Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2017-08-30 23:28:14

  slk500 - Użytkownik

slk500
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-08-20

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

no i co z tego, że sprzed 20 dni? Nic w systemie nie zmieniałem.

Offline

 

#52  2017-08-31 00:39:15

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

Człeku kochany to, że Ty nic nie zmieniałeś wcale nie musi oznaczać, że nic się nie zmieniło. Daj świeże logi, tak najszybciej otrzymasz pomoc :)

sprzed 20 dni

na pewno?

Ostatnio edytowany przez hi (2017-08-31 00:41:00)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#53  2017-08-31 07:55:32

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

No troszkę więcej niż z przed 20 dni :D

Offline

 

#54  2017-09-09 18:41:54

  slk500 - Użytkownik

slk500
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-08-20

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

Sorry za zwłokę.
messages https://pastebin.com/vEsM583N
Xorg.0.log https://pastebin.com/yKri781p

Offline

 

#55  2017-09-09 21:27:02

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

Spoko do świąt może się wyrobimy :D
Coś tam próbujesz odpalić na amdgpu ale widać to Cię przerasta.
Proponuję wrócić do otwartego sterownika i stworzyć sobie w xorg.conf odpowiednie opcje dotyczące akceleracji.
Poza tematem, widać, że tam jeszcze brak firmware do BT.

Ostatnio edytowany przez arecki (2017-09-09 21:39:08)

Offline

 

#56  2017-09-09 22:07:04

  slk500 - Użytkownik

slk500
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-08-20

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

no dobra to co mam dokładnie zrobić? stworzyć sobie odpowiednie opcje dot. akceleracji? Nic mi to nie mówi, możesz pokierować na jakąś dokumentacje, tutorial?

Offline

 

#57  2017-09-09 22:29:22

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

Najpierw wróć do otwartego sterownika.

Offline

 

#58  2017-09-10 01:19:19

  jawojx - Użytkownik

jawojx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

Nie mam takiej karty, ale:
1. AMD wspiera/ło twoją kartę sterownikami zamkniętymi tylko do  cytat „Xorg/Xserver 7.4 and above (up to 1.17)”, w Debianie 9 jest 1.19. Jak to AMD krótkie wsparcie.

2. W kernelu 4.9 z Debiana 9 nie ma dostatecznego wsparcia dla twojego GPU/APU.

3. Musisz wrócić na sterowniki otwarte i zainstalować najnowszy dostępny kernel dla Debiana 9 ze wsparciem dla twojej karty, odpowiednio skompilowany jest kernel z aptosida. Ze względów na zależności nie da się zainstalować nagłówków do najnowszego  kernela 4.13 w Debianie 9, możliwe że będziesz musiał korzystać ze starszego.

Dodaj repozytoria aptosid, z root-a:

Kod:

echo "deb http://debian.tu-bs.de/project/aptosid/debian/ sid main fix.main" >> /etc/apt/sources.list

Zaktualizuj :

Kod:

apt-get update

Zainstaluj klucz dla repozytoriów aptosid-a.

Kod:

apt-get install aptosid-archive-keyring

Sprawdź czy nie ma już błędów z kluczem:

Kod:

apt-get update

Zainstaluj najnowszy kernel aptosid, bez nagłówków jak będą potrzebne trzeba obniżyć wersje kernela lub zainstalować kompilator gcc-7 co jest możliwe w Debianie testing, na teraz nie ma go w stretch-backports. Wersja dla amd64.

Kod:

apt-get install linux-image-aptosid-amd64

Zrestartuj komputer. Przy błędach uruchom ze starego kernela odinstaluj 4.13 i zainstaluj 4.11/4.12 z nagłówkami, lub przejdź na Debiana testing.

Ostatnio edytowany przez jawojx (2017-09-10 01:19:45)

Offline

 

#59  2017-09-10 07:44:53

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

W 4.9 nie ma dostatecznego wsparcia dla jego APU, a jest w 4.13?
O czym Ty kolego piszesz?

Offline

 

#60  2017-09-10 12:11:47

  jawojx - Użytkownik

jawojx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

@arecki: W 4.9 nie ma dostatecznego wsparcia dla jego APU, a jest w 4.13?
O czym Ty kolego piszesz?

