Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-11-24 19:39:54

  Minnie - Nowy użytkownik

Minnie
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2017-10-09

Pomóżcie! Antena LTE, słaby zasięg. Jaka firma?

Czołem!

Na wstępie pozwolę sobie zaznaczyć, że moja wiedza na tematy okołoinformatyczne jest w zasadzie żadna. W swojej firmie korzystam z jedynego słusznego systemu na 2 komputerach. Moim problemem jest słabiutki internet. Nie mam możliwości pociągnięcia go kablem, skazana jestem wobec tego na LTE. Do najbliższego nadajnika swojej sieci mam 6 km. Z usług jakiej firmy powinnam skorzystać (istotne dla mnie czynniki to kompatybilność z systemem innym niż windows, cena i brak konieczności osobistego zajmowania się siecią, sprzętem etc.)? Rozesłałam zapytania ofertowe do kilku firm, jednak odpowiedź uzyskałam jedynie od nijakiego Bestpartnera. Na oko ceny wydają się jednak nieco wygórowane.

Pozdrawiam :)

Offline

 

#2  2017-11-24 21:54:44

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Pomóżcie! Antena LTE, słaby zasięg. Jaka firma?

Wybacz, ale kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi ?
Operatora LTE wybierasz takiego jaki daje najlepsze transfery w Twojej miejscowości.
Poza tym z adresu IP z jakiego napisałaś posta wynika że korzystasz z Netii (Internetia) we Wrocławiu lub okolicach. Więc gdzie tu problem słabiutkiego internetu ?


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#3  2017-11-24 22:38:48

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Pomóżcie! Antena LTE, słaby zasięg. Jaka firma?

Pewnie potrzebny jest net  LTE800 Mhz, przetarg na te pasma się teoretycznie odbył, ale na razie tylko Plus ma to pasmo od 4 lat dostępne w ramach jednej
ze spółek zależnych.
Inni operatorzy jak na razie zapłacili 9 mld za koncesje, także nieprędko zbudują sieci w tym paśmie.

Co do mapki, to rzuć okiem tutaj:
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&n … 6&zoom=10

Jak już wybierzesz operatora, częstotliwość i lokalizacje BTSa, to o antenach poczytaj tutaj:
http://www.bez-kabli.pl/viewforum.php?f=14


@Bodzio

Do roboty z miasta czasem się jeździ na jakieś zadupia, także adres z posta napisanego  po 19.00 nic nie wynika.
Większość magazynów, składów celnych itp jest poza miastami.
Jak na Bielanach Wrocławskich budowali Tesco, to sygnał GSM trzeba było na budowie czasem pół godziny szukać, w otwartej obok Ikei było to samo.

Zdziwiłbyś się, jak na różnych zadupiach działają sieci typu Tepsa czy Netia, sam znam miejsca w okolicach Gliwic, gdzie z netu po kablu nie da się w żaden sposób korzystać, chociaż administracyjnie to Gliwice, Zabrze albo Ruda Sląska.

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2017-11-25 01:02:48)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#4  2017-11-25 11:26:01

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Pomóżcie! Antena LTE, słaby zasięg. Jaka firma?

Przy słabej sile sygnału LTE z tego co mi wiadomo od zaprzyjaźnionego technika (współpracuje z CP i Plus) trzeba sobie zamontować dobrej jakości zewnętrzną antenę panelową.

Z sygnałem to się cuda dzieją i w centrum Wawy. Mam net awaryjny w RBM i jak zawieje (albo przedłużacz i modem na oknie) to mam sygnał LTE, a do nadajnika blisko.

Ostatnio edytowany przez ciastek1981 (2017-11-25 11:27:58)


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#5  2017-11-25 12:57:52

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Pomóżcie! Antena LTE, słaby zasięg. Jaka firma?

Ja mam główny net na RBM5 w okolicach wawy, problemów tu nie mam żadnych i działa to już od 2 lat, jak padnie to będę jechał na aero. xD

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)