Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2018-01-05 12:52:34

  Ainat - Użytkownik

Ainat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2018-01-05

Oktawave instalacja debiana 9

Witam
Szukam osoby, która zainstaluje mi w chmurze serwer na Debianie 9, PHP-7.1 x , Nginx i to co potrzeba a o czym nie wiem.
Oczywiście z niezbędną konfiguracją.
Ma na tym serwerze stać sklep Magento 2.2.
Debian 9 jest dostępny z panela administracyjnego Oktawave przy tworzeniu instancji. Oczywiście dostęp przez ssh i sftp. Ja utworzę instancję i umozliwię dostęp.
To ma być test sklepu przed produkcją w celu podjęcia decyzji czy chmura czy dedyk

Bardzo proszę o kontakt osoby, które są w stanie postawić ten serwer szybko i sprawnie i wiedząc co robią.
Potrzebuję stan serwera gotowy do instalacji sklepu.

tel.530222391 oddzwonię. Wynagrodzenie do uzgodnienia.

Morduję się z tym Debianem od tygodnia i ciągle nie halo. nie jestem specem od Debiana i sam widzę, że nie poradzę.

Ostatnio edytowany przez Ainat (2018-01-05 12:59:38)

Offline

 

#2  2018-01-05 14:05:18

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Oktawave instalacja debiana 9

Chmura na Magentoo to ciężka bzdura.

Tu masz niezły serwer pod sklep:
https://www.soyoustart.com/pl/oferty/1801sys13.xml
i nie kosztuje prawie 1 zeta/godzina  tylko 180 zeta / mies.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-01-05 14:05:32)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2018-01-05 14:56:29

  Ainat - Użytkownik

Ainat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2018-01-05

Re: Oktawave instalacja debiana 9

Cześć, Serwer na oko wygląda porządnie, ciekawe jak w zyciu się sprawuje, jaki help?
Z chmurą chciałem spróbować jak to się je. Idea fajna ;szczególnie z tym skalowaniem zasobów.
Mam tam 2 instancje , obie na minimum i za tydzień 8 złotych mi zjadło, z tym że tylko tam w Debianach grzebię gdyż do instalacji sklepu jeszcze nie dotarłem. Walczę z odpowiednim php_em i tak ogólnie sfrustrowany jestem własną niemocą. Ale;  poznaję coraz lepiej Debiana. więc nic na darmo nie idzie :)

Najgorsze, że czas ucieka a  czas dzisiaj to pieniądz. Dlatego szukam Kogoś kto by mi w tym pomógł.

Offline

 

#4  2018-01-05 15:59:50

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Oktawave instalacja debiana 9

Skalowanie w chmurze?

To zabawa dla olbrzymich sklepów, a nie początkujących.

Do zabawy dla początkującego bierz lepiej  VPS1 w OVH za 20 zeta/mies,
albo ewentualnie VPS Cloud RAM 1 za niecałe 50 zeta/mies,
do zabawy będzie jak znalazł.

Jak nie potrafisz Debiana skonfigurować, to skalowalność chmury  jest daleko poza Twoim zasięgiem.

Poza tym chmury są modne, ale wymagają od inwestora gigantycznej i bardzo drogiej infrastruktury, dlatego w Polsce nie ma ani jednej sensownej chmury obliczeniowej.

Zawsze z resztą do serwera możesz zapiąć CloudFlare, i masz wtedy najprawdziwszą chmurkę.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-01-05 16:06:44)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#5  2018-01-05 21:27:03

  Ainat - Użytkownik

Ainat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2018-01-05

Re: Oktawave instalacja debiana 9

prawdę piszesz, ale jakoś muszę to ogarnąć.
A z tym moim Debianem to motam się z PHP ; mam mieć 7.1.x a wszystkie poradniki inne .Ciągle mi coś nie gra ; albo Puty zrywa połączenie albo FileZilla się rozłącza.
Niby mam już wszystko po instalowane a tu Debianek się buntuje i wszystko od nowa. Już tych instancji chyba 10 postawiłem.

Offline

 

#6  2018-01-12 11:42:31

  Ainat - Użytkownik

Ainat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2018-01-05

Re: Oktawave instalacja debiana 9

Przemyślałem Twoje sugestii i wziąłem na 3 m  VPS NVMe Biznesz Nazwa.pl. parametry serwera są takie:

Intel Xeon E5/2
NVMe 50 Gb
Szybkość łącz 1Gbps
KVM
RAM 4 Gb

i zaraz stawiam Debiana od nowa
Czy na takim sprzęcie Magento-2 będzie dobrze chodziło?

