Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-01-12 10:49:19

  Novi-cjusz - Użytkownik

Novi-cjusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-05

Dwa power banki a duza roznica w cenie.

Pierwszy power bank
13.60 USD - 20000mAh (zakladajac ze tylko 60% jest uzytkowe, to daje 12 000 mAh.
Drugi power bank
€59.99 - 8000 mAh (jezeli 90% energii jest uzytkowe to - 7200 mAh.
Ten drugi wychodzi 5xdrozej za 2x mniej energii co daje ok 10 krotnie gorszy wspolczynnik energii do ceny.
Dlaczego taka duza roznica w cenie? Dumping?
Czy ta roznica jest uzasadniona.
Potrzebuje cos do awaryjnego zasilania tableta.

Ostatnio edytowany przez Novi-cjusz (2017-01-12 10:52:03)


------------------------------------------------------------------------------------
"Inveniam viam aut faciam" : I will either find a way, or I shall make one
"Złoto to pieniądz królów, srebro to pieniądz dżentelmenów, barter to pieniądz chłopów ale dług to pieniądz niewolników."

Offline

 

#2  2017-01-12 11:03:05

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

Re: Dwa power banki a duza roznica w cenie.

Podróbka pewnie, zamiast 20k jest 2k mAh :)


Windows 8.1

Offline

 

#3  2017-01-12 11:04:25

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Dwa power banki a duza roznica w cenie.

No bo tam w trym drugim to masz jakiś syf do odpalania samochodów. xD

A ten pierwszy to ma 15-20K, a że kompletnie nie wiem co to znaczy, więc można przyjąć, że ma 15K a nie 20K, więc w sumie będzie 10K. No i tam masz zniżkę 66%, więc faktyczna cena tego 40 dolców czyli jakieś 160-170 zł + VAT, to wychodzi ze 200  więc cena standardowa. xD

Jak ta oferta jest poważna to ja bym nawet wziął w ciemno na próbę tego banka z ogniwem solarnym, 50 zeta nie jest znowu jakoś drogo ale na tego typu oferty lepiej uważać.

Offline

 

#4  2017-01-12 11:08:10

  Novi-cjusz - Użytkownik

Novi-cjusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-05

Re: Dwa power banki a duza roznica w cenie.

Nie wiem co o tym myslec. Nawet na logike to ten drozszy powinien miec wiecej energi potrzebnej do rozruchu samochodu, tymczasem ma jej mniej.
Wychodzi z tego, ze do zasilania smartfona potrzeba wiecej energi niz do odpalenia samochodu, cos mi tu nie gra.Trzeci power bank
Parametry na wyjsciu prawie identyczne jak pierwszy, tylko 2xrazy drozszy.

Ostatnio edytowany przez Novi-cjusz (2017-01-12 11:17:19)


------------------------------------------------------------------------------------
"Inveniam viam aut faciam" : I will either find a way, or I shall make one
"Złoto to pieniądz królów, srebro to pieniądz dżentelmenów, barter to pieniądz chłopów ale dług to pieniądz niewolników."

Offline

 

#5  2017-01-12 11:30:46

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Dwa power banki a duza roznica w cenie.

Ja nie wiem co oni tam dali i czy to w ogóle działa. Z info można wyczytać "Direct start without lengthy recharging with high current pulse (approx. 200A / 12V)" więc teoretycznie powinien samochód zapalić, bo z tego co mi tam ludzie gadali, to do rozruchu potrzebny jest prąd o natężeniu minimum 100A ale przez krótki czas. I taki impuls ten power bank powinien dostarczyć. Ja nawet bym tego nie brał po testach zakończonych powodzeniem. xD Już chyba lepiej jest kupić lekko używany akumulator samochodowy i go trzymać w bagażniku na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. xD Poza tym, do takiego akumulatora zawsze można dokupić jakiś regulator i mieć napięcie również 5V, a wtedy taka bateria na faktycznych 12V sprząta konkretnie wszystkie dostępne power banki na rynku. xD

Ja sobie taki zestaw będę budował niedługo, jak tylko się zorientuję w temacie. Akumulator już pozyskałem, jeszcze tylko regulator i zobaczę co z tego wyjdzie. xD

Trzeci power bank
Parametry na wyjsciu prawie identyczne jak pierwszy, tylko 2xrazy drozszy.