Czepiasz się arecki szczegółów i odwracasz kota ogonem. Napisałem o otwartych sterownikach radeon dla GPU w jego APU (GPU/APU), nie CPU/APU. Np kernel 4.9 w Debianie 9 jest kompilowany z opcjami :

Kod:

CONFIG_DRM_AMDGPU=m
# CONFIG_DRM_AMDGPU_SI is not set
# CONFIG_DRM_AMDGPU_CIK is not set
CONFIG_DRM_AMDGPU_USERPTR=y
# CONFIG_DRM_AMDGPU_GART_DEBUGFS is not set

A kernel  z aptosida nie koniecznie 4.13 bo i wcześniejszy 4.11.

Kod:

CONFIG_DRM_AMDGPU=m
CONFIG_DRM_AMDGPU_SI=y
CONFIG_DRM_AMDGPU_CIK=y
CONFIG_DRM_AMDGPU_USERPTR=y
# CONFIG_DRM_AMDGPU_GART_DEBUGFS is not set

Czyli kernel 4.9 nie ma wsparcia sterownika radeon dla kart R5(SI), by można go było stosować za amdgpu. Ma zainstalować najnowszy dostępny dla niego kernel, sprawdzić czy działa i tyle. Jak nie będzie działać dalej można spróbować ustawień z archwiki

Tak trudno to zrozumieć nowszy kernel nowsze sterowniki. Nie mam takiej karty opieram się tylko na doświadczeniu z innymi kartami AMD/Radeon , sprawdzę w pracy może coś mają podobnego. Poruszacie się po omacku to lepiej oprzeć się na moich domniemaniach. I sprawdzaj sam jemu ten opis nie jest potrzebny, a nie zawracasz mi głowę kolego.

Na forum piszemy do siebie z francuska tu/vous, po chłopsku w drugiej osobie i tyle, a nie jakiś jeszcze "kolego" kolego. "Czy kolega może wesprzeć złotóweczką".

Ostatnio edytowany przez jawojx (2017-09-10 12:12:39)

Offline

 

#61  2017-09-10 12:28:38

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

jawojx napisał(-a):

Czepiasz się arecki szczegółów i odwracasz kota ogonem. Napisałem o otwartych sterownikach radeon dla GPU w jego APU (GPU/APU), nie CPU/APU. Np kernel 4.9 w Debianie 9 jest kompilowany z opcjami :

Kod:

CONFIG_DRM_AMDGPU=m
# CONFIG_DRM_AMDGPU_SI is not set
# CONFIG_DRM_AMDGPU_CIK is not set
CONFIG_DRM_AMDGPU_USERPTR=y
# CONFIG_DRM_AMDGPU_GART_DEBUGFS is not set

A kernel  z aptosida nie koniecznie 4.13 bo i wcześniejszy 4.11.

Kod:

CONFIG_DRM_AMDGPU=m
CONFIG_DRM_AMDGPU_SI=y
CONFIG_DRM_AMDGPU_CIK=y
CONFIG_DRM_AMDGPU_USERPTR=y
# CONFIG_DRM_AMDGPU_GART_DEBUGFS is not set

Czyli kernel 4.9 nie ma wsparcia sterownika radeon dla kart R5(SI), by można go było stosować za amdgpu. Ma zainstalować najnowszy dostępny dla niego kernel, sprawdzić czy działa i tyle. Jak nie będzie działać dalej można spróbować ustawień z archwiki

Tak trudno to zrozumieć nowszy kernel nowsze sterowniki. Nie mam takiej karty opieram się tylko na doświadczeniu z innymi kartami AMD/Radeon , sprawdzę w pracy może coś mają podobnego. Poruszacie się po omacku to lepiej oprzeć się na moich domniemaniach. I sprawdzaj sam jemu ten opis nie jest potrzebny, a nie zawracasz mi głowę kolego.

Na forum piszemy do siebie z francuska tu/vous, po chłopsku w drugiej osobie i tyle, a nie jakiś jeszcze "kolego" kolego. "Czy kolega może wesprzeć złotóweczką".

Kernel 4.9 z repozytorium Debiana ma wsparcie dla jego karty na sterowniku amdgpu tylko trzeba go sobie załączyć (czytaj: przekompilować jajo).
Druga sprawa: radeon i amdgpu to dwa różne sterowniki. Piszesz o sterowniku radeon a wklejasz opcje dla amdgpu.
Na forum piszemy tak jak nam się podoba, byle to mieściło się w normach społecznych.
Tyle w temacie kolego.

