Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2018-08-19 20:50:23

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Sieciówka wifi USB 802.11n/ac która dobrze śmiga jako AP?

Jak w temacie - chodzi mi o urządzenie które w trybie N działa na "300 Mbps" lub więcej (czytaj, posiada dwie anteny a nie jedną) - najlepiej już zgodne z 802.11ac na przyszłość (obecnie poza TV, nie posiadam urządzenia zgodnego z tym standardem).

Chciałem ostatnio postawić AP na hostapd, i nawet się udało, ale wszystkie sieciówki które mam są albo niestabilne (Atheros), albo mają słaby zasięg (Ralink) albo słabe transfery (Realtek) albo są to karty "150 Mbps" (czyli realnie do 70) a łącze posiada 100 Mbps... nie chciałbym żeby się marnowało ;]

Offline

 

#2  2018-08-20 06:57:24

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Sieciówka wifi USB 802.11n/ac która dobrze śmiga jako AP?

Ostatnio miałem Tp-linka TL-722N na Atherosie, zgodny z ath9k i brykał całkiem prawidłowo i stabilnie (uptimy nawet po kilka dni), aż mu się po 26 miechach zdechło (widocznie to taki standard producenta).

Generalnie ath9k i ath10K to są stery, na których stawiałbym AP, w drugiej kolejności spróbowalbym Intela z iwlwifi, a do Realteka nie zbliżałbym się na odleglość kija od szczotki.
Driver ath9k_htc miałem do tego Tp-linka wbudowany na stałe w jajo.

Kłopot z kartami AC będzie taki, że w ten rynek ostro wszedł ze swoimi chipami  Mediatek (sporo kart usb), a u niego porządne stery na Linuxa zobaczymy jak prosiak niebo.

Z innych drobiazgów, hostapd nie za bardzo kocha się z NM, Wicd, resolvconf, i podobnymi ustrojstwami.

U mnie rownolegle chodziły wpa_supplicant na karcie wlan0 i hostapd na karcie wirtualnej wlan0_ap.

Podnoszony przez daemontools:

Kod:

#!/bin/sh

exec 2>&1
/usr/local/sbin/mostek; # konfirguracja interfejsu i mostka
killall wpa_supplicant; # restart wpa_supplicanta
exec /usr/sbin/hostapd -P /var/run/hostapd.pid  /etc/hostapd/hostapd.conf

Kod:

### cat /etc/hostapd/hostapd.conf
interface=wlan0_ap
bridge=br0
driver=nl80211
hw_mode=g
ieee80211n=1
wmm_enabled=1
channel=2
country_code=PL
ieee80211d=1
ssid=Andek
auth_algs=1
wpa=3
wpa_passphrase=WZdGVbzhX39EwBjpCcH7FOHWsffa9iv3izDdJ3fHfGt1ph0nmHSX3tUdkaFM
wpa_key_mgmt=WPA-PSK
wpa_pairwise=TKIP
rsn_pairwise=CCMP
macaddr_acl=0
ht_capab=[HT20][SHORT-GI-20]
eap_reauth_period=360000000
ignore_broadcast_ssid=0
logger_syslog=-0
ctrl_interface=/var/run/hostapd
ctrl_interface_group=wireshark

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-08-23 08:49:42)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2018-08-21 20:04:33

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Sieciówka wifi USB 802.11n/ac która dobrze śmiga jako AP?

@Jacekalex:

No własnie tego dziada - Tp-linka TL-722N posiadam i niestety na Odroid jako AP coś się wypierdziela po kilku minutach po podpięciu klienta (na tyle mocno że wywala mnie z SSH i muszę restartować maszynę), no i to tylko 150 Mbps - trochę mało...

Po tym jak poprzeglądałem co tam można kupić w AC, to wychodzi na to że 95% kart jest na Realteku który się z Linuchem nie lubi :(

Eh, chyba szybciej wyjdzie kupić nowy router...

Offline

 

#4  2018-08-22 20:06:06

  chmuri - [=Centos=]

chmuri
[=Centos=]
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-11-25
Serwis

Re: Sieciówka wifi USB 802.11n/ac która dobrze śmiga jako AP?

Polecam
https://unifi-mesh.ubnt.com/#products plus https://www.ubnt.com/unifi-routing/usg/  podłączasz konfigurujesz tylko musisz mieć coś włączonego na kontroler. Działa super.


http://wiki.centos.org/ArtWork/Brand?action=AttachFile&do=get&target=centos-logo-light.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)