Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-10-11 19:28:13

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

Adblock Plus: aktualizacja zestawu filtrów oraz tzw. Czas uniksowy(?)

Witam serdecznie. Mam nadzieję, że dział forum, który wybrałem jest w porządku. A więc tak: $Temat. Mam zagwozdkę, swoistą łamigłówkę, związaną z wtyczką Adblock Plus (v2.9.1), zainstalowaną ze strony Mozilli. Chodzi o zestawy filtrów. Za każdym razem, po zakończeniu aktualizacji (vide ABP > Ustawienia filtra... > Czynności > Aktualizuj filtry), jako ostatnie pobieranie, podana jest następująca data: 01.01.1970. (Czyżby chodziło o tzw. Czas uniksowy?) Dotyczy to wszystkich filtrów — bez wyjątku. Nie ma znaczenia, czy dodany został nowy via "Dodaj zestaw filtrów..." etc. Tak to, mniej więcej, wygląda:

Kod:

[Zestawy_filtrów]                                  [Dodaj zestaw filtrów...]


[✓] Easy privacy+Easy List (Strona domowa, Zawartość zestawu)    [Czynności]
Ostatnie pobieranie: 01.01.1970, 01:22 (Zakończono pomyślnie)
_____________________________________________________________________________

[✓] Adblock Polska (Strona domowa, Zawartość zestawu)            [Czynności]
Ostatnie pobieranie: 01.01.1970, 00:56 (Zakończono pomyślnie)

Chciałbym zapytać się, czy ktoś z Was ma podobny problem; czy mógłby, ewentualnie, sprawdzić w/w zagadkę u siebie? A może jest ktoś, kto zna przyczynę i jest w stanie pomóc? A może zdecydowanie lepszym wyjściem, będzie usunięcie Adblock Plus na rzecz rozszerzenia, służącego również do blokowania reklam, czyli uBlock Origin? Za ostatnim rozwiązaniem przemawia m.in. obsługa większości składni filtrów, wykorzystywanych w Adblock Plus, funkcje obejmujące dynamiczne filtrowanie skryptów, czy blokowanie "3rd-party frames". Niewątpliwym atutem są także opcje zorientowane na prywatność, obejmujące blokowanie "link prefetching", zapobieganie wycieku adresu IP za pośrednictwem WebRTC etc. Naprawdę, jest tego sporo.

Jaka jest Wasza opinia nt. opisanego zdarzenia (istnieje rozwiązanie kwestii aktualizacji filtrów i związanego z tym "Czasu uniksowego"?) oraz, ewentualnej, zamiany ABP na opisany uBO? Pisanie o tym, to szukanie rozwiązania. Gdy rozwiązania nie można znaleźć, pisanie o tym staje się szukaniem :- )

Pozdrawiam.


Łam ZAsady! wYjąTkÓw jest wIęcej.

Offline

 

#2  2017-10-11 19:29:40

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Adblock Plus: aktualizacja zestawu filtrów oraz tzw. Czas uniksowy(?)

GoTo Ublock... ;)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2017-10-11 19:37:38

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Adblock Plus: aktualizacja zestawu filtrów oraz tzw. Czas uniksowy(?)

Jacekalex napisał(-a):

GoTo Ublock... ;)

Bez tego żyć się nie da https://reek.github.io/anti-adblock-killer/


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#4  2017-10-11 19:44:15

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

Re: Adblock Plus: aktualizacja zestawu filtrów oraz tzw. Czas uniksowy(?)

Serwus. Szczerze mówiąc, w przeszłości korzystałem z tej wtyczki. Niestety, nie pamiętam, dlaczego wróciłem do ABP. Być może miało to związek z wpływem na działanie systemu? Jest to maszyna testowa, z 1GB pamięci RAM etc. Niemniej, XFCE4 działa wspaniale. Naprawdę.

Dziękuję za odpowiedzi, ale czy moglibyście napisać coś więcej nt. tej daty, która wciąż jest taka sama. Nawet po aktualizacjach. Mam tu na myśli, oczywiście, rok 01.01.1970. Istnieje jakiś sposób, rozwiązanie etc.? I jeszcze jedno: może ktoś z Was sprawdzić, to zagadnienie u siebie? Bardzo chciałbym poprosić osoby, które mają już zainstalowaną wtyczkę ABP, aby sprawdziły daty u siebie, wykonały aktualizację itd. Natomiast użytkownicy, którzy nie korzystają z tej aplikacji, prosiłbym o chwilową instalację i sprawdzenie, czy wszystko jest w porządku.

Dziękuję, pozdrawiam.

EDYCJA: literówki, formatowanie

Ostatnio edytowany przez remi (2017-10-11 19:49:45)


Łam ZAsady! wYjąTkÓw jest wIęcej.

Offline

 

#5  2017-10-11 19:59:41

  Pakos - Członek DUG

Pakos
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-06-12
Serwis

Re: Adblock Plus: aktualizacja zestawu filtrów oraz tzw. Czas uniksowy(?)

http://wstaw.org/m/2017/10/11/Screenshot_2017-10-11_19-58-45_png_300x300_q85.jpg

u mnie dobra data.

Ostatnio edytowany przez Pakos (2017-10-11 20:00:06)

Online

 

#6  2017-10-11 21:44:29

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

Re: Adblock Plus: aktualizacja zestawu filtrów oraz tzw. Czas uniksowy(?)

Cześć Pakos. Dziękuję Ci za informacje. Wygląda na to, że ten problem leży po mojej stronie. Napisz, proszę, jak instalowałeś tę wtyczkę (strona www Mozilli?), jakie wersje: przeglądarki internetowej (jest to Firefox, Chrome?), Adblock Plus etc. W jaki sposób dodałeś filtry? Jakie środowisko graficzne?  Przepraszam za ten potok pytań, ale staram się zrozumieć, gdzie może być przyczyna tak starej daty — w moim przypadku. Staram się zrozumieć ten mechanizm.