Ostatnio edytowany przez arecki (2017-09-10 12:42:59)

Offline

 

#62  2017-09-10 13:01:58

  jawojx - Użytkownik

jawojx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

@arecki: Kernel 4.9 z repozytorium Debiana ma wsparcie dla jego karty na sterowniku amdgpu tylko trzeba go sobie załączyć (czytaj: przekompilować jajo).

Czy ty czytasz to co piszesz. Jak trzeba zrobić nową konfigurację i kompilować to chyba jednak z repo kernel nie ma wsparcia. Nie jest łatwiej zainstalować dla niego kernel z aptosid-a.

@arecki:Druga sprawa: radeon i amdgpu to dwa różne sterowniki. Piszesz o sterowniku radeon a wklejasz opcje dla amdgpu.

Znowu nie czytasz. No właśnie pisałem by zatopić jeden drugim. Na stronie archwiki jest napisane:

...the radeon driver may be used instead of the AMDGPU driver.

czyli :
...sterownik radeon może zostać użyty zamiast sterownika AMDGPU.

@arecki: Na forum piszemy tak jak nam się podoba, byle to mieściło się w normach społecznych.

Czyli znowu nie rozumiesz co napisałeś, zaprzeczasz sobie w jednym zdaniu. Jeżeli są jakieś normy to nie możemy robić co nam się podoba. Chciałem zwrócić uwagę na netykieta, ale widzę próżny trud.

Daj sobie spokój jesteś młody to i lubisz tracić czas na puste przepychanki, ja go nie mam, a on zrobi jak zechce.

Offline

 

#63  2017-09-10 13:08:35

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

jawojx napisał(-a):

@arecki: Kernel 4.9 z repozytorium Debiana ma wsparcie dla jego karty na sterowniku amdgpu tylko trzeba go sobie załączyć (czytaj: przekompilować jajo).

Czy ty czytasz to co piszesz. Jak trzeba zrobić nową konfigurację i kompilować to chyba jednak z repo kernel nie ma wsparcia. Nie jest łatwiej zainstalować dla niego kernel z aptosid-a.

@arecki:Druga sprawa: radeon i amdgpu to dwa różne sterowniki. Piszesz o sterowniku radeon a wklejasz opcje dla amdgpu.

Znowu nie czytasz. No właśnie pisałem by zatopić jeden drugim. Na stronie archwiki jest napisane:

...the radeon driver may be used instead of the AMDGPU driver.

czyli :
...sterownik radeon może zostać użyty zamiast sterownika AMDGPU.

@arecki: Na forum piszemy tak jak nam się podoba, byle to mieściło się w normach społecznych.

Czyli znowu nie rozumiesz co napisałeś, zaprzeczasz sobie w jednym zdaniu. Jeżeli są jakieś normy to nie możemy robić co nam się podoba. Chciałem zwrócić uwagę na netykieta, ale widzę próżny trud.

Daj sobie spokój jesteś młody to i lubisz tracić czas na puste przepychanki, ja go nie mam, a on zrobi jak zechce.

Kernel 4.9 ma wsparcie dla przedmiotowej karty, inna sprawa, to czy to wsparcie jest załączone lub wyłączone.
Zatopić jeden sterownik drugim ? pozostawię bez komentarza :D
Zawsze mi się wydawało, że zwracanie się do kogoś per kolega mieści się w normach społecznych.
Ja poniżej pewnego poziomu nie schodzę, więc Twoje wycieczki osobiste nie będę komentował :)

Ostatnio edytowany przez arecki (2017-09-10 14:27:41)

Offline

 

#64  2017-09-10 13:10:32

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

Z Sea Islands i Southern Islands jest jakiś problem. U przyjaciół powstał poradnik https://www.debian.pl/viewtopic.php?t=34390 . Dla 4.9 to był "experimental support" ?


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#65  2017-09-10 13:14:11

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

Osobiście też mam starszą kartę z serii Sea Islands i pracowałem na tym experimental support bez problemów.
Obecnie jest już nawet wsparcie dla mojej karty w zamkniętym sterowniku i też nie mam problemów (jajko 4.12)
Jednak autor najlepiej jakby przeszedł na radeon, to dla niego najprostsze wyjście (i nie potrzebuje do tego kernela z aptosida :) ).

Ostatnio edytowany przez arecki (2017-09-10 13:27:14)

Offline

 

#66  2017-09-10 14:30:16

  arturek - Członek DUG

arturek
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-08-19

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

arecki napisał(-a):

Jednak autor najlepiej jakby przeszedł na radeon, to dla niego najprostsze wyjście (i nie potrzebuje do tego kernela z aptosida :) ).

ale nie jest zadowolony z radeon , pierwszy post

slk500 napisał(-a):

Borykam się ze strasznymi problemami z Ati. W pracy Ubuntu, w domu Debian. Na obu performance jest tak beznadziejny że strony internetowe się zacinają i klatkują przy przeglądaniu. Nie wiem dokładnie jaki to model karty, ale takie coś wypluwa więc R4/R5.

00:01.0 VGA compatible controller [0300]: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Mullins [Radeon R4/R5 Graphics] [1002:9851] (rev 05)
    Subsystem: Hewlett-Packard Company Mullins [Radeon R4/R5 Graphics] [103c:2268]
    Kernel driver in use: radeon
    Kernel modules: radeon

Przecież może zainstalować na próbę kernel z aptosida i zobaczyć czy będzie miał

Kod:

Kernel modules: radeon, amdgpu

Ostatnio edytowany przez arturek (2017-09-10 14:36:49)


Debian “trixie” Xfce

Offline

 

#67  2017-09-10 14:53:30

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

Oczywiście, że może zainstalować na próbę i skorzystać z amdgpu, ale jak widać ma z tym problem, dlatego najprostsze wyjście to sterownik radeon z odpowiednim xorg.conf (patrz posty w wątku), a potem dopiero ewentualne zabawy z amdgpu.

Offline

 

#68  2017-09-10 14:57:57

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

arturek napisał(-a):

arecki napisał(-a):

Jednak autor najlepiej jakby przeszedł na radeon, to dla niego najprostsze wyjście (i nie potrzebuje do tego kernela z aptosida :) ).

ale nie jest zadowolony z radeon , pierwszy post

Ciężko być zadowolonym przy źle skonfigurowanym systemie czego efektem był niedziałający KMS i sam sterownik.

Proponowanie instalacji zewnętrznego jądra (generalnie z sida w stable) osobie, która przez 67 postów w wątku nie jest w stanie przedstawić sensownych logów xorga jest kiepskim pomysłem.

W ogóle ten wątek to jedno wielkie nieporozumienie.

jawojx napisał(-a):

Czyli kernel 4.9 nie ma wsparcia sterownika radeon dla kart R5(SI), by można go było stosować za amdgpu.

Wiadomo — weekend, ale chyba trochę przesadziłeś z procentami…

Offline

 

#69  2017-09-10 16:18:01

  jawojx - Użytkownik

jawojx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

@yossarian:     jawojx napisał(-a):

    Czyli kernel 4.9 nie ma wsparcia sterownika radeon dla kart R5(SI), by można go było stosować za amdgpu.

Wiadomo — weekend, ale chyba trochę przesadziłeś z procentami… .

Litości nie czepiaj się opisu tylko zobacz w config-u, nie ma włączonego wsparcia AMDGPU_SI (DRM_AMDGPU_CIK) w jego 4.9. Tylko nie pisz że napisałem odwrotnie, co to zmienia dla niego, masz lepsze rozwiązanie.

Kod:

CONFIG_DRM_AMDGPU=m
# CONFIG_DRM_AMDGPU_SI is not set
# CONFIG_DRM_AMDGPU_CIK is not set
CONFIG_DRM_AMDGPU_USERPTR=y
# CONFIG_DRM_AMDGPU_GART_DEBUGFS is not set

A kernel  z aptosida  4.13 i wcześniejszy 4.11.

Kod:

CONFIG_DRM_AMDGPU=m
CONFIG_DRM_AMDGPU_SI=y
CONFIG_DRM_AMDGPU_CIK=y
CONFIG_DRM_AMDGPU_USERPTR=y
# CONFIG_DRM_AMDGPU_GART_DEBUGFS is not set

Przeczytaj archwiki tylko nie dalej niż do AMDGPU PRO.

@yossarian: Proponowanie instalacji zewnętrznego jądra (generalnie z sida w stable) osobie, która przez 67 postów w wątku nie jest w stanie przedstawić sensownych logów xorga jest kiepskim pomysłem.

No właśnie jest to jedyne co on może zrobić, opisałem to najłatwiej jak można. Już dawno powinien zainstalować nowszy kernel. Napisałem by zainstalował najnowszy kernel dostępny dla niego, tylko tyle, reszta to zbędne pytania i opisy. Ciągle ktoś ma jakieś uwagi i robi się tylko większy bajzel. Jeszcze kilkunastu wpisów tu brakuje będzie czytelniej. To jest nienormalne co tu się dzieje.

