Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-05-16 16:33:10

  linuxstart - Nowy użytkownik

linuxstart
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2017-05-16

revdns i poczta

Witam, mam pocztę, www w home.pl, a klientów poczty typu Outlook. Zdarza się, że moje IP trafia do spamu, zazwyczaj sorbs albo spamrats, nie ważne. Aby sytuacja się nie powtarzała, każą mi ustawić prawidłowe revdns. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak działa revdns w moim przypadku? Co niby miałbym ustawić? Internet mamy z Netii. Mam wskazać, że nasze IP z netii to mojastrona.pl, czyli domena zaparkowana w home.pl? jakbym miał swój serwer poczty na tym internecie z netii, to wtedy musiałbym ustawić revdns, ale w moim aktualnym przypadku? Może ja czegoś nie rozumiem? Proszę o wyjaśnienie :)

Offline

 

#2  2017-05-16 16:45:04

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: revdns i poczta

mam pocztę, www w home.pl, a klientów poczty typu Outlook. Zdarza się, że moje IP trafia do spamu, zazwyczaj sorbs albo spamrats, nie ważne.

Jeśli to hosting współdzielony to ktoś kto dzieli IP razem z tobą powodu dostawanie się na blacklisty. Potrzebę ustawienia rdns można obejść właściwą konfiguracją SPF dla domeny.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#3  2017-05-16 17:07:09

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: revdns i poczta

Jeśli to home.pl to się nie masz co dziwić - to doświadczony i szacowny hosting dla spamerów.
Zmień hosting na coś normalnego - tu żadna magia typu spf czy revdns nie pomoże, ip serwera jest na czarnej liście bo np. Elektryk Ulrich (mój ulubiony kutafon) porozsyłał swoje spamy na wszelkie możliwe spamtrapy...


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#4  2017-05-16 21:05:18

  linuxstart - Nowy użytkownik

linuxstart
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2017-05-16

Re: revdns i poczta

No dobra, a abstrahując już od home.pl... czy technicznie w ogóle ustawianie revdns może pomóc w takim przypadku? Po co ustawiać revdns skoro maile wysyła zewnętrzny serwer poczty. Czy revdns lokalizacji klienta poczty ma jakieś znaczenie???

Offline

 

#5  2017-05-17 10:52:50

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: revdns i poczta

Nie ma żadnego znaczenia.


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#6  2017-05-19 17:44:11

  Kamil2685 - Użytkownik

Kamil2685
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-06

Re: revdns i poczta

Problemem mogą być też komputery z których wysyłane są maile, jeżeli posiadają w tle jakiś syf to może powodować wpisy w spamlistach.
Miałem hosting z pocztą na home przez wiele lat i nie narzekałem.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)