No cóż, jeżeli jeszcze ktoś, będzie mógł podać dane, o których pisałem w moim poprzednim poście, zainstalować w celach testowych ABP, korzystając z przeglądarki Firefox v56.0 (chociaż problem daty, występował również w poprzednich wydaniach) byłbym zobowiązany.

Jeśli okaże się, że nie ma rozwiązania tego problemu, prawdopodobnie, wrócę do uBO. Doprawdy, jest to dziwny przypadek. Piszę to, wciąż z myślą o dacie aktualizowanych filtrów: 01.01.1970.

Dzięki raz jeszcze, pozdrawiam.


Łam ZAsady! wYjąTkÓw jest wIęcej.

Offline

 

#7  2017-10-11 22:14:00

  Pakos - Członek DUG

Pakos
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-06-12
Serwis

Re: Adblock Plus: aktualizacja zestawu filtrów oraz tzw. Czas uniksowy(?)

Instalowane przez szukajke w opcjach dodatków, firefox 52.4.0 (64-bit), filtry same się dodały (nigdy recznie nic nie dodawalem), xfce 4.12.
Jutro sprawdzę na innym kompie bo ten to kilkudniowa instalka, a drugi złom ma system już kilka dobrych lat to zobaczę jak tam się adblock zachowuje :)

Online

 

#8  2017-10-11 23:28:55

  wikingagressor - Użytkownik

wikingagressor
Użytkownik
Skąd: Józefów k.Błonia, mazowieck
Zarejestrowany: 2015-02-03

Re: Adblock Plus: aktualizacja zestawu filtrów oraz tzw. Czas uniksowy(?)

U mnie podobnie jak u Pakosa: firefox 52.2.0 (64-bit), filtry sie dodaly i aktualizuja sie bez problemow. Srodowisko LxQt


Peace, Love and Debian for the World!!!

Offline

 

#9  2017-10-12 11:00:05

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

Re: Adblock Plus: aktualizacja zestawu filtrów oraz tzw. Czas uniksowy(?)

Serwus. Rozumiem. Pakos, wikingagressor — serdeczne dzięki za odpowiedzi. Chyba, wszystko jasne; problem jest po mojej stronie. No cóż, w sumie nie wpływa to na działanie samej wtyczki. Reklamy są blokowane etc. Ale prawdopodobnie wrócę do uBlock Origin.

Jeszcze mała prośba na koniec: czy posiadanie Privacy Badger wraz z uBlock Origin ma jakiś sens? Czy jest to dobre rozwiązanie? A co z doinstalowaniem dodatkowo np. Ghostery? (Dwie pierwsze wtyczki mają opcję zapobiegającą wyciekom adresu IP poprzez interfejs WebRTC. Rozumiem, że w jednej z nich, muszę tę funkcję odznaczyć, prawda?)

Pozdrawiam.


Łam ZAsady! wYjąTkÓw jest wIęcej.

Offline

 

#10  2017-10-12 11:14:50

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Adblock Plus: aktualizacja zestawu filtrów oraz tzw. Czas uniksowy(?)

No lepiej wróć, bo ten ABP jest podejrzany i robi dile z tymi od reklam, by ich puszczać za kasę. :)

Offline

 

#11  2017-10-13 06:47:38

  wikingagressor - Użytkownik

wikingagressor
Użytkownik
Skąd: Józefów k.Błonia, mazowieck
Zarejestrowany: 2015-02-03

Re: Adblock Plus: aktualizacja zestawu filtrów oraz tzw. Czas uniksowy(?)

morfik napisał(-a):

No lepiej wróć, bo ten ABP jest podejrzany i robi dile z tymi od reklam, by ich puszczać za kasę. :)

Morfik, masz moze gdzies jakiegos linka do informacji na ten temat, chetnie sie zaglebie w to zagadnienie, bo mam kilka witryn ktore chcialbym zablokowac w firefoxie.


Peace, Love and Debian for the World!!!

Offline

 

#12  2017-10-13 18:28:08

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Adblock Plus: aktualizacja zestawu filtrów oraz tzw. Czas uniksowy(?)

Tu jest troche info na temat tego programu akceptacji adów:
https://en.wikipedia.org/wiki/AdBlock
https://help.getadblock.com/support/solutions/artic … ntrusive-ads-

Myślałem że te oba adblocki są takie same ale widać nie są, a w sumie to kto ich tam wie.  xD  Tak czy inaczej u mnie nawet rezygnacja z tego programu akceptacji adów nie poprawiła sytuacji z reklamami i z tego co wtedy czytałem, to cała masa ludzi miała podobnie. Wyszli ludzie z alternatywą w postaci ublocka i ludzie się na niego przerzucili i od tamtej pory jest spokój z adami, przynajmniej u mnie. xD

Offline

 

#13  2017-10-15 03:05:41

  wikingagressor - Użytkownik

wikingagressor
Użytkownik
Skąd: Józefów k.Błonia, mazowieck
Zarejestrowany: 2015-02-03

Re: Adblock Plus: aktualizacja zestawu filtrów oraz tzw. Czas uniksowy(?)

Morfik na stronie wikipedii dotyczacej AdBlocka znalazlem cos takiego:

Not to be confused with Adblock Plus.


Peace, Love and Debian for the World!!!

Offline

 

#14  2017-10-15 18:00:02

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Adblock Plus: aktualizacja zestawu filtrów oraz tzw. Czas uniksowy(?)

No temu pisałem, że chyba to nie to samo. xD

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)