabudowa Wilanowa zmniejsza automatycznie ilosc ludnosci wychodzacej "na ulice" i w zwiazku z tym ilosc samochodow na szosach w przeciwienstwie do duzych mrowkowcow, ktore sa budowane byle gdzie przeplatajac sie ze starymi blokowiskami.

cytat napisał(-a):

Miasteczko Wilanów to taka Antarktyda właśnie.

Nie przejmuj sie :lol: Do W-wy przyciagnelo mnie lotnisko miedzynarodowe.

Pozdro.


Linux debian 4.9.0-3-amd64 #1 SMP Debian 4.9.30-2+deb9u3 (2017-08-06) x86_64 GNU/Linux

Offline

 

#33  2018-12-21 16:28:09

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Orange Polska, UPC, Vectra ktory zaakceptowac ?

Nie przejmuj sie :lol: Do W-wy przyciagnelo mnie lotnisko miedzynarodowe.

W zasadzie tak, ale Okęcie pracuje tylko do 22 wieczorem.
Modlin i to nowe CPK (w którym krasnoludki chcą utopić tonę kasy) będą pracować całą dobę, czyli będzie można je uznać za międzynarodowe. xD

W mieście w ogóle lotnisko jest zbyt dokuczliwe, dlatego je wynoszą poza miasta.
Zwłaszcza, że międzynarodowe kiedyś oznaczało Berlin, Paryż i Rzym, co dzisiaj jest dostępne szybkimi kolejami, a międzynarodowe dziś to Pekin, Szanghai, Singapur, Dżakarta, Tokio, Seul,  Londyn i Nowy Jork, czyli bardzo rozmaite strefy czasowe.

Geografia pozostałą w miarę stała, ale geopolityka i geogospodarka zmieniły się diametralnie i cały czas się zmieniają dalej.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-12-21 16:29:50)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#34  2018-12-21 17:26:04

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Orange Polska, UPC, Vectra ktory zaakceptowac ?

Z netem to najlepiej popytać sąsiadów który dostawca najlepiej działa w tym rejonie. Wspólnoty mieszkaniowe na takich osiedlach mają swoje grupy na fejsie i fora internetowe.

darius napisał(-a):

Jestem na rogu aleja Rzeczpospolita i ul.Klimczoka i tam wlasnie buduja tramwaj (metrem juz sie najezdzilem) i moze daleko do Arkadi ale wlasnie ukonczyli galerie wilanowska nie mowiac o pobliskiej tzw; poludniowej obwodnicy W-wy przydatnej do wyjazdu i wjazdu do miasta.
Pozdro.

Vis à Vis w Wilanowie niby otworzyli. Z planowanego jednego dużego centrum zrobiło się dwa mniejsze. Chociaż z tym drugim nie wiadomo.

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,tak-mo … i,264150.html

Z tramwajem to ... minimum 5 lat jak to się stanie, ale znając życie to ~7 lat zanim zacznie jeździć. Ostatnio to byli na etapie ogłaszania przetargu.

https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1985707&page=12


Rzuciłem przykładowo okolicami Wileniaka bo to niby duży węzeł przesiadkowy po trasie z Małkini do Wileńskiej, ale tłumy walą w zasadzie do metra oraz na przystanki na skrzyżowaniu Tagrowej z Al. Solidarności.

Reszta jest już "magia", metro, linie tramwajowe, autobusowe, obszar między trasami SKM. a linią obwodową. Alternatywnych ścieżek dojazdu do centrum mnogo. Na Okęcie oraz do Modlina łatwo stąd dotrzeć. Szkoły, sklepy, mocno doinwestowany i wspierany przez polityków PO i SLD Szpital Praski.

Osiedla takie jak np. Praga I czy II mają układ urbanistyczny wpisany do rejestru zabytków.

Ogólnie Warszawa to takie miasto, gdzie każdy każdego d...yma. Przekonasz się w życiu codziennym ;) No chyba, że dasz się nabrać na ten wszechobecny marketing zwłaszcza w handlu.


Debian - there is no substitute!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)