Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-06-12 15:11:06

  harlequin - Użytkownik

harlequin
Użytkownik
Skąd: dolnośląskie
Zarejestrowany: 2006-03-06

Debian Etch - co to za instalator?

Mam juz za soba instalacje kilkunastu distro linuksowych, free bsd, i Windowsow.  Do tej pory mialem debiana sarge, nie uzywalem apta praktycznie wszystkie programy kompilowalem. Mam nowy dysk na ktorym chce potestowac (by nie namieszac w dobrze pokonfigurowanych systemach na drugim dysku) sobie pare systemow , np Debiana Etcha i sprobowac ile prawd jest w tych peanach automatyzacji.
Tylko juz na starcie Etch zachowuje sie jak Fedora czy Mandrake, bo by przeszedl wykrywanie dyskow musze dodawac opcje noapic-nolapic, instalator jest inny niz ten z Serga, nigdzie nie widze recznego podzialu na partycje, program uruchomieniowy powloki po wpisaniu fdisk /dev/hda (lub hdd) wypisuje ze nie da sie otworzyc urzadzenia.
Jak Etcha  zainstalowac by nie mielil sam po dysku tylko tam gdzie chce ja?


[/url]

Offline

 

#2  2006-06-12 15:32:23

  czechu - Członek DUG

czechu
Członek DUG
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-10-24

Re: Debian Etch - co to za instalator?

hmm ty napewno etcha instalowałeś  u mnie instalator etcha zachowuje się tak samo jak sarga

Offline

 

#3  2006-06-12 15:33:00

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Debian Etch - co to za instalator?

CZyli następny Debian to taki barachlarski instalator jak w FC?


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#4  2006-06-12 15:34:22

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Debian Etch - co to za instalator?

Zawsze możesz zainstalować Sarge'a, zmienić wpisy w sources.list i walnąć dist-upgrade.

CZyli następny Debian to taki barachlarski instalator jak w FC?

Na pewno będzie opcja tekstowa.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#5  2006-06-12 15:40:58

  czechu - Członek DUG

czechu
Członek DUG
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-10-24

Re: Debian Etch - co to za instalator?

no co wy bez paniki ja mam

Debian GNU/Linux testing "Etch" - Official Snapshot i386 Binary-1

i instaluje się dokładnie tak samo jak sarge no może w szczegółach się różni ale naprawde to sa drobnostki

Offline

 

#6  2006-06-12 15:44:20

  Matthew - Użytkownik

Matthew
Użytkownik
Skąd: Lipka/Gdańsk (PG)
Zarejestrowany: 2006-06-09
Serwis

Re: Debian Etch - co to za instalator?

W Etch (wiem, bo sam instalowałem jakiś czas temu) instalator jest tylko ciut zmieniowy w stosunku do sarge (tekstory). Pytałem się przed chwilą fEnIa i powiedział, że już jest graficzny instalator, który jest obok dawnego tektowego.

Offline

 

#7  2006-06-12 15:56:36

  harlequin - Użytkownik

harlequin
Użytkownik
Skąd: dolnośląskie
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Debian Etch - co to za instalator?

nie, instalator jest "normalny" tzn. tekstowy. Chodzi mi o zwieche instalacji bez noapic/nolapic (tak mialem w Mandrake i FC)-- Sarge tego nie potrzebowal.
I przede wszystkim jest jedynie opcja automatycznego podzialu dysku (czyli wymazanie danych) i nigdzie nie widze jak mam  podzielic dysk, zamiescic punkty montowania, wybrac system plikow.


[/url]

Offline

 

#8  2006-06-12 16:04:09

  adamos - Członek DUG

adamos
Członek DUG
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2004-12-14

Re: Debian Etch - co to za instalator?

wpa też tak miałem, sytuacja taka ma miejsce w przypadku zjechanej tablicy dysku czy jak to się tam nazywa, na szczęscie nie miałem na dysku nic i mogłem go wyczyścic :)

Offline

 

#9  2006-06-12 17:21:44

  sewi - Użytkownik

sewi
Użytkownik
Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Debian Etch - co to za instalator?

... instalator jest inny niz ten z Serga, nigdzie nie widze recznego podzialu na partycje, program uruchomieniowy powloki po wpisaniu fdisk /dev/hda (lub hdd) wypisuje ze nie da sie otworzyc urzadzenia.
Jak Etcha  zainstalowac by nie mielil sam po dysku tylko tam gdzie chce ja?

Nie jesteś sam ja też tak miałem z instalatorem Etcha i dlatego instalowalem z Sarge'a (w sarge'u mozna recznie podzielic partycje) a potem dist-upgrade do Etcha.

wpa też tak miałem, sytuacja taka ma miejsce w przypadku zjechanej tablicy dysku czy jak to się tam nazywa, na szczęscie nie miałem na dysku nic i mogłem go wyczyścic :)

Dziwne bo skoro Sarge umie sobie poradzic ze zjechana tablica dysku to dlaczego Etch by mial sobie nie radzic?

Pozdrawiam


postów wysłanych: (co widać) + 74

Offline

 

#10  2006-06-12 23:29:16

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Debian Etch - co to za instalator?

nie, instalator jest "normalny" tzn. tekstowy. Chodzi mi o zwieche instalacji bez noapic/nolapic (tak mialem w Mandrake i FC)-- Sarge tego nie potrzebowal.
I przede wszystkim jest jedynie opcja automatycznego podzialu dysku (czyli wymazanie danych) i nigdzie nie widze jak mam  podzielic dysk, zamiescic punkty montowania, wybrac system plikow.

Instalowałeś przy pomocy wersji beta2 czy daily-build? Piszą na stronie, że w pewnych przypadkach beta2 może mieć problemy z wykryciem sprzętu i wtedy zachęcają do wypróbowania obrazy z daily-builds.
Należy pamiętać, że instalator etch jest w fazie testów (wersja beta :) i ostatnio przechodzi duże zmiany. Choćby po wydaniu beta1 były problemy, z którego obrazy ponoć nie działaly. :)

Można wysłać raport z instalacji.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#11  2006-06-13 02:36:28

  harlequin - Użytkownik

harlequin
Użytkownik
Skąd: dolnośląskie
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Debian Etch - co to za instalator?

Instalowałeś przy pomocy wersji beta2 czy daily-build?

Nie wiem. Nazwa w pliku Readme.txt z plyty: Debian GNU/Linux 3.2 "Etch" - fsn.hu unofficial i386 Binary-1 CD. pobrana z jakiegos polskiego serwera jesli dobrze pamietam.

Chyba najletwiej bedzie tak jak mi radzi azhag: zainstalowc Searga i sprobowac go zmienic repozytoriami.

Dzieki wszystkim za informacje, przynajmniej wiem, ze moj przypadek nie jest jedyny ;)


[/url]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)