Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-09-27 15:05:21

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Internet LTE jako stacjonarny w domu

witam

Obecnie jestem na etapie stanu surowego w moim domu i zanim położę tynki chciałem sobie przygotować instalację pod sieć w domu, żeby później nie ciągnąć tego listwami, tylko przy okazji robienia proądu elektryk puścił mi też rurki do gniazd sieciowych do wybranych pomieszczeń i do rutera w centralnym miejscu domu aby wszędzie był zasięg WIFI.
Planowałem skorzystać z lokalnego dostawcy internetu radiowego bo w mojej okolicy nie ma za bardzo innej alterantywy, ale ostatnio odwiedził mnie brat który ma w tablecie LTE i okazuje się, że u mnie też łapie, tak minimalnie na jedną, kreseczkę, albo nawet w ogóle nie pokazuje zasięgu, ale działa i pokazuje prędkąść około 8 mbit/s. Pomyślałem więc, że zamiast wybranego dostawcy zainstaluję internet LTE, podobno są takie zewnętrzne anteny, które wzmacniają sygnał LTE i można je zamontować normlanie na dachu na maszcie. (mieszkam około 5 km w lini prostej od miasta w którym jest LTE) mieszkam na górce i widzę z balkonu całe miasto więc chyba powinno się udać.
Chciałbym was jednak spytać co myślicie o takim rozwiązaniu, czy to się sprawdzi?W play jest abonament 50 zł bez limitu danych a za taką predkosć to 2 razy taniej niż musiałbym zapłacić za ten radiowy internet u mnie, a LTE to raczej przyszłość więc z czasem pewnie będzie lepiej dostępne, szybsze i tańsze.

Offline

 

#2  2014-09-27 16:00:35

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Internet LTE jako stacjonarny w domu

Jak antene wywalisz na balkon, to wypali.
Masz limit w tym abonamencie?

Offline

 

#3  2014-09-27 16:23:25

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Internet LTE jako stacjonarny w domu

30 zl a za 20 zl wiecej nie ma limitu, na stronie glownej play jest jak kogos interesuje.
Ja natomiast jestem ciekaw czy taka zewnetrzna antena na maszcie na kominie wxmocni sygnal aby jego sila byla zadowalajaca i jaki router do tegi kupic?

Offline

 

#4  2014-09-27 16:43:21

  davidoski - Użytkownik

davidoski
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-17

Re: Internet LTE jako stacjonarny w domu

Nie 50 zł tylko 70 zł, bo 50 to tylko przez 6 miesięcy z 24-ech.

http://www.zimagez.com/miniature/przechwycenieobrazuekranu-27092014-164236.php

Offline

 

#5  2014-09-27 16:52:08

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Internet LTE jako stacjonarny w domu

No ale to i tak taniej niz moj radiowy dostawca ktory ma monopol, a lte bedzie bardziej dostepne i bedzie taniec
Pomoze mi ktos dobrac antene i router?

Offline

 

#6  2014-09-27 17:01:01

  davidoski - Użytkownik

davidoski
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-17

Re: Internet LTE jako stacjonarny w domu

A modem już masz?

Offline

 

#7  2014-09-27 17:09:47

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Internet LTE jako stacjonarny w domu

Nie. Potrzebuhe taki router zeby mial slot na karte sim i zeby dalo sie do niego wpiac kabel z anteny.na dachu

Offline

 

#8  2014-09-27 17:33:26

  davidoski - Użytkownik

davidoski
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-17

Re: Internet LTE jako stacjonarny w domu

No to chyba nie musisz nigdzie szukać, bo w ofercie Play jest router Huawei E5372 (link), który ma wejście na zewnętrzną antenę (link)

Offline

 

#9  2014-09-28 00:09:20

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Internet LTE jako stacjonarny w domu

no siem. przerabiałem ten problem 2 lata temu, jak się budowałem - mieszkam na wsi, gdzie woda w kranach zawraca, asfalt na noc zwijają, wróble ważą po 7 kg, a psy chujami wodę piją. niby blisko trójmiasta, ale z netem jest słabo.

pierwsze co zrób, to zorientuj się w sprawie dostępności różnych sieci w twojej okolicy --> http://beta.btsearch.pl/

sory, ale jedna kreska (8 Mb/s) to jest członek wielki i dwa bąbelki. czasami uzyskasz szybszy transfer na HDPA+ (3g) niż na LTE. zasięg po sieciach komórkowych zmienia się w zależności od obciążenia (które zależy od pory dnia) oraz od pogody (jak każde radio). sprawdź inne sieci - kup sobie startery internetowe, w kiosku można dostać dosłownie za parę złotych. wypróbuj wszystkie sieci (każdą przez powiedzmy 3 dni) i wtedy ewentualnie podejmij decyzję.

