Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-07-07 14:18:29

  darian - Użytkownik

darian
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-30

Kodi +Exodus

Jak wygląda sprawa legalności tego rozwiązania? Mam, działa, ale oglądać się boję. Niedługo będę miał internet 200 Mb/s i byłoby dobrze legalnie korzystać.

Offline

 

#2  2017-07-07 14:27:35

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Kodi +Exodus

Że się tak wyrażę żartobliwie: nie będziesz płacił abonamentu, w przeciwieństwie do naszego kolegi, który szuka nowego telewizora https://olympusforum.pl/images/smilies/rotfl.gif
Prawne w Polsce jest oglądanie pojedynczych kanałów np. TVP1; TVN24... innych
Czyli: gdy Twój dostawca np. Operator Play zaproponuje Ci telefon i dodatkowo kanał telewizji Trwam, to nie płacisz abonamentu. Gdyby jednak do tego telefonu dał Ci pakiet z kilkoma stacjami, to już niestety abonament trzeba płacić.
Kodi ma pojedyncze kanały jak się orientuję ułożone tematycznie.
Słyszałem, że gdyby rząd jednak wyskoczył z aktualizacją ustawy abonamentowej, to operatorzy mają proponować powyższe rozwiązanie. Nikt im nie zabroni zawrzeć z Tobą 83 osobnych umów na pojedyncze kanały.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#3  2017-07-07 15:01:14

  darian - Użytkownik

darian
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-30

Re: Kodi +Exodus

Sęk w tym że - wtyczka Exodus daje dostęp do nowych filmów,(na pewno objętych prawami autorskimi) wybierasz film ,wtyczka szuka żródeł ( torrent?) i oglądasz. Telewizji na tym oglądać nie będę. Teraz pytanie czy pewnego pięknego /ponurego dnia nie dostanę listu z jakieś kancelarii czy wezwania na policję.

Offline

 

#4  2017-07-07 15:23:45

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Kodi +Exodus

Nie dostaniesz. Polskie prawo mówi, że ściągnąć możesz, nawet z torrenta (byle nie udostęoniać). Po 24 godzinach musisz skasować.
Linuxowego torrenta można tak skonfigurować, że będziesz pobierał i nic nie udostępniał. Logi jako zabezpieczenie. Jesteś czysty.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#5  2017-07-07 15:33:24

  darian - Użytkownik

darian
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-30

Re: Kodi +Exodus

Dzięki.

Offline

 

#6  2017-07-07 15:35:49

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Kodi +Exodus

Bodzio - te 24h to urban legend. Nigdzie w prawie takiego zapisu nie ma.
Ściągać filmy czy muzę możesz sobie ile chcesz, na dysku trzymać nawet sto lat, ale według prawa nie możesz mnie zaprosić na obejrzenie najnowszej wersji Jak Hartowała się Stal (bo to już jest udostępnienie).
Aha, jeszcze jedno: Kodi może odbierać programy oficjalnie nadawane w sieci przez nadawcę (tvp3 na przykład), ale również "pirackie" retransmisje (weeb.tv, nielegalne). Na razie nikt tego nie ściga, ale o ile wiem artykuł na to istnieje (podpada to pod paserstwo).

Ostatnio edytowany przez ethanak (2017-07-07 15:41:43)


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#7  2017-07-07 16:34:28

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Kodi +Exodus

Na te 24 godziny to się powołałem na Gorlicką Policję. W zeszłym roku była akcja ścigania za film "Zjawa". Nie wiem czy ktoś to kwestionował, ale takie wieści po mieście szły. A strach był wielki - ok 40 komputerów zgarnęli. :)
===edit===
żonie mogę udostępnić ? na zasadzie: razem oglądamy, razem idziemy siedzieć  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/ec/ae/44/ecae440f5807bdbe95dde249cab8e637--smiley-faces-smiley-emoji.jpg


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#8  2017-07-07 17:25:05

  jacekz - Użytkownik

jacekz
Użytkownik
Skąd: Lubuskie
Zarejestrowany: 2013-01-20

Re: Kodi +Exodus

ech ... śmieszek
Tzw. dozwolony użytek: pozwala na udostępnianie (kopiowanie) legalnie uzyskanego "dzieła" innym członkom tego samego gospodarstwa (czytaj: rodzinie) - nie obejmuje to jednak ani programów ani gier komputerowych.

