Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2018-10-05 02:42:56

  FanFan - Nowy użytkownik

FanFan
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2018-10-05

Tajemnica jedno kliku...

Witam serdecznie.

Mam gorącą prośbę o pomoc w jak by wydawało się banalnej sprawie, przez którą jednak rwę już włosy z głowy.
Podjąłem decyzję o przesiadce z windy na Linuxa i testowałem jedną po drugiej wersję Linuxa, poczynając od Ubuntu, Minta, Puppy, Lubuntu, Debiana etc.  Najbardziej zawładnął moim sercem wspomniany właśnie Debian i z nim najchętniej wiązał bym przyszłość.
Niestety mam pewien problem związany z opcją jedno kliku. Otóż testując Debiana w wersji Cinnamom, LXDE, czy Mate nie mogą w żaden sposób odnaleźć opcji która odpowiada za otwieranie katalogów poprzez jedno kliknięcie.
Co najdziwniejsze, testując tego samego Debiana w środowisku KDE, w ustawieniach myszy, bez problemu mogłem zmieniać zachowanie myszki na jedno klik.
Niestety środowisko KDE, nie dość że wyraźnie przypomina jakąś mutację tego co można zobaczyć w Windzie 10-tce, to dodatkowo jest dużo cięższe niż LXDE, czy nawet Cinnamon, co w bardzo wyraźny sposób odczuwa mój komputer.

Dlatego też zwracam się o pomoc do lepiej wiedzących, co można zrobić, aby móc używać w Debianie (LXDE, Cinnamon), opcji jedno kliku.

Dziękuję i bardzo proszę o wsparcie merytoryczne.

Offline

 

#2  2018-10-05 04:32:54

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Tajemnica jedno kliku...

W Mate Caja => Edycja => Preferencje, w Lxde? chyba w PcManFm też tak to chodzi.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2018-10-05 07:25:56

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Tajemnica jedno kliku...

W PCManFM (domyślny menedżer plików w LXDE) powinno wyglądać to mniej więcej tak:
https://i.stack.imgur.com/8DOXs.png

Offline

 

#4  2018-10-12 08:28:35

  FanFan - Nowy użytkownik

FanFan
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2018-10-05

Re: Tajemnica jedno kliku...

Bardzo dziękuję za pomoc i naprowadzenie mnie na dobry trop :)

Jedno klik, udało mi się uruchomić między innymi w takich dystrybucjach jak:

- Debian
- Lubuntu
- Ubuntu Mate
- Mint Mate

Poległem niestety na:

- Xbuntu
- Mint Xfce

I tutaj mam jeszcze jedną gorącą prośbę. Może, był by ktoś tak dobry i mógł podpowiedzieć mi jak uruchomić jedno klik właśnie w Mincie Xfce
Spędziłem dużo czasu szukając tej opcji w systemie, oraz  czytając rozmaite porady, jednak rezultat jest dość połowiczny.
W pewnym sensie udało mi się odpalić ten jedno klik, ale działa on tylko wewnątrz katalogów, czyli w momencie kiedy np. wejdę do katalogu użytkownika, czy też katalogu Pobrane i wtedy faktycznie wszystko odpala się poprzez pojedyncze kliknięcie. Niestety nie działa on już z pozycji pulpitu, kiedy chcemy uruchomić jakiś program, czy też wejść do katalogu.

Biorąc pod uwagę to co napisałem powyżej, mam raczej nikłą nadzieję, że można zmienić ten stan rzeczy, ale może ktoś wie na ten temat coś więcej.

Edit:
Jak właśnie przekonałem się, forum ma inspirujący wpływ na moją osobę. Dosłownie dwie minuty po napisaniu tego postu w końcu udało mi się odpalić jedno klik w Mincie Xfce. Robi się to niestety inaczej niż w innych dystrybucjach które testuję, więc taka zmyłka przysporzyła mi sporo więcej kłopotu :)

Gdyby ktoś miał podobny problem, załączam fotkę poglądową.

https://images91.fotosik.pl/54/6214262a9c21165cgen.jpg

Przepraszam za jakość zdjęcia. U mnie na komputerze wygląda ono bardzo wyraźnie i nie jest rozmyte, jednak po wrzuceniu na serwer, nie wiedzieć czemu, wychodzi coś takiego...

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)

Ostatnio edytowany przez FanFan (2018-10-12 08:47:13)

Offline

 

#5  2018-10-12 17:45:44

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Tajemnica jedno kliku...

Te ustawienia nie dotyczą dystrybucji, a środowisk graficznych/menedżerów plików. Dystrybucja nie ma znaczenia.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)