Ostatnio edytowany przez Ainat (2018-01-12 11:47:01)

Offline

 

#7  2018-01-12 16:18:02

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Oktawave instalacja debiana 9

Czy Magento będzie chodziło?

Sklep sam w sobie sporo waży (to niestety dziś już standard), ale jego faktyczne zapotrzebowanie zależy od wielkości bazy danych, ilości produktów i zdjęć.
Do tego ważna jest konfiguracja Opcache w PHP i limitów ram dla Mysql,
jeśli serwer Mysql całą bazę zmieści w RAMIE, to sklep radykalnie przyspieszy.
Szybszego dysku niż RAM nie ma i nie będzie.

Ja raczej bym celował w jakiegoś dedyka, ale to wydatek minimum 130-160 zł/mies.

Poza tym zobacz, ile masz limitu transferu w Nazwie, bo jak ostatnio widziałem ich "cudowną" ofertę, to teoretycznie było 1Gbit, ale limit transferu ustawili tak, że wychodziło 9,5 Mbit średnio (licząc równy transfer w ciągu doby), do tego mieli też niby NVME, ale limit dobowy pobierania danych z dysku też obowiązywał na podobnych zasadach.

Teraz te szczegóły schowali gdzieś w regulaminie, na stronie ich nie prezentują,
i dali 3 miechy za 0,99, czyli że nie tylko ja ten wałek zauważyłem. xD

Kolejny dowcip,  to Fedora na serwer (jedna z propozycji), jeżeli ktoś wie,
co to jest Fedora, i po co RH produkuje Fedorę, to wie, co mam na myśli. xD

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-01-12 16:35:14)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#8  2018-01-13 00:27:01

  Ainat - Użytkownik

Ainat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2018-01-05

Re: Oktawave instalacja debiana 9

Siedzę i po mału instaluję debiana 9. Z tą Oktawave to wyszło jak napisałeś - za drogo wychodzi. Sklep poszdł z dymem po wyssaniu 25 złotych (nie moich) za 2 tygodnie.

Ta nazwa.pl to też jakieś dziadostwo totalne, ten ich help to porażka jeszcze większa.Przy zakupie VPSa , przy podawaniu maila omsknęła mi się ręka i poszdł zły emai. Zaraz się zorientowałem i zadzwoniłem (udało się od ręki) , przedstawiłem problem że nie mam kluczy do serwa z tego powodu i proszę o wysłanie ponownego maila. Niby prosta gdzie indziej sprawa u nich urosła do nie wybrazalnego problemu. Bujałem się z nimi do 17, bo poszli do domu . Nie załatwili mi tego, jakas babka przysłała instrukcję resetu hasła rota , ale po reinstalce wraca hasło z instalacji. Takiego bajzlu jeszcze nie widziałem w życiu, totalne dno, ludzie jacyś pełni niemocy mimo że przyjaźnie nastawieni. Z taką ścianą nigdy w życiu się nie zdeżyłem a żyję już 60 lat.

Te trzy miesiące wykorzystam na próbę konfiguracji sklepu, potem zobaczę, albo pójdę gdzie indziej albo zostanę.
Dla mnie najważniejsze, żeby ten sklep postawić, bo sprzeaż idzie mi po OLXach i Sprzedajemy pl i innych temu podobnych sajtach, chciał bym to jakoś tym sklepem uporządkować

Napisz jak możesz gdzie w Debianie 9 mam wypakować Magneto 2.2.2  , do tej pory instalowałem w /home/www/magento  ale chyba to nie jest prawidłowo?

Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie ; czy da radę taki skonfigurowany sklep zabrać gdzie indziej i czy można zrobić jeszcze tak , żeby np:  na Nazwa.pl konfiguruję sklep, potem będzie już działał i równolegle nap. na linux.pl (mam tam wykupiony hosting) robiło by się lustro, które w każdej chwili będę mógł odpalić po przeniesieniu domeny lub zabrać jeszcze gdzieś indziej? Chodzi mi o to,żeby nie robić wszystkiego od nowa jak z nazwy trzeba będzie uciekać.

Ostatnio edytowany przez Ainat (2018-01-13 00:51:59)

Offline

 

#9  2018-01-13 06:22:08

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Oktawave instalacja debiana 9

Przeniesienie sklepu na inny serwer?
Jeśli ma działać w tej samej domenie, to bułka z masłem.

Najpierw zrzucasz przy pomocy

Kod:

mysqldump

bazę danych, potem kopiujesz pliki sklepu na nową lokalizację, np poleceniem:

Kod:

rsync -AvXx  -e "ssh {opcje polecenia ssh}" --progress {SKĄD}  {username@domena:/folder/docelowy/}

Nawiasów klamrowych się w takich poleceniach nie używa, są tu, żeby zaznaczyć,
o co chodzi.