jeśli chodzi o zasięg wifi w domu to wszystko zależy od tego, czy planujesz strop wylewany na mokro - żelbet jest wrogiem wifi, bariera ciężka do przebicia dla radia. jeśli planujesz dom z piętrem i strop masz z żelbetu, to musisz mieć dwa punkty dostępowe do sieci - jeden na parterze, drugi, na piętrze. jeśli budynek jest jednokondygnacyjny lub stop jest z drewniany albo z prefabrykatów, to jeden router/AP ci wystarczy.


linux regd. user #248790

Offline

 

#10  2014-09-28 07:22:07

  kiko80 - Użytkownik

kiko80
Użytkownik
Skąd: /mnt/podlasie
Zarejestrowany: 2007-04-03

Re: Internet LTE jako stacjonarny w domu

vnu007dl
W Play do końca tego roku można za darmo korzystać z LTE w Play wystarczy co 30dni aktywować usługę i mieć na koncie co najmniej 30zł. Nie musisz brać abo by przetestować warunek to ustawić w modemie routerze TYLKO LTE by nie łączył się z 3g. Przetestuj a jak się sprawdzi to możesz podpisać abo.


Wirusy w Linuxie to jak krasnoludki,
podobno są ale nikt ich nie widział :D
http://filefox.pl/poleca/kiko80
Linux register users: #445562

Offline

 

#11  2014-09-29 00:19:34

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Internet LTE jako stacjonarny w domu

kiko80 napisał(-a):

warunek to ustawić w modemie routerze TYLKO LTE by nie łączył się z 3g

pff... tak właśnie się sprzedaje wodę w proszku: masz nielimitowany Internet, ale tylko po LTE. tymczasem fakty są takie, iż LTE prawie nigdzie nie ma zasięgu (poza centrami większych miast), więc ugryź się w dupę.


linux regd. user #248790

Offline

 

#12  2014-10-14 16:34:13

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Internet LTE jako stacjonarny w domu

Mniejsza o umowy operatorów itp bo to sobie potestuję i sprawdzę. Na razie najbardziej chodzi mi o sprzęt, czyli o router na LTE i antenę do niego.
Znalazłem taki roter: Huawei CPE B593, jest do dostania tutaj  np http://allegro.pl/router-huawei-b593-lte-karta-sim- … 49612074.html
Teraz pytanie, rozumiem, że do tego routera można bezpośrednio zainstalować kartę sim  bo ma slot, natomiast antenę podpinamy tam gdzie są te 2 odręcane antenki?
Wobec tego pytanie ( głupie pewnie, ale urządzenie nie kosztuje 5 zł więc zanim utopię tą kasę muszę być pewny 100%) skoro odkręcę antenki i tam podłączę zewnętrzą antenę to gdzie ten router ma antenki do WIFI?

pyt 2. Jaka antena będzie do tego pasować? tylko nie taka pokojowa, ale zewnętrzna na maszt! ewentualnie jak się nazywają wtyki tego łącza żebym poszukał.
pyt 3  Załóżmy że to całe LTE nie będzie mi działać i będę musiał skorzystać z radiówki, która działa u mnie w rejonie, to rozumiem, że kabel z sygnałem sieciowym a anteny podpinam do jednego z żółtych portów? a pozostałe 3 będa pracować jako wyjściowe?

Offline

 

#13  2017-05-17 18:05:29

  averatec - Użytkownik

averatec
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-10-25

Re: Internet LTE jako stacjonarny w domu

Rekin napisał(-a):

A nie lepiej będzie się zastanowić nad internetem radiowym? Jeśli przykładowo ja chciałbym skorzystać u siebie z LTE to niewiele bym z tego miał z uwagi na moją lokalizację (*****). Zamiast tego wziąłem internet radiowy od ***** i mam stałą prędkość, nawet jeśli warunki pogodowe są niekorzystne. LTE jest dobre ale w przypadku dużych miast, gdzie do przekaźnika jest krótka droga.

odgrzałeś kotleta z przed dwóch lat ponad

Offline

 

#14  2017-05-17 19:40:20

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Internet LTE jako stacjonarny w domu

Przecież to kryptoreklama kolego.

Offline

 

#15  2017-05-18 06:26:31

  nowyk123 - Użytkownik

nowyk123
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-03-05

Re: Internet LTE jako stacjonarny w domu

Reklama, spam etc

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)