Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-11-10 14:58:31

  HAL9000 - Użytkownik

HAL9000
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-22

Brak internetu przez wifi na tv samsunga.

Witam
Bohaterowie tej opowieści to router tp link i telewizor samsung (konkretny model jest mi na razie nieznany bo nie zaglądałem ani na tabliczkę znamionową ani do instrukcji).
Wszystkie urządzenia (laptop, telefon itd) łączą się bezproblemowo przez wifi z tym routerem i mają internet poza właśnie tym tv, który kiedy jest ustawione szyfrowanie wpa/wpa2 podaje komunikat o braku bramki (po podaniu hasła do sieci) lub jeżeli wyłączyć całkowicie zabezpieczenia wifi na routerze o problemie z połączeniem i sugestią aby skontaktować się z dostawcą internetowym.
Zapewne jest to jakaś bzdura, którą należy przestawić na tym routerze (czyli zmienić jakiś parametr) aby to zaczęło wspólpracować ze sobą ale ja nie mam pomysłu, którą opcję zmienić. Ktoś miał z czymś takim do czynienia?
Ps oczywiście może to być problem ze sprzętem ale to jest dość mało prawdopodobne gdyż tv jest nowy i chciałbym jednak wcześniej sprawdzić wszystkie inne możliwości.
Przejrzałem statystyki połączeń wifi na routerze i jest tam mac adres tego tv ale albo opcja pakiety wysłane zawsze jest równa 0 lub odebrane = 0 w tej chwili już nie pamiętam.
Pozdrawiam.


Tak przeglądam sieć i jest to chyba jeden z tych ich smart tv bo interfejs wydaje się identyczny jak na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=XsPistYpdqI

Ostatnio edytowany przez HAL9000 (2014-11-10 15:12:45)


For some reason I'm thinking I'm still 25 but I act like I'm 12.

Offline

 

#2  2014-11-10 17:56:25

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Brak internetu przez wifi na tv samsunga.

Problem z połączeniem z Wi-Fi w TV Samsung SmartTV jest mi doskonale znany z rodziny. Problemem okazał się TV który ma strasznie słaby odbiornik Wi-Fi i odległość routera 4 metry +2 ściany działowe to już dla niego problem kolosalny podczas gdy mój laptop widział sieć Wi-Fi nawet z ogrodu. TV zasięg Wi-Fi łapał dopiero z odległości 2 metrów i bez ścian od routera. Nawet repeater Wi-Fi za ścianą nie pomógł. Z racji tego, że ciocia i wujek nie chcieli bawić się w reklamowanie TV to rozwiązali to kablowo i przeciągnęli ok. 20 metrów kabla FTP po domu podpiętego pod router i TV i po kłopocie. Problemem nie jest zatem Router tylko te telewizory w których odbiór Wi-Fi to czysta ściema marketingowa.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2014-11-10 17:58:59)

Offline

 

#3  2014-11-10 18:17:35

  HAL9000 - Użytkownik

HAL9000
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-22

Re: Brak internetu przez wifi na tv samsunga.

Dzięki za odpowiedź ale w tym przypadku odległość nie jest raczej problemem. Już wyjaśniam jak to jest mniej więcej ustawione, mamy router na stoliku około 1,5 metra dalej na ścianie mniej więcej na tej samej wysokości jest zawieszony tv, więc nie ma żadnych ścian oddzielających i innych przeszkód a z racji tego, że jest to mieszkanie w bloku telewizor "widzi" również sieci wifi sąsiadów więc ja raczej stawiałbym na coś innego niż problem z zasięgiem zwłaszcza, że poziom sygnału pochodzącego od routera pokazywany na tv to max ilość kresek. Jak wspomniałem poprzednio router widzi ten tv jako połączony w statystykach sieci wifi ale na tym tv nawet adres ip, maska, brama, dns, itd mają jakieś dziwne wartości nie wiem może domyślne? a ręczna konfiguracja ip w tv niczego nie zmienia.


For some reason I'm thinking I'm still 25 but I act like I'm 12.

Offline

 

#4  2014-11-10 18:24:47

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Brak internetu przez wifi na tv samsunga.

Ja też u rodziców kombinowałem jak koń pod górkę z takim szajsungiem . Z wifi mógłbym wtedy doktorat  zrobić. Pomogła zmiana tp linka na jakiegoś linksysa...


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#5  2014-11-10 20:16:28

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Brak internetu przez wifi na tv samsunga.

Przepraszam że OT, (jak zwykle ;P), ale kiedy ostatnio byłem w elektronicznym, to skrętka kosztowała chyba 1200 zł za kilometr (sprzedają na metry), a telewizory 40 czy 50 calowe raczej nieczęsto spacerują do ogrodu....:D

Także po prostu bym Szajsunga zapiął na skrętce, i się nie certolił w ogóle z Wifi, zwłaszcza, że jak znam tego producenta, to przy wifi nawet mała burza w sąsiednim powiecie może unicestwić  grata na amen.