Offline

 

#9  2017-07-08 01:39:10

  Renia - Użytkownik

Renia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-08-29

Re: Kodi +Exodus

Exodus nie korzysta z torrenta. Tak więc można legalnie korzystać. Jak na razie oglądanie (pobieranie) nie jest zabronione, a jedynie udostępnianie.

Offline

 

#10  2017-07-08 02:54:04

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Kodi +Exodus

Exodus nie korzysta z torrenta

a jakby korzystał to co? przejdą się po logi do korpo w której mam vpsa? bo chyba każdy normalny człek puszcza dzisiaj ruch tunelem...Co dalej? Na kwadrat mi wjadą i hasła do dyziów zażądają pod karą ćwiartki życia w puszcze za 'elektroniczne piractwo'?...tssssss emot Bodzia tłumaczy wszystko :)

Ostatnio edytowany przez hi (2017-07-08 03:01:18)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#11  2017-07-08 10:17:38

  darian - Użytkownik

darian
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-30

Re: Kodi +Exodus

Po takiej akcji https://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=19360  pytam,szukam, upewniam się, ....Po co mi łażenie po komendach, przesłuchania itd.

Offline

 

#12  2017-07-08 20:16:59

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Kodi +Exodus

.Po co mi łażenie po komendach, przesłuchania itd.

dlatego wykup sobie vpsa zagrabanicą i skonfiguruj serwer openvpn (przy dobrym łączu i porządnym serwerze nie odczujesz na utracie jakości łącza a i trole od tzw. praw autorskich będą mogły possać bo żadna szanująca się zagraniczna korpo bez nakazu sądu nie wyda logów swojego klienta a są i takie hostingi na rynku które nie wydadzą nic nawet jak dostaną pismo od NSA (ba nawet je opublikują pokazując jak się zgina dziób pingwina) ale to inna bajka :)

Ostatnio edytowany przez hi (2017-07-08 20:21:07)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#13  2017-07-08 20:32:17

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Kodi +Exodus

To trochę naiwne podejście.
Na Zachodzie te korpo potrafią być właśnie nadgorliwe pod tym względem. A i prawo jest zdecydowane antyobywatelskie w konfrontacji z koropracjami.
Ja z tego powodu VPS-y dla tuneli wykupuję w Polsce by mieć święty spokój ;)

Jak już potrzeba tych zagranicznych (bo bywają tańsze), to lepiej się kierować gdzieś np. na Wschód, gdzie macki zachodnich koncernów nie są tak silne.

Offline

 

#14  2017-07-08 21:16:24

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Kodi +Exodus

yossarian wszystkie korpo obowiązuje prawo morskie (międzynarodowe) dlatego nakaz sądu RP nie jest wiążący dla takiej korpo nawet jeżeli ma placówkę w Polsce wiąże ją cały czas prawo międzynarodowe (wystarczy, że lokacja serwera jest w innym państwie i tak się zgina dziób pingwina)

A i prawo jest zdecydowane antyobywatelskie w konfrontacji z koropracjami.

oczywiście ale jeżeli do gry wchodzi rząd, który też jest antyobywatelski to korporacje stoją nad nim właśnie dzięki prawu morskiemu i bananowcom z zarządu Polski taki dajmy na to googiel raczej tak szybko danych swojego klienta nie wyda a już z pewnością nie od ręki a taka Polska firemka jest ograniczona prawem RP i po prostu musi to zrobić albo zrobią to za nią odpowiednie służby siłowo  :)

Ostatnio edytowany przez hi (2017-07-08 21:26:09)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#15  2017-07-08 22:20:31

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Kodi +Exodus

oczywiście ale jeżeli do gry wchodzi rząd, który też jest antyobywatelski to korporacje stoją nad nim właśnie dzięki prawu morskiemu i bananowcom z zarządu Polski taki dajmy na to googiel raczej tak szybko danych swojego klienta nie wyda a już z pewnością nie od ręki a taka Polska firemka jest ograniczona prawem RP i po prostu musi to zrobić albo zrobią to za nią odpowiednie służby siłowo  :)