Ty nie patrz na cenę ze zniżką, tylko na normalną cenę, a ta jest zbliżona, no może trochę droższy jest ten bank. Poza tym, kluczowe znaczenie w tych solarnych bankach ma wydajność tego panelu co łapie energię od słońca, a te są bardzo różnicowane. Bo wiesz, co ci po takiej solarnej ładowarce, jak by ją naładować od słońca, to będziesz potrzebował miesiąca? xD Poza tym, tam masz różne moce wyjściowe i to też ma znaczenie dla ceny.

Ostatnio edytowany przez morfik (2017-01-12 11:42:40)

Offline

 

#6  2017-01-12 11:43:47

  Novi-cjusz - Użytkownik

Novi-cjusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-05

Re: Dwa power banki a duza roznica w cenie.

Poza tym, kluczowe znaczenie w tych solarnych bankach ma wydajność tego panelu co łapie energię od słońca, a te są bardzo różnicowane. Bo wiesz, co ci po takiej solarnej ładowarce, jak by ją naładować od słońca, to będziesz potrzebował miesiąca? xD

Absolutnie zgoda, ale tu nie ma zadnej info na temat czasu ladowania, czyli moze byc miesiac.
Sorki - TU
znalazlem info:

Solar power: Single crystal 1.5W

Od wyboru glowa boli
Widze, ze sa 2 technologie:
- polimerowa
- lit-jon
Co lepsze?
Jak podjac optymalna decyzje?
Do tableta oczywiscie.

Ostatnio edytowany przez Novi-cjusz (2017-01-12 11:53:36)


------------------------------------------------------------------------------------
"Inveniam viam aut faciam" : I will either find a way, or I shall make one
"Złoto to pieniądz królów, srebro to pieniądz dżentelmenów, barter to pieniądz chłopów ale dług to pieniądz niewolników."

Offline

 

#7  2017-01-12 11:54:24

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Dwa power banki a duza roznica w cenie.

Nawet jakby było info to i tak realia odbiegają od tego co napisane na papierze i tylko test może pokazać w ile taki bank się naładuje od słońca. xD Poza tym, ty się zastanów czy chcesz power bank, czy coś innego, a power bank gratis do zestawu. xD Bo te oferty co pokazujesz, to ja mam wrażenie, że tam nacisk jest położony na wszystko inne, a nie na baterię. xD

Li-po i li-ion to w zasadzie to samo, to pierwsze jest nowsze, tańsze i większe, a pozostałe parametry w obu przypadkach są w zasadzie takie same, przynajmniej z tego co czytałem tak wychodzi.

A decyzje to se podejmij w oparciu o doświadczenie. xD

Offline

 

#8  2017-01-12 16:35:10

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Dwa power banki a duza roznica w cenie.

Mam coś takiego: www.banggood.com/Original-Xiaomi-20000mAh-18W-Quick … -1011289.html ładowanie dwóch telefonów po 2200 mAh każdy po dwa razy. Podłączenie "latarki": http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-LED-Light-W … -1022767.html na parę godzin i do połowy rozładowany był.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#9  2017-01-12 17:08:01

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Dwa power banki a duza roznica w cenie.

I w zasadzie taka dwudziestka wystarczy. Nie jest jakoś specjalnie drogi. Moje TP-LINK'owe 10,4 Ah są w cenie podobnej, tylko dają faktycznie około 7 Ah każdy, no i mam 4 gniazdka i 2 "latarki". xD

Offline

 

#10  2017-01-12 17:36:09

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Dwa power banki a duza roznica w cenie.

