Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2018-10-11 03:25:14

  slrg - Użytkownik

slrg
Użytkownik
Skąd: Cieszyn
Zarejestrowany: 2012-04-23

Blokada ekranu w kde - problemy z klawiatura (?)

Witam wszystkich.

Ostatnio przesiadłem sie z Gnome  na KDE. I wszystko byłoby w porzadku (bo jest bardziej zwawo od Gnome), gdyby nie problem z odblokowaniem ekranu w sddm. Nie moge wprowadzic hasła, poniewaz nie widze nigdzie kursora. Dalej działam na Debianie Stretch z kernelem 4.9 i sterownikami nvidia 384.130 z repozytorium. Klawiatura qwertz pl. Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez slrg (2018-10-11 03:52:01)

Offline

 

#2  2018-10-11 18:31:06

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Blokada ekranu w kde - problemy z klawiatura (?)

Właściwie to nie pomoc, a tylko rada: użyj innego menedżera logowania np. Lightdm.

Kilka razy próbowałem tego Sddm i nigdy nie byłem zadowolony z jego działania.

Offline

 

#3  2018-10-12 13:14:29

  slrg - Użytkownik

slrg
Użytkownik
Skąd: Cieszyn
Zarejestrowany: 2012-04-23

Re: Blokada ekranu w kde - problemy z klawiatura (?)

Dziekuje.Tez kombinowałem wczesniej z menedzerem logowania lightdm. Zainstalowałem go ,ale przy (moim) kde widze przy starcie tylko tapete z Debiana bez menu do logowania. Cos trzeba jeszcze doinstalowac z zaleznosci, procz tych z komendy:

Kod:

apt install lightdm lightdm-kde-greeter.

?  Pomyslałem tez, ze posprawdzam rozne opcje w sddm.conf (Relogin itp.) ale gdzie ten plik w Debianie jest, bo w /etc/sddm.conf i /usr/lib go nie widze?

Ostatnio edytowany przez slrg (2018-10-12 13:17:32)

Offline

 

#4  2018-10-12 17:42:10

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Blokada ekranu w kde - problemy z klawiatura (?)

Ja akurat korzystam z lightdm-gtk-greeter i wszystko działa dobrze z różnymi środowiskami graficznymi.

Może coś ciekawego znajdziesz w logach /var/log/lightdm

Odnośnie sddm, listę plików masz tu: https://packages.debian.org/stretch/amd64/sddm/filelist

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)