Nie chcę się wdawać w tego typu dyskusje, ale chyba za dużo oglądasz TV (i to raczej tych propagandowych kanałów o nie do końca jasnych źródłach finansowania).
Na Zachodzie standardem zaczyna być prawny nakaz wydawania wszystkich prywatnych haseł i kluczy na żądanie służb/władz. Kilka lat temu głośna była sprawa ekstradycji przez władze UK angielskiego obywatela, który dopuścił się takiej straszliwej zbrodni jak linkowanie do materiałów jakiejś tv. Żeby było śmieszniej ów obywatel był tylko zwykłym studenciakiem i nie miał nic wspólnego z USA, nigdy tam nie był, a w UK nie było na niego żadnego § i nie postawiono mu nawet żadnych zarzutów. Ale to nie przeszkodziło brytyjskim władzom na wydanie swojego obywatela pod obcą jurysdykcję bo tak sobie zażyczył jakiś koncern medialny z USA. To tyle na temat niewydawania obywateli korporacjom ;)
I jeszcze taka wisienka na torcie: za tą ekstradycją nie stał kto inny, tylko sama Theresa May — aktualna premier UK.

Kilka lat temu operatorzy/dostawcy internetu sami z siebie odcinali dostęp do części stron wg nich nielegalnych. Jedna firma się wyłamała i po długiej batalii sąd orzekł, że nie ma prawnych podstaw do takiego cenzurowania internetu i ta firma miała prawo „nie blokować” internetu.
Takich przykładów można podawać setki.
Inwigilacja i cenzura (najbardziej widać na przykładzie oficjalnych relacji z wszelkich wybryków „lekarzy i inżynierów” z Bliskiego Wschodu i Afryki Płn.) to na Zachodzie codzienność. A korporacje mają olbrzymie wpływy. I to wszystko kosztem szarego obywatela.
Dodaj do tego de facto stan wojenny i przez to inne procedury prawne (czytaj: zamordyzm) panujące w krajach Europy Zachodniej.

Offline

 

#16  2017-07-08 23:05:49

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Kodi +Exodus

Globalne korpo mają bardzo duże zasoby kasy, a gdzie jest kasa, tam też są chętni na tą kasę, czytaj korupcja.
Tak się przypadkowo stało, że w jednym mocarstwie atomowym klucz min do 300  głowic termojądrowych dostał pewien człowiek, który jeszcze rok temu pracował w Banku Rotszylda.
I kto powiedział, że "bank nie może wygrać wyborów"?
Z resztą u nas też mamy plejadę "uczciwych inaczej" polityków, w każdym normalnym domu jest ich pełny telewizor. :P

Pozdro


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#17  2017-07-09 00:04:16

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Kodi +Exodus

yossarian oczywiście zgadzam się z tym co napisaliście całkowicie ale pamiętaj, że mówimy o Polsce i przeciętnym Kowalskim ściągającym z zatoki piratów czy innej torrentowni film na niedzielę a nie jak wspomniał Jacekalex klucz do głowic termojądrowych co jest raczej tematem na inny wątek :)

Kilka lat temu głośna była sprawa ekstradycji przez władze UK angielskiego obywatela, który dopuścił się takiej straszliwej zbrodni jak linkowanie do materiałów jakiejś tv. Żeby było śmieszniej ów obywatel był tylko zwykłym studenciakiem i nie miał nic wspólnego z USA

nie od dzisiaj wiadomo, że zarząd USA siedzi w City of London Corporation, wystarczyło wykupić Ukraiński/Rosyjski, Chiński, Brazylijski albo chociażby Szwajcarski serwer :)

Trzeba wiedzieć drogi yossarianie co się dzieje na świecie i jak wygląda sytuacja geopolityczna :)

Ostatnio edytowany przez hi (2017-07-09 00:19:53)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#18  2017-07-09 00:19:31

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Kodi +Exodus

Akurat zatoka piratów to jeden z tych serwisów radośnie zablokowanych na Zachodzie. I przeczytaj jeszcze raz to co napisałem o tym studencie, którego wysłali do USA na pokazowy proces.
I tam nikogo specjalnie nie interesują klucze do jakichś wyimaginowanych głowic termojądrowych, ale za naruszenie praw autorskich od razu pójdziesz do pierdla :)

Mój sąsiad już od roku włóczy się po sądach bo nie zapłacił abonamentu tv. Teraz zapłaci karę liczoną w tysiącach Euro :)
A w Polsce lament, że jednak każą płacić te 20 zł ;)

Offline

 