Wgrywasz bazę na nowy serwer i jazda, powinno wszystko działać, o ile będą prawidłowe uprawnienia w bazie danych i plikach na dysku.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-01-13 06:34:30)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#10  2018-01-13 10:46:33

  Ainat - Użytkownik

Ainat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2018-01-05

Re: Oktawave instalacja debiana 9

a można zrobić, żeby na 2 serwerze robiło się lustro w czasie rzeczywistym kompletnego sklepu, taka kopia bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym 1/1, jak raid? Same dane w takim zakresie żeby kopia była gotowa natychmiast przejąc rolę sklepu źródłowego.

Wiesz, chodzi mi żeby nie bawić się w tworzenie backupów, nie pamiętać, żeby to samo na zewnątrz się robiło.
Taki serwer na np. linux.pl to sto parę złotych na rok, mój sklep z początku gigantem nie będzie więc na 10 gb się na pewno zmieści.
Nawet jak koszt serwera miał by być 2x tyle to jeżeli technologicznie jest to do zrobienia to uważam, że warto. Spokój, bezpieczeństwo i wygoda.

Bo np. jak po tych 3 miesiącach trzeba będzie uciekać z nazwa.pl to zero stresu by było. Odpalił bym wówczas sklep z linux.pl i spokojnie szukał następnego domku dla sklepu.
Nawet jak by to czasowo miało gorzej chodzić. Pomijam już awarie na podstawowym serwerze. Nie jestem Napoleonem w te klocki ale ideowo bardzo by mi takie rozwiązanie odpowiadało.

Żartując to za free można było by na promocjach po świecie tylko latać . Jeden bazowy serwer z kopią i szukać tylko :)

A pro po folderu instalacji magento 2.2.2 wiesz coś może?

Ostatnio edytowany przez Ainat (2018-01-13 11:17:09)

Offline

 

#11  2018-01-13 12:01:12

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Oktawave instalacja debiana 9

Backupy plików i baz danych mogą robić skrypty podpięte do CRONA,
serwery baz danych zazwyczaj obsługują coś takiego jak replikacja.

Także stworzenie systemu serwera A i serwer B - lustrzana kopia serwera A, jest wykonalne, chociaż jest z tym trochę gimnastyki na dosyć zaawansowanym poziomie.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#12  2018-01-13 12:46:32

  Ainat - Użytkownik

Ainat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2018-01-05

Re: Oktawave instalacja debiana 9

Rozumiem, że idea jest do zrealizowania?
A jak  zaawansowany jest to poziom? Tu szczególnie mam na myśli zaawansowanie finansowe :)

I taki lustrzany serwer w każdej chwili mógł by wznowić produkcję bez żadnych negatywnych skutków i ograniczeń, poza indywidualnymi ograniczeniami nowego serwera?

Ostatnio edytowany przez Ainat (2018-01-13 13:09:25)

Offline

 

#13  2018-01-13 13:50:10

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Oktawave instalacja debiana 9

Ainat napisał(-a):

Rozumiem, że idea jest do zrealizowania?
A jak  zaawansowany jest to poziom? Tu szczególnie mam na myśli zaawansowanie finansowe :)

I taki lustrzany serwer w każdej chwili mógł by wznowić produkcję bez żadnych negatywnych skutków i ograniczeń, poza indywidualnymi ograniczeniami nowego serwera?

Poziom to artystyczna rzeźba w Bashu, Perlu albo czasem Pythonie.

Lustrzany serwer? od razu? nie.

Nawet, jak baza będzie aktualna dzięki replikacji, pliki będą aktualne, to pozostaje kwestia delegacji domeny na nowy serwer, czyli odwzorowania nazwy domenowej na IP.
TTL dla domeny ustawiasz w DNS, może to być 15-30 minut ale może też być 3 dni.
Z punktu widzenia DNS im dłuższy TTL dla domeny, tym lepiej, także konieczny jest jakiś kompromis.

Ja np mam w domu wysyłanie na poziomie 10 Mbit, także mógłbym obrazki i multimedia sklepu zlinkować z jakiegoś szybkiego lichego hostingu jak Home czy Nazwa, a sam sklep by całkiem szybko chodził na łączu w domu.
Html serwowany jako strona to lekki plik tekstowy, główna waga to obrazki
i multimedia.

Podobnie się obecnie wykorzystuje np CloudFlare.

Przykład, jeden z największych w Pl sklepów,strona główna:

Kod:

curl -is https://www.emag.pl |wc -c
200605

Cała strona to  200 605 bajtów czyli mniej niż 200 kB.