@yossarian: W ogóle ten wątek to jedno wielkie nieporozumienie.

Tak to prawda, ale twój wpis poza dodatkowym chaosem nic nie wnosi.

Offline

 

#70  2017-09-10 16:21:01

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

Co to się stało, już jest wsparcie w kernelu 4.9 dla amdgpu :)
Szybko dodali :D

Jak już tu wskazywano autorowi, amdgpu to nie jest jedyne rozwiązanie.

Ostatnio edytowany przez arecki (2017-09-10 16:26:40)

Offline

 

#71  2017-09-10 16:47:30

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

@jawojx: Nie wiem czy już zauważyłeś, ale my tu piszemy o sterowniku radeon, a ty z uporem maniaka mieszasz wszystko z zupełnie niepotrzebnym teraz sterownikiem amdgpu.

Karty SI są standardowo wspierane od lat. Jakoś od wersji 3.4 i nie potrzeba do tego kernela aptosida.
https://www.x.org/wiki/RadeonFeature/#index1h2

Offline

 

#72  2017-09-10 18:31:30

  jawojx - Użytkownik

jawojx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

@yossarian:  @jawojx: Nie wiem czy już zauważyłeś, ale my tu piszemy o sterowniku radeon, a ty z uporem maniaka mieszasz wszystko z zupełnie niepotrzebnym teraz sterownikiem amdgpu.

Nic tam w tym pierwszym wpisie nie pisałem o wprowadzaniu dodatkowych zmianach, przejściach na inne sterowniki. Nie miał to być wpis dla was, tylko dla autora wątku. To miało być najłatwiejsze do wykonania, zainstalować najnowszy możliwy dla niego kernel. To mogło przynieść prawdopodobne największe korzyści. Nowy kernel nowszy otwarty sterownik, to i może lepsze wsparcie dla jego karty. Dawało to odpowiedź na przyszłość.
Reszta to już pisałem niepotrzebne pytania, odpowiedzi na nie i wskazywanie różnic w configach kerneli. To by był jeden wpis, a zrobiło się naście. Miało być prosto i krótko, a zrobił się bajzel.

Offline

 

#73  2017-09-10 18:55:53

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

Fajnie, że w końcu dotarło, że ta karta jest normalnie wspierana bez dodatkowej dłubaniny z bezsensowną rekompilacją jądra.

Poza tym w Stable nowsze kernele się instaluje z backportów.
Z (apto)sida rzadko wchodzi gładko, co wprowadza kolejne, niepotrzebne komplikacje. Szczególnie, że prawdopodobnie to nie problem z jądrem.

Reszta to już pisałem niepotrzebne pytania, odpowiedzi na nie i wskazywanie różnic w configach kerneli. To by był jeden wpis, a zrobiło się naście. Miało być prosto i krótko, a zrobił się bajzel.

Tak prosto i krótko, że słuchając tego typu genialnych rad, autor skończył z niedziałającym i niewspieranym amdgpu

Offline

 

#74  2017-09-10 18:56:48

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

@jawojx: Może odpocznij i wróć jak się wyśpisz.

Ostatnio edytowany przez arecki (2017-09-10 18:57:15)

Offline

 

#75  2017-09-10 19:27:38

  jawojx - Użytkownik

jawojx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Sterowniki Debian 9 ATI Radeon R4/R5 Graphics

No yossarian trochę zbłądziłeś, coś nie doczytałeś. Nieładnie tak kłamać.

@yossarian: Fajnie, że w końcu dotarło, że ta karta jest normalnie wspierana bez dodatkowej dłubaniny z bezsensowną rekompilacją jądra.

W którym miejscu ja proponuję rekompilacje kernela. Coś ci się pomyliło. W moim pierwszym wpisie tu pisałem tylko o instalacji kernela aptosid. Nie wspomniałem o kompilacji kernela ani razu.

@yossarian: Tak prosto i krótko, że słuchając tego typu genialnych rad, autor skończył z niedziałającym i niewspieranym amdgpu…

Rada dla autora wątku była tylko jedna we wpisie #58, że ma zainstalować nowy kernel, reszty by nie było gdyby nie pytania areckiego i twoje sugestie. To by był jeden wpis, jeden.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)