#19  2017-07-09 00:26:13

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Kodi +Exodus

no to mówię, serwer w kraju który nie 'kocha' się z hegemonem a jest ich coraz więcej...chyba mi nie powiesz, że **** firemka hostingowa w Pekinie albo w Moskwie przejmie się pismem nakazu ujawnienia logów i danych klienta jakiejś trzyliterówki z USA hehehehe bądźmy poważni oni na nich srają...nie będę dawał przykładów ale nawet w Europie gość publikuje kwity od amerykańskich służb z nakazem wyciągu....aaaaaaaaaaaaaahahahaha

Mój sąsiad już od roku włóczy się po sądach bo nie zapłacił abonamentu tv. Teraz zapłaci karę liczoną w tysiącach Euro :)

a trochę jaśniej? że jak?

Ostatnio edytowany przez hi (2017-07-09 00:36:03)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#20  2017-07-09 00:34:25

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Kodi +Exodus

hi napisał(-a):

no to mówię, serwer w kraju który nie 'kocha' się z hegemonem a jest ich coraz więcej...chyba mi nie powiesz, że **** firemka hostingowa w Pekinie albo w Moskwie  przejmie się pismem  trzyliterówki z USA  hehehehe

Mój sąsiad już od roku włóczy się po sądach bo nie zapłacił abonamentu tv. Teraz zapłaci karę liczoną w tysiącach Euro :)

a trochę jaśniej? że jak?

Spróbuj w krajach Eurozony jakiegoś podatku czy abonamentu nie zapłacić, to się przestaniesz dziwić.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#21  2017-07-09 00:38:53

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Kodi +Exodus

nie płacę za bilety, podatki omijam na wszystkie znane mi sposoby (robota na czarno+kombinowanie), płacę vat ale to raczej mus, do baku leję olej opałowy hm pierdolę system i myślę, że powinniśmy go rozmontować bo chyba za mocno w nas się zakorzenił...

ps rpi chodzi mi już na solarkach. Stacjonarka nie daje rady ale spoko na prąd jest gotówka :)

Ostatnio edytowany przez hi (2017-07-09 00:52:21)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#22  2017-07-09 08:43:37

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Kodi +Exodus

Bądźmy pragmatyczni. Oficjalnie Rosjanie i Amerykanie się nie kochają.
Ale Rosjanie z dziką radością sprzedadzą Polaka Amerykanom. I odwrotnie.
Brytyjczycy szybciutko sprzedadzą Polaka polskim służbom - tym bardziej po brexicie.
Szwajcaria - no cóż, wszystko zależy od ilości kasy i prawdopodobieństwa utrzymania "transakcji" w tajemnicy.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#23  2017-07-09 11:11:51

  darian - Użytkownik

darian
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-30

Re: Kodi +Exodus

>>władze UK angielskiego obywatela, który dopuścił się takiej straszliwej zbrodni jak linkowanie do materiałów<<
Rok temu miałem wjazd policji na chatę za link umieszczony na forum!!! o 7 rano zapukał policjant,przesłuchanie i sztraszonko że podstawie jakiegoś artykułu grozi mi 3 lata pozbawienia wolności za szerzenie nienawiści na tle narodowościowym.Sprawą zajął się prokurator w trybie pilnym. Na razie cisza.

Offline

 

#24  2017-07-09 13:30:54

  Renia - Użytkownik

Renia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-08-29

Re: Kodi +Exodus

hi napisał(-a):

Exodus nie korzysta z torrenta

a jakby korzystał to co?

Autor pytał o legalność , a nie o to jak obchodzić łamanie prawa. Torrent wiąże się z rozpowszechnianiem co jest już  ścigane z kodeksu karnego.
Jak na razie korzystanie z Exodus nie łamie żadnego prawa, jest w pełni legalne.

Offline

 

#25  2017-07-09 14:17:04

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Kodi +Exodus

To wcale nie jest tak oczywiste.
Wszystko zależy od pobieranych/oglądanych materiałów.
Legalne jest tylko w przypadku tych materiałów, które miały swoją oficjalną premierę i trafiły do dystrybucji na danym obszarze.
Jakieś seriale, nie publikowane jeszcze w polskich TV, nowe filmy/książki/płyty (które jeszcze nie miały polskiej premiery, a są już od dawna w obiegu w innych krajach) będą taką samą podstawą dla organów ścigania.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)