Dodaj do tego kompresję gzip na serwerze WWW, i robi się  z tego około 60-120kB do wysłania.
Pliki tekstowe czy html się elegancko pakują, w przeciwieństwie np do jpeg, który już jest maksymalnie spakowany.
https://serverfault.com/questions/253074/what-is-th … on-gzip-level

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-01-13 14:08:01)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#14  2018-01-13 14:46:38

  Ainat - Użytkownik

Ainat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2018-01-05

Re: Oktawave instalacja debiana 9

Co do czasu szybkiego uruchomienia lustra to poza oczywistą koniecznością zaparkowania domeny to innych problemów nie będzie. Tak?
Ale chyba innym wyjściem było by tymczasowe podpięcie innej domeny - podobnej? Ja np. mam wykupione 2 podobne domeny ; doekologii.pl i doecologii.pl.

Kurcze, przecież oba sklepy z tymi domenami mogą cały czas być w sieci, prawda? i jednocześnie się się wzajemnie synchronizować, tak żeby na obu był ten sam stan, dobrze to rozumiem? Taki sieciowy sklepowy raid jeden praktycznie sklep pod różnymi domenami z tą samą bazą w 2 egzemplarzach i zarządzane wszystko z jednego panelu magento. To chyba realne? W razie awarii zero stresu i na spokojna odbudowa lub migracja niedziałającego sklepu. Klienci pewnie w większości nie zauważą.


Jak idea laika wygląda w Twoich oczach ?

Twój opis fajnie wygląda, na pewno szybko to latać musi. Gratuluję łącza u mnie nie osiągalne, tylko NEO , kablówka i wifi.
Muszę poczytać o CloudFlare, nic o tym nie wiem. O czasów kiedy przeszywałem tecomy na fritzboxy dużo się zmieniło.

Ostatnio edytowany przez Ainat (2018-01-13 14:55:49)

Offline

 

#15  2018-01-13 14:54:17

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Oktawave instalacja debiana 9

Wysoka dostępność?

Pchasz się na głęboką wodę.

Takie rzeczy robi się raczej na sieciach lokalnych przy pomocy ucarpa, między VPSami w różnych parafiach pierwszy raz słyszę,  chociaż pewnie jakoś się da.
Domena zawsze musi być jedna, względnie jak się posypie sklep na serwerze A,
to trzeba by tam wystawić przekierowanie 302 na serwer B, czyli jakiś serwer www tam musi działać.

Dwie różne ale podobne domeny to bzdura, bo wyszukiwarki czy porównywarki nie będą sprawdzały aktualnie czynnej domeny, a ludzie adresów z palca w dzisiejszych czasach nie wklepują do przeglądarki, tylko do Googla.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-01-13 14:57:44)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#16  2018-01-13 14:57:39

  Ainat - Użytkownik

Ainat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2018-01-05

Re: Oktawave instalacja debiana 9

sorry edytowałem w czasie gdy napisałeś, zerknij raz jeszcze, teraz idea wyewulowała w taki spoób.

Gdzieś już kiedyś wpadł mi w oko podopny przykład, chyba to był drpshiping, taki sam towar , tak samo poukładany na stronie , tylko grafika inna i domena i nazwa sklepu :)

Ostatnio edytowany przez Ainat (2018-01-13 15:01:26)

Offline

 

#17  2018-01-13 15:02:21

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Oktawave instalacja debiana 9

Ainat napisał(-a):

sorry edytowałem w czasie gdy napisałeś, zerknij raz jeszcze, teraz idea wyewulowała w taki spoób

Czytałem,spoko.

Nie masz czego gratulować, mam 100/10 z kablówki właśnie.

Pobieranie w okolicy czasem szwankuje, ale wysłanie bryka spoko, ludzie już chyba się boją torrenty ciągać, za to na tubach i FB siedzą non stop.

Da się zrobić na jednej bazie tzw multishop, Prestashop ma  coś takiego, Magento pewnie też.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-01-13 15:03:33)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#18  2018-01-13 15:20:02

  Ainat - Użytkownik

Ainat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2018-01-05

Re: Oktawave instalacja debiana 9

Ja mam NEO 20/1 z czego rzadko jest połowa, czasami strony otwierają się po kilka minut. A z torentami to fakt,  teraz wszystko jest live. Ja mam zapakowanego kompa z dawnych lat i z niczego  już nie korzystam. Tylko z sentymentu tego nie wywalam. Świat się cały czas szybko zmienia, teraz ludzie maja inne potrzeby , możliwości i mentalność. Kto dziś pamięta o dyskietkach?

ps : było ostatnio w TV , że PO sprzedała całą kolekcję płytoteki polskiej jakiejś amerykańskiej firmie za 8 baniek i Gliński (zbulwersowany) chce te zbiory odkupić i dla kultury polskiej uratować za 20 baniek. Jak by miał deko rozumu to powinien zapłacić za digitalizację i olać ten śmietnik. Tylko , że dinozaury myślą kategoriami swoich zamierzchłych czasów :)

My dzisiaj prawdopodobnie jeszcze nie zdajemy sobie sprawy co sieć może nam dać w przyszłości, pewnie tylko wizjonerzy maja mgliste wizje na ten temat?

