Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2016-11-14 20:27:35

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

Na chwile obecną mam następującego faworyta:

http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-55UH7707

Idzie go wyrwać za 4500zł czyli jest w cenie. Posiada wszystko co powinien posiadać TV. Plusem jest WebOS 3.0 który ponoć jest bardzo funkcjonalny i responsywny i nie generuje tyle problemów co Android TV z Philipsa.

Co do Sony - nie brałem pod uwagę, ale jeszcze przejrzę ofertę może akurat :)

Jeśli chodzi o Panasonic to ciekawe są te modele: TX-58DX700B, TX-58DX750B, TX-58DX802B, TX-58DX902B
Ale nie widzę ich w Polskiej dystrybucji :(

Offline

 

#27  2016-11-14 20:38:41

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

Na Allegro znajdziesz nawet młynek do kawy, co dziadków Lenina pamięta.

Patrzę z czysto praktycznego punktu widzenia, każda wersja Andka prędzej czy później traci wsparcie, Kit-kat 4.4.5 jeszcze przez jakiś czas będzie miał, podobnie Andki 5.1 i 6.1, ale developerzy piszą Appki zazwyczaj na aktualną wersję systemu, więc przydatność poprzednich wersji Andka zawsze troszkę maleje.

Przy okazji, jednym z powodów dezaktualizacji starszych systemów są dziury jak np Ghost czy Stagefright albo CVE-2016-6699.

Takich dziur pojawiają dziesiątki, dlatego kluczowe jest wsparcie i poprawki bezpieczeństwa, a większość urządzeń działa znacznie dłużej, niż trwa wsparcie dla preinstalowanego systemu.

Exploity na głośne dziury latają po sieci, więc jak nie masz ochoty, żeby twój zajebisty telewizor zajął się wysyłaniem spamu albo np atakami DDOS na różne serwisy internetowe, jak klocek większego bootnetu, to system musi być aktualny.

Z resztą zobacz to:
https://source.android.com/security/bulletin/2016-11-01.html

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-11-14 21:20:43)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#28  2016-11-14 22:49:49

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

debianus_userus napisał(-a):

Na chwile obecną mam następującego faworyta:

http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-55UH7707

To powodzenia! Telewizory Samsung oraz LG mają kondensatory umieszczone blisko zasilaczy tak by szybciej się zużywały. Z resztą co ja będę gadał bo znowu ktoś powie, że bajki opowiadam i proszę zobacz TEN FILM.

Jakby ktoś miał jakieś "ale" to SONY rozwiązał kwestię zasilania tak, że nagrzewający się zasilacz jest w ogóle na kablu na zewnątrz... (u mnie w SONY zasilacz od TV leży na podłodze i grzeje podłogę a nie podzespoły w TV) dzięki czemu nie ma co nagrzewać tych nieszczęsnych kondensatorów.

No ale Twój wybór. Ja nigdy w życiu bym nie wybrał LG/Samsunga. Mam znajomego co naprawia telewizory i radia i widziałem te płytki główne od tych TV i faktycznie te kondensatory co się rozdymają są dziwnie blisko radiatorów zasilacza wbudowanego w TV. Zainteresowałem się tym po obejrzeniu w telewizji tego filmu dokumentalnego.

Do Panasonica nic nie mam ale TV u babci dziwnie się zachowuje. Jest to model Panasonic 32" LED TV z 2010 roku. Bez jakichkolwiek wodotrysków typu SmartTV. Ale często gubi kanały albo samoczynnie je sobie przestawia. Dlatego wolałem jednak SONY gdyż mam w domu sprzęt SONY ponad 20-letni który po dziś działa a u babci przed tym Panasonicem był też jakiś SONY Trinitron co wysiadł jak miał około 30-tu lat! Dlatego mam zaufanie do tej firmy i sentyment.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2016-11-14 23:00:55)

Offline

 

#29  2016-11-14 22:57:44

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

To Sony zaczęło robić telewizory?

Pytam, bo kiedyś robili kineskopowe najlepsze na świecie, ale pod koniec ich produkcji - te w srebrnych obudowach, samoczynnie zdychały po około 25-28 miesiącach od zakupu, a wiele zdychało na ekspozycji w sