Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-04-24 22:22:27

  moro - Użytkownik

moro
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-04-27

Gammu sms

Witam
Mam pytanie odnośnie Gammu smsd. Mam skonfigurowany i zainstalowany gammu smsd, który wysyła sms-y gdy w bazie sql pojawi się wpis.
Niestety modem jest cały czas zajęty przez gammu przez co nie mam możliwości wysłać z niego sms-u z pominięciem umieszczenia wpisu w tej bazie. Modem musi być cały czas dostępny dla tej bazy ale chciałbym mieć możliwość czasami wysłać sms-a bezpośrednio z niego z pominięciem wpisu w bazie.
Czy ktoś coś takiego przerabiał?
Podczas konfiguracji posiłkowałem się https://dug.net.pl/tekst/132/huawei_e122___instalac … ga_modemu_3g/

Problem zajętości wygląda dokładnie w ten sposób

Kod:

Cannot open /dev/ttyUSB0: Device or resource busy

Offline

 

#2  2017-04-25 00:38:03

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Gammu sms

Jak odpaliłeś demona, SMS, to nie powinieneś mieć żalu, ze wisi na modemie i czeka na przychodzące SMSy, to też jest jego rola.

WIęc albo użyj innego portu modemu, takie modemy mają zazwyczaj ze dwa lub trzy porty /dev/ttyusb*, albo naskrob sobie skrypta, który podaną z STDIN treść SMSa wpakuje do SQL, żeby z tamtąd go Gammu odebrał.

Względnie, jeśli Gammu nie daje odpowiedniej opcji, to możesz wycelować z armaty do wróbla i zamiast Gammu użyć Freeswitcha, ten obrabia SMSy ale ma też potężny dialplan, i chyba setkę interfejsów komunikacyjnych.

https://wiki.freeswitch.org/wiki/Mod_sms

A tu nowy moduł do XMPP (jeszcze się nim nigdy nie bawiłem):
https://wiki.freeswitch.org/wiki/Mod_rayo

Akcje różnych modułów można wywoływać z poziomu dialplanu.

EDIT:
Żeby Freeswitch przyjmował SMSy z XMPP chyba trzeba skonfigurować  Ejabberd, żeby przekazywał wiadomości XMPP do Freeswitcha przez skrypt używając specyfikacji XEP-0114, a to już za chyba za duża gimnastyka.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2017-04-25 00:48:31)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2017-04-25 08:21:22

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Gammu sms

Jacekalex napisał(-a):

Jak odpaliłeś demona, SMS, to nie powinieneś mieć żalu, ze wisi na modemie i czeka na przychodzące SMSy, to też jest jego rola.

WIęc albo użyj innego portu modemu, takie modemy mają zazwyczaj ze dwa lub trzy porty /dev/ttyusb*, albo naskrob sobie skrypta, który podaną z STDIN treść SMSa wpakuje do SQL, żeby z tamtąd go Gammu odebrał.

Niekoniecznie, tzn. jeśli w konfiguracji demon ciągle działa na tym interfejsie modemu to faktycznie trzeba skorzystać z innego interfejsu ale z reguły demon nie działa non stop tylko co jakiś czas podpina się pod interfejs w celu sprawdzenia, np. czy są nowe SMS'y. Ja akurat na co dzień korzystam z smstools i tutaj ten czas odpytywania interfejsu można sobie dostosować.

Ostatnio edytowany przez morfik (2017-04-25 08:22:01)

Offline

 

#4  2017-04-25 10:18:16

  moro - Użytkownik

moro
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-04-27

Re: Gammu sms

Panowie dzięki za pomoc, na razie temat ogarnąłem przy pomocy kill SIGUSR, z manuala gammu.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)