Ostatnio edytowany przez Ainat (2018-01-13 15:41:00)

Offline

 

#19  2018-01-17 06:29:46

  Ainat - Użytkownik

Ainat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2018-01-05

Re: Oktawave instalacja debiana 9

Chcę się więcej dowiedzieć o tej mojej idei 2 lustrzanych sklepów na osobnych serwerach.
Po niecałych 6 dniach na Nazwa.pl na ich VPS dotarło do mnie, że jak sklep ruszy i będzie w trybie produkcyjny
to absolutnie nie mogę opierać się na jednym serwerze i dostawcy.
dzisiaj straciłem łączność z serwerem i myśląc, że coś sam skopałem wywaliłem kolejny raz system w kosmos.
A tu się okazało, że to Nazwa.pl się postarała ;)  Strata nie wielka bo był tam tylko Nginx i php - poćwiczę więcej po prostu.
Zadzwoniłem do BOK to mi powiedzieli, że mam napisać maila, po kolejnym telefonie dostałem informacje,
że mam czekać na odpowiedź, jak zapytałem do kiedy, to nie potrafił odpowiedzieć.
Tak na marginesie to ta nazwa.pl dziwną ma politykę w stosunku do swoich klientów ; totalna niemoc zapętlona w chorych
i iracjonalnych procedurach obsługi czego wynikiem jest ściana bezsilności. Za te parę dni doświadczyłem tego osobiście
w stopniu dotąd mi nieznanym. Niby kulturalni i pomocni ale bez żadnego dla klienta pozytywnego efektu. Jestem tym klimatem sfrustrowany.
Tam  polityka zakładowa to dawaj kasę i paszoł won :)

Ale wracając do tematu to docelowo chcę takie rozwiązanie mieć u siebie. Znaczy nie takie jak w Nazwa.pl ale z tymi sklepami :)

Muszą się synchronizować w czasie rzeczywistym , żeby w każdym było to samo; sprzedaż, maile, magazyny - wszystko dosłownie idealne lustro.
Tak , że o ile dzisiejsza sytuacja wystąpi to uruchamiam drugi serwer i jadę dalej. Z domeną jak pisałeś wyżej jest problem.
Może są jakieś metody jak to rozwiązać , w sensie takim żeby lustrzany serwer jak najszybciej podjął produkcję?

Pisałem wcześniej o podobnych domenach ; "doekologii.pl" i "doecologii.pl" Twoim zdaniem to zły pomysł.
Co w takim rozwiązaniu było by dla mnie niekorzystne? Większość klientów nawet tego nie zauważy gdyż wszystko oprócz domeny było by przecież identyczne.
Dlaczego uważasz, że to zła droga? Zasugeruj jak to można rozwiązać.

Podsumowując :
1 wersja - jeden serwer robi za lustrzaną kopię bezpieczeństwa dla serwera produkcyjnego i może szybko przejąć jego rolę.
2 wersja - oba serwery mają te same wersje sklepu i żyją równoległym bytem synchronizując się nawzajem w czasie rzeczywistym.
Po padzie jednego dalej jestem w sieci i sprzedaję, mam czas na przenosiny czy użeranie się z dostawcą serwera.

Ostatnio edytowany przez Ainat (2018-01-17 07:31:47)

Offline

 

#20  2018-01-17 09:54:19

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Oktawave instalacja debiana 9

Pytasz teraz chyba o replikację master-master Mysqla miedzy sklepami?
Do tego stała synchronizacja plików?

Teoretycznie można, chociaż to pachnie bzdurą, bo jak przy replikacji master-master szlag trafi bazę na serwerze A, to za chwilkę to samo się stanie na serwerze B, taki już urok replikacji.

Dlatego replikacja to nie jest backup.

I to raczej nie jest zabawa dla kogoś, kto jeszcze nigdy serwerów produkcyjnych nie stawiał.

Nazwa i BOK?

