Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2018-02-12 00:19:42

  Neriom - Użytkownik

Neriom
Użytkownik
Zarejestrowany: 2018-02-11

openVZ vs KVM - róznice

witam, czy ktos jest w stanie wytlumaczyć mi róznice miedzy kvm a openV?

Wiem tyle że openVZ opiera sie na czyms w rodzaju kontenera i calosc zarządzana jest przez program

KVM zarządzany jest przezz jajo sytem


Ale coś więcej? chciałbym znaleźć troche wiecej informacji ale nie moge tego jasno zrozumieć, wiekszosc artykułów, które znalazłem to było cos co nadje sie tylko dla robotów google (zwykłą pozycjonerka) czy ktoś jest w stanie mi pomóć rozumieć te róznice ? ;0

Offline

 

#2  2018-02-12 21:07:13

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: openVZ vs KVM - róznice

kvm to pełna wirtualizacja, a openvz to rozwinięty chroot, aktualnie zupełnie przestarzały. W miejscu openvz jest aktualnie lxc, znacznie lepiej rozwinięty,


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#3  2018-02-12 21:31:53

  Neriom - Użytkownik

Neriom
Użytkownik
Zarejestrowany: 2018-02-11

Re: openVZ vs KVM - róznice

pełna wirtualizacja? tzn? odpala sie całyy system w innym systemie, który masz wszystko to co suwerenny komputer z systemem? tj własne jajo itd?
bo jak rozumiem openvz jajko dzieli z systemem głóœnym

Offline

 

#4  2018-02-12 21:47:04

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: openVZ vs KVM - róznice

Neriom napisał(-a):

pełna wirtualizacja? tzn? odpala sie całyy system w innym systemie, który masz wszystko to co suwerenny komputer z systemem? tj własne jajo itd?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirtualizacja

bo jak rozumiem openvz jajko dzieli z systemem głóœnym

O OpenVZ nie ma już sensu wspominać.
Poczytaj o współczesnej konteneryzacji — LXC, Docker, Kubernetes, Amazon ECS, systemd-nspawn itd.

Offline

 

#5  2018-02-12 23:30:27

  Neriom - Użytkownik

Neriom
Użytkownik
Zarejestrowany: 2018-02-11

Re: openVZ vs KVM - róznice

wiem wiem że to stare ale mimo wszystko warto byloby wiedziec, nadal sporo firm oferuje to roziwaanie

Offline

 

#6  2018-02-13 02:13:28

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: openVZ vs KVM - róznice

Neriom napisał(-a):

wiem wiem że to stare ale mimo wszystko warto byloby wiedziec, nadal sporo firm oferuje to roziwaanie

Wiele firm oferuje?

Jak pokazuje przykład 2be.pl, nawet duża firma często ma tylko jednego Admina, który względnie czai bazę w systemach operacyjnych, i jak przypadkowo taki admin umrze albo trzaśnie drzwiami, to potem na takim OpenVZ będą siedzieć do końca  świata i jeszcze tydzień dłużej, organizując co chwila łapankę na nowego Admina (z przeważnie dosyć zabawnym rezultatem).

Z resztą zarówno bardziej poważne firmy, jak i np taka Nazwa.pl już jadą na  KVM OpenStack, a nie OpenVZ.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-02-13 02:20:17)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)