Na kabel antenowy można dać choćby i 5 zabezpieczeń antypiorunowych,
a z wbudowaną w grata anteną wifi już tak różowo nie jest.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-11-11 05:06:21)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#6  2014-11-10 20:57:33

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Brak internetu przez wifi na tv samsunga.

Tiaaa, ale do skrętki w 99% przypadków musisz pruć ściany, co w sumie będzie bardziej czasochłonne, droższe i wkur.... od najzwyklejszego połączenia wi-fi. A mieszkaj jeszcze z jakąś pomysłową kobitą, co Ci miesiąc  później przemeblowanie wymyśli ;-)


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#7  2014-11-11 05:05:02

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Brak internetu przez wifi na tv samsunga.

pasqdnik napisał(-a):

Tiaaa, ale do skrętki w 99% przypadków musisz pruć ściany, co w sumie będzie bardziej czasochłonne, droższe i wkur.... od najzwyklejszego połączenia wi-fi. A mieszkaj jeszcze z jakąś pomysłową kobitą, co Ci miesiąc  później przemeblowanie wymyśli ;-)

Jakie ściany?

Listwa przypodłogowa  zazwyczaj starczy w zupełności, a przez ścianę nie pruć, tylko co najwyżej zrobić dziurę wiertlem nr 8 lub 10.
Jeśli na ścianach są tapety, w ogóle nie ma problemu, jeśli białe ściany, to trzeba trochę białego gipsu, jeśli kolorowe, to trzeba bardziej uważać, bo nawet jak mamy zapas farby, to ciężko osiągnąć dokładnie taki sam kolor, jak na ścianie, zwłaszcza jakiś ktoś mieszał farby żeby uzyskać jakiś własny, lub po prostu "łamać" kolor.

Kobita? trzeba jej "w alkowie" takie jazdy zrobić, żeby jej uniesienia całe województwo komentowało, to nie będzie miała czasu na kombinowanie z przemeblowaniami. xD

Jeśli natomiast kobita chce meblować, to wystarczy połączyć to z malowaniem
i/lub tapetowaniem (a wtedy też problem kabla odchodzi do historii), to zaraz się kobicie odechce. :D


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#8  2014-11-11 11:00:04

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Brak internetu przez wifi na tv samsunga.

I teraz porównaj to co opisałeś do zwykłego kliknięcia "Połącz" w telewizorze - o ile przyjemniej... :P


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#9  2014-11-13 16:02:49

  HAL9000 - Użytkownik

HAL9000
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-22

Re: Brak internetu przez wifi na tv samsunga.

Już pomijając ten konkretny problem bo nie zagłębiałem się w to jak to naprawić i nie naprawiłem ale co takiego niezwykłego jest w tych tv samsunga, że powodują takie problemy.
Przykładowo
http://www.tp-link.com/en/article/?faqid=510
wiem, że tutaj jest to trochę inaczej skonfigurowane bo jest router <- fale radiowe -> router jako klient <- kabel -> tv ale w tym przypadku jak widać też nie ma internetu na tv. Czy jest to typowy problem braku jakiegoś modułu jądra w routerze czy samsung nie do końca trzyma się jakichś standardów sieciowych (co wydaje mi się dość mało prawdopodobne, bo nie zostaje się jednym z największych producentów elektroniki stosując jakieś "własne" rozwiązania.


For some reason I'm thinking I'm still 25 but I act like I'm 12.

Offline

 

#10  2014-11-13 16:19:48

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Brak internetu przez wifi na tv samsunga.

@up

Pewnie TV Samsunga gada tylko z routerem Samsunga, zobacz, czy czasem nie zaczęli routerów produkować, albo nie kupili np Belkina.

Mnie ta historia z TV przypomina BT w samochodach, Merc gadał tylko z Iphonem, Renówka z Iphonami w ogóle tylko z komórkami na Andku, Volvo podobnie.

Kiedyś na własne oczy widziałem takie cyrki z BT.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#11  2014-11-16 10:29:40

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Brak internetu przez wifi na tv samsunga.

Samsung smarktiwi xD. Nie kupujcie belkina, tplinka ani airlive'a. Problemem nie jest router. Obecnie pracuję u isp i średni przychód tygodniowy za serwisy pt 'nie ma netu na telewizorze' to jakieś 90 pln (kasujemy 30pln/h). Ze tymi tiwikami jest taka sprawa, że nowy połączy się bez problemu przez wifi, łyknie jakąś aktualizację i wifi po prostu zdycha. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest jak któs powiedział podpięcie po kablu, ewentualnie dla upartych TV<ethernet>ap <wifi> router. Potwierdzone und sprawdzone.

Ostatnio edytowany przez lis6502 (2014-11-16 10:29:52)

Offline

 

#12  2014-11-16 11:11:10

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Brak internetu przez wifi na tv samsunga.

Względnie kupić ekstra router, postawić 25 cm od telewizora, wtedy telewizor będzie i kablem i po wifi równocześnie, a na taki kawałek kabla nie trzeba ścian wiercić. :D
Wifi w TV to od zawsze był bardziej marketoidalny bełkot, aniżeli rzeczywistość.

Pamiętam, jak kumpela chciała SG5 podłączyć po Wifi do telewizora, po dwóch dniach kombinacji stanęło na kablu Tv - router, a SG5 gada grzecznie tylko z  lapkiem. :D
Tylko tam to nie był Szajsung tylko jakiś Sony Bravia.
Z tym telewizorem po wifi nie gadał u niej ani żaden lapek (sprawdzone 3 szt) ani żaden smatfon (sprawdzone 5 szt, w tym Sony T), ani żaden router (sprawdzone 2 szt).

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-11-16 11:14:47)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#13  2015-01-26 09:50:37

  HAL9000 - Użytkownik

HAL9000
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-22

Re: Brak internetu przez wifi na tv samsunga.

Witam ponownie w temacie.
Problem dotąd nie został rozwiązany ale dowiedziałem się jaki to model więc może komuś coś wpadnie do głowy.
Samsung 46ES6100.
Podobny problem ale niestety nie wiem czy został rozwiązany bo temat się urywa. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2651108.html
INstrukcja do tego tv http://www.videotesty.pl/m/pliki/instrukcje/Instruk … E46ES6100_PL_(videotesty.pl).pdf konfiguracja wifi zaczyna się na str. 210 gdyby się komuś chciało ale nie ma tam niczego szczególnego: wpisz dalej itd.
Tutaj również ktoś ma problem z połączeniem https://www.youtube.com/watch?v=yFdcAEclvIs
Tutaj jakieś dyskusje ale w rodzaju spróbuj tego spróbuj tamtego http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/94501-samsung- … ternetem.html
I teraz gdyby rzeczywiście nic nie pomogło to próbować aktualizować firmware w tv czy to niewiele zmieni? http://www.samsung.com/nl/support/model/UE46ES6100WXXN


For some reason I'm thinking I'm still 25 but I act like I'm 12.

Offline

 

#14  2015-02-08 12:22:54

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Brak internetu przez wifi na tv samsunga.

1583

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:10:05)

Offline

 

#15  2015-02-08 13:22:41

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Brak internetu przez wifi na tv samsunga.

uzytkownikubunt napisał(-a):

https://twitter.com/xor/status/564356757007261696
https://www.samsung.com/hk_en/info/privacy-SmartTV.html
https://archive.today/h0DET

Samsung SmartTV privacy policy, warning users not to discuss personal info in front of their TV

Polityka prywatności odnośnie produktów Samsunga ostrzega użytkowników przez rozmową na tematy osobiste przed SmartTV przez nich wyprodukowanymi. Miłej rozmowy ;) Czuj się jak u siebie w domu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Teleekran ;)

Offline

 

#16  2015-02-11 15:21:00

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Brak internetu przez wifi na tv samsunga.

1598

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:10:24)

Offline

 

#17  2015-02-11 15:37:20

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Brak internetu przez wifi na tv samsunga.

@uzytkownikubunt:
A może coś na temat?

Offline

 

#18  2017-03-03 18:12:55

  ahorn61 - Nowy użytkownik

ahorn61
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2017-03-03

Re: Brak internetu przez wifi na tv samsunga.

być może telewizor źle odczytuje dane połączenia, u mnie tak właśnie było, skopiowałem dane z telefonu, który podłączył się bezproblemowo, (telewizor podawał inny IP i adres serwera DNS) i zadziałało

Offline

 

#19  2017-03-03 18:39:50

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Brak internetu przez wifi na tv samsunga.

ahorn61 napisał(-a):

być może telewizor źle odczytuje dane połączenia, u mnie tak właśnie było, skopiowałem dane z telefonu, który podłączył się bezproblemowo, (telewizor podawał inny IP i adres serwera DNS) i zadziałało

Barbórka wypada 4 grudnia na św Barbary.

Dlatego pasowania na forumowego górnika nie będzie, ino mały prezencik na pocieszenie...

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQntfSBfxbxoMjfWKSMjDlwSBwFly-AtB2yHuFE2BKd7M-JHZG7

To by było na tyle
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#20  2017-12-09 13:34:06

  klin - Nowy użytkownik

klin
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2017-12-09

Re: Brak internetu przez wifi na tv samsunga.

Jacekalex pisze;
cyt.
"Samsung smarktiwi xD. Nie kupujcie belkina, tplinka ani airlive'a. Problemem nie jest router. Obecnie pracuję u isp i średni przychód tygodniowy za serwisy pt 'nie ma netu na telewizorze' to jakieś 90 pln (kasujemy 30pln/h). Ze tymi tiwikami jest taka sprawa, że nowy połączy się bez problemu przez wifi, łyknie jakąś aktualizację i wifi po prostu zdycha. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest jak któs powiedział podpięcie po kablu, ewentualnie dla upartych TV<ethernet>ap <wifi> router. Potwierdzone und sprawdzone."

Trafione 100 %. U mnie było tak, że jak kupiłem ( 49 cali Curver) bez problemu chodził na wi-fi mimo, że ruter stoi w trzecim pokoju oddalony ok. 8-10 metrów. Teraz przy znaczku siec pokazuje "kłódkę". Natomiast po kablu chodzi i jest super. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez klin (2017-12-09 13:39:27)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)