Jak masz VPSa, to do BOK się dzwoni, jak sprzęt nie działa, dyzio się sypie,
serwer obrywa DDOS i jest niedostępny, czy coś podobnego.
W sprawie softu i backupu się nie dzwoni, po to masz roota na VPS,
żeby dupy w BOK nie zawracać.
Jak nie potrafisz sobie sam z VPSem poradzić, to poszukaj kogoś, kto to potrafi, albo w ogóle się nie bierz za serwery VPS czy dedyki.
Zwłaszcza,ze w BOK zawsze pracują takie oryginały, że na każde technicznie złożone pytanie odpowiedź idzie czasem tydzień i rzadko dotyczy kwestii poruszonej w pytaniu. xD

Pisałem wcześniej o podobnych domenach ; "doekologii.pl" i "doecologii.pl" Twoim zdaniem to zły pomysł.

Bo to dwie odrębne domeny,cała zabawa z SEO, cała reputacja domeny i page-rank dotyczy konkretnej domeny, nie fruwa sobie po podobnych domenach,
które się jedną literką różnią.

Natomiast wartość domeny wynika z jej internetowej reputacji, a nie z faktu,
że ją za złotówkę w promocji  kupiłeś.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-01-17 10:07:46)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#21  2018-01-17 22:57:46

  Ainat - Użytkownik

Ainat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2018-01-05

Re: Oktawave instalacja debiana 9

a co się stanie w przypadku padu  serwera A NA serwerze B ? . Wydaje mi się, że aktualizacja zatrzyma się i stan danych zostanie jaki był w
momencie końca połączenia, przecież chyba serwer B nie powtórzy fizycznie fikołka  serwera A?
Co do błędów danych to rozumiem, że się zreplikują, ale też się zreplikują po naprawie na serwerze A

Co do SEO i reputacji domeny to oczywiste, że jest jak piszesz i wprowadzenie innej ze zmienioną 1 literką sprawy nie załatwi, wydaje mi się jednak, że przy lustrzanej strukturze sklepów
wyszukiwanie po produktach będzie działało.Będą na pewno działały polecenia z forów , Allegro OLX, bloga czy kampanii mailowych. Więc w sytuacji kryzysowej zawsze coś, nie będzie przynajmniej nul.

Dlatego chyba idea 2 osobnych sklepów działających na własnych domenach (bardzo podobnych) jest lepszą ideą, jedni wejdą na doekologii.pl inni na doecologii.pl i na jedno wyjdzie. Ważne żeby się w czasie rzeczywistym synchronizowały, Wspólny magazyn i wspólna kasa. Magento ma  taką opcję.

Karkołomne to trochę ale mi się podoba.

Na razie próbuję konfigurować Nginxa i Perconę i idzie jak po grudzie, masz może jakieś dobre poradniki ?

ps. domeny dostałem za darmo na rok.
Rejestrowałem je na Nazwa i rozglądam się gdzie warto by je docelowo przenieść, doradzisz?

Ostatnio edytowany przez Ainat (2018-01-17 23:03:48)

Offline

 

#22  2018-01-17 23:07:14

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Oktawave instalacja debiana 9

a co się stanie w przypadku padu  serwera A NA serwerze B ?

Nie chodzi mi  o pad serwera, tylko awarię bazy danych, np skasowanie zawartości przez jakiś błąd lub atak SQL-Injection.
W systemach CMS to praktycznie podstawowa podatność, a ręczne rzeźbienie uprawnień w Mysql per tabela przy Magento przypomina kwadraturę koła,
choć jest oczywiście wykonalne.

Na jednej domenie też w DNS możesz dwa rekordy A z adresami serwerów wprowadzić.
Nawet jak jeden wtedy padnie, to co najmniej połowa klientów trafi do drugiego.
Zwłaszcza,że przy odpowiedniej konfiguracji systemu takie pady nie powinny być problemem.

Perconę? Masz w repo  Mariadb - to najlepsze i domyślne rozwiązanie.
Nginx z php-pfm przez socket UNIX?  sam zawsze tak robię, nie ma w tym nic trudnego, pisz, co Ci nie działa czy idzie "jak po grudzie".

EDIT:
http://devdocs.magento.com/guides/v2.0/install-gde/prereq/nginx.html

http://devdocs.magento.com/guides/v2.0/install-gde/prereq/nginx.html napisał(-a):

memory_limit = 2G
max_execution_time = 1800
zlib.output_compression = On

Fajne wymagania ma ten Magento, 2GB RAM dla samego PHP?
(Presta 1.7 zadowala się 512MB w memory-limit ).

Dodaj drugie tyle (2GB) dla Mysql, osobny limit php_opcache, TMFS dla Cache,
i już masz zapotrzebowanie na dedyka z 16GB ram, a nie jakieś VPSy.
Cięższego CMSa nie mieli?