Ja tam mam kilka takich: http://allegro.pl/koszyk-na-4-baterie-aa-r6-wyjscie … 18127836.html są praktyczniejsze w terenie bo normalny powerbank  jak w nim wyczerpie się energia to musisz go naładować a w takim wynalazku na paluszki kupisz w każdym kiosku paluszki i masz ponownie do użytku powerbank.

Offline

 

#11  2017-01-12 22:25:33

  Novi-cjusz - Użytkownik

Novi-cjusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-05

Re: Dwa power banki a duza roznica w cenie.

Klamka zapadla.
Kupilem TO
Pewnie bede mial w reku za miesiac, to wtedy napisze ile to naprawde jest warte.
Gdyby mi jeszcze jakis elektryk powiedzial jak w domowych warunkach sprawdzic pojemnosc tego power banku.


------------------------------------------------------------------------------------
"Inveniam viam aut faciam" : I will either find a way, or I shall make one
"Złoto to pieniądz królów, srebro to pieniądz dżentelmenów, barter to pieniądz chłopów ale dług to pieniądz niewolników."

Offline

 

#12  2017-01-12 22:33:34

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Dwa power banki a duza roznica w cenie.

No ja sprawdzałem przez ładowanie smartfona o znanej pojemności baterii. Tyle ile przesłał to faktyczna pojemność. xD

Offline

 

#13  2017-01-13 09:52:24

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Dwa power banki a duza roznica w cenie.

Novi-cjusz napisał(-a):

Kupilem TO
Pewnie bede mial w reku za miesiac, to wtedy napisze ile to naprawde jest warte.
Gdyby mi jeszcze jakis elektryk powiedzial jak w domowych warunkach sprawdzic pojemnosc tego power banku.

Pieniądze wyrzucone w błoto. Pojemność może będzie 1/4 z deklarowanej a żeby naładować go słońcem byś musiał mieć słońce przez 2-3 doby jak nie więcej. Zwyczajnie za mały jest panel słoneczny by sprawnie naładować do tego akumulator tam wbudowany typu "no name" to tylko proszenie się o kłopoty. Wielu YouTubowych Bushcraftowców testowało takie gadżety i wielu jednoznacznie takim uniwersalnym rozwiązaniom powiedziało Nie. Jak ma być ładowarka solarna to tylko w podobnym stylu: https://www.youtube.com/watch?v=EMUvCTpwO9g (duża powierzchnia zapewnia pozornie lepsze ładowanie a i tak jak słońce za chmurami to jest lipa z ładowaniem) Ostatnio tyle historii o wybuchających chińskich ogniwach.

Ja tam używam TEGO. I na jednym komplecie baterii alkalicznych mogę naładować jakieś prawie 2x do pełna (Raz do pełna a za drugim razem do około 75%) moją Xperię Z2.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2017-01-13 10:03:42)

Offline

 

#14  2017-01-13 12:17:21

  Novi-cjusz - Użytkownik

Novi-cjusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-05

Re: Dwa power banki a duza roznica w cenie.

@neo
FEEDBACK nie jest taki zly.
Pozyjemy zobaczymy, male pieniadze - male ryzyko.

Ostatnio edytowany przez Novi-cjusz (2017-01-13 12:17:54)


------------------------------------------------------------------------------------
"Inveniam viam aut faciam" : I will either find a way, or I shall make one
"Złoto to pieniądz królów, srebro to pieniądz dżentelmenów, barter to pieniądz chłopów ale dług to pieniądz niewolników."

Offline

 

#15  2017-01-13 21:49:38

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Dwa power banki a duza roznica w cenie.

Novi-cjusz napisał(-a):

Klamka zapadla.
Kupilem TO
Pewnie bede mial w reku za miesiac, to wtedy napisze ile to naprawde jest warte.
Gdyby mi jeszcze jakis elektryk powiedzial jak w domowych warunkach sprawdzic pojemnosc tego power banku.

Podłączasz do czegokolwiek, mierzysz miernikiem jaki prąd płynie i sprawdzasz po jakim czasie padnie ten powerbank, wtedy masz faktyczną pojemność.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)