Do tego  potrzebują 1800 sekund na maksymalny czas wykonania skryptu PHP?
Do czego to potrzebne? co taki skrypt ma robić?
Zwłaszcza,jeśli instalacja, a zatem  aktualizacja pewnie też odbywa się przez composera.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-01-18 02:02:50)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#23  2018-01-18 14:14:33

  Ainat - Użytkownik

Ainat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2018-01-05

Re: Oktawave instalacja debiana 9

Nie czuję się na siłach żeby odnieść się do wymagań Magento, postawiłem na ten cms bo mi się spodobał z powodu możliwości jakie oferuje.
Mój sklep na początku będzie generował bardzo małe potrzeby sprzętowe, jak one wzrosną i będą z tego jakieś realne pieniądze to będzie można pomyśleć i o dedyku.
Że magento ma duże wymagania to zdaję sobie z tego sprawę.

Perconę instalowałem z https://www.percona.com/doc/percona-server/5.7/inst … apt_repo.html   - czy ok?
potem w kreatorze ustawień wygenerowałem na https://tools.percona.com/wizard  nie wiem czy dobrze podałem ścieżkę do miejsca instalacji Percony " socket = / var / lib / mysql /perconaainat/"?
Utworzyłem folder "perconaainat" a w nim pliki  wygenerowane w kreatorze; mysql-bin, mysql-sock, mysql-error.log, mysql-slow.log, mysql-pid.

Mam te ustawienia zapisać w pliku my.cnf or my.ini . Plik my.cnf znalazłem w etc/mysql/,  pliku my.ini nigdzie nie ma.
Na zagranicznym forum przeczytałem, że tego pliku po instalacji nie ma i trzeba go utworzyć , tylko nikt nie napisał gdzie. https://bugs.launchpad.net/percona-server/+bug/673844
To "or" mnie dobija ; czy to znaczy ten albo tamten, czy oba?
treść wyniku z kreatora jest taka: ścieżkę jak pisałem podałem ja. Nazwę serwera "serverainat" też nie jestem pewny czy dobrze podałem? Przyjąłem, że po prostu muszę serwer jakoś nazwać .

# Generated by Percona Configuration Wizard (http://tools.percona.com/) version REL5-20120208
# Configuration name serverainat generated for ainat1@mail.ru at 2018-01-18 12:08:19

[mysql]

# CLIENT #
port                           = 3306
socket                         = / var / lib / mysql /perconaainat/mysql.sock

[mysqld]

# GENERAL #
user                           = mysql
default-storage-engine         = InnoDB
socket                         = / var / lib / mysql /perconaainat/mysql.sock
pid-file                       = / var / lib / mysql /perconaainat/mysql.pid

# MyISAM #
key-buffer-size                = 32M
myisam-recover                 = FORCE,BACKUP

# SAFETY #
max-allowed-packet             = 16M
max-connect-errors             = 1000000
skip-name-resolve
sql-mode                       = STRICT_TRANS_TABLES,ERROR_FOR_DIVISION_BY_ZERO,NO_AUTO_CREATE_USER,NO_AUTO_VALUE_ON_ZERO,NO_ENGINE_SUBSTITUTION,NO_ZERO_DATE,NO_ZERO_IN_DATE,ONLY_FULL_GROUP_BY
sysdate-is-now                 = 1
innodb                         = FORCE

# DATA STORAGE #
datadir                        = / var / lib / mysql /perconaainat/

# BINARY LOGGING #
log-bin                        = / var / lib / mysql /perconaainat/mysql-bin
expire-logs-days               = 14
sync-binlog                    = 1

# CACHES AND LIMITS #
tmp-table-size                 = 32M
max-heap-table-size            = 32M
query-cache-type               = 0
query-cache-size               = 0
max-connections                = 500
thread-cache-size              = 50
open-files-limit               = 65535
table-definition-cache         = 4096
table-open-cache               = 50

# INNODB #
innodb-flush-method            = O_DIRECT
innodb-log-files-in-group      = 2
innodb-log-file-size           = 128M
innodb-flush-log-at-trx-commit = 1
innodb-file-per-table          = 1
innodb-buffer-pool-size        = 2G

# LOGGING #
log-error                      = / var / lib / mysql /perconaainat/mysql-error.log
log-queries-not-using-indexes  = 1
slow-query-log                 = 1
slow-query-log-file            = / var / lib / mysql /perconaainat/mysql-slow.log


"service mysql status" oddaje:

Percona Server
   Loaded: loaded (/lib/systemd/system/mysql.service; enabled; vendor preset: enabled)
   Active: active (running) since Thu 2018-01-18 04:33:47 CET; 9h ago
  Process: 7335 ExecStart=/usr/sbin/mysqld --daemonize --pid-file=/var/run/mysqld/mysqld.pid $MYSQLD_OPTS (code=exited, status=0/SUCCESS)
  Process: 7326 ExecStartPre=/usr/bin/ps_mysqld_helper (code=exited, status=0/SUCCESS)
  Process: 7281 ExecStartPre=/usr/share/mysql/mysql-systemd-start pre (code=exited, status=0/SUCCESS)
Main PID: 7339 (mysqld)
    Tasks: 29 (limit: 4915)
   CGroup: /system.slice/mysql.service
           └─7339 /usr/sbin/mysqld --daemonize --pid-file=/var/run/mysqld/mysqld.pid

sty 18 04:33:46 ainatmk mysql-systemd-start[7281]: ERROR: ld.so: object '0' from LD_PRELOAD cannot be preloaded (cannot open shared object file): ignored.
sty 18 04:33:46 ainatmk mysql-systemd-start[7281]: ERROR: ld.so: object '0' from LD_PRELOAD cannot be preloaded (cannot open shared object file): ignored.
sty 18 04:33:46 ainatmk mysql-systemd-start[7281]: ERROR: ld.so: object '0' from LD_PRELOAD cannot be preloaded (cannot open shared object file): ignored.
sty 18 04:33:46 ainatmk mysql-systemd-start[7281]: ERROR: ld.so: object '0' from LD_PRELOAD cannot be preloaded (cannot open shared object file): ignored.
sty 18 04:33:46 ainatmk ps_mysqld_helper[7326]: ERROR: ld.so: object '0' from LD_PRELOAD cannot be preloaded (cannot open shared object file): ignored.
sty 18 04:33:46 ainatmk ps_mysqld_helper[7326]: ERROR: ld.so: object '0' from LD_PRELOAD cannot be preloaded (cannot open shared object file): ignored.
sty 18 04:33:46 ainatmk ps_mysqld_helper[7326]: ERROR: ld.so: object '0' from LD_PRELOAD cannot be preloaded (cannot open shared object file): ignored.
sty 18 04:33:46 ainatmk ps_mysqld_helper[7326]: ERROR: ld.so: object '0' from LD_PRELOAD cannot be preloaded (cannot open shared object file): ignored.
sty 18 04:33:46 ainatmk mysqld[7335]: ERROR: ld.so: object '0' from LD_PRELOAD cannot be preloaded (cannot open shared object file): ignored.
sty 18 04:33:47 ainatmk systemd[1]: Started Percona Server.


Właśnie pozycja:
"CGroup: /system.slice/mysql.service
           └─7339 /usr/sbin/mysqld --daemonize --pid-file=/var/run/mysqld/mysqld.pid"   powoduje moje obawy o poprawność podanej w kreatorze ścieżki  / var / lib / mysql /perconaainat/

pisałem  , że z linuksami miałem wcześniej jakieś tam kontakty, ale tak mocno jak teraz muszę to się nie zagłębiałem :)

Ostatnio edytowany przez Ainat (2018-01-18 14:41:53)

Offline

 

#24  2018-01-18 14:24:39

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Oktawave instalacja debiana 9

Nie wiem,co za idioci pisali ten konfig percony.

Logi?
Od czego jest /var/log/mysql?
którego dodatkowo pilnuje logrotate, żeby się nie zapychał starymi logami?

Dlaczego socket siedzi gdzieś w /var/lib/cośtam, jeżeli powinien w /run/mysqld lub /var/run/mysqld?

Wywal lepiej tą Perconę w diabły, i zainstaluj z repozytorium Mariadb serwer,
czyli polecaną w Linuxie implementację Mysqla.

czyli:

Kod:

apt install mariadb-client  mariadb-server

Potem przydałoby się do niej zrobić albo podpiąć gotowe  certyfikaty SSL, żeby zdalny dostęp był szyfrowany.

Czyli chodzi o taką zabawę:
https://www.cyberciti.biz/faq/how-to-setup-mariadb- … from-clients/

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-01-18 14:38:58)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#25  2018-01-18 14:57:08

  Ainat - Użytkownik

Ainat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2018-01-05

Re: Oktawave instalacja debiana 9

w sumie to przedtem miałem Mariadb i ją wywaliłem.

Ten konfig jest z kreatora i ścieżkę podałem ja , poprzedni post jest o tym, że nie jestem pewien czy ta ścieżka jest właściwa?

Mogę ten konfig zrobić raz jeszcze;czyli mam podać   /var/run/mysqld czy /run/mysqld ?

Jeszcze powalczę z tą preconą trochę  i ew zamienie z powrotem na Mdb.

Napisz w jakim pliku i w jakim miejscu ten konfig zapisać. Czy etc/mysql/my.cnf  jest ok, i czy my.ini już nie jest potrzebny?

Ostatnio edytowany przez Ainat (2018-01-18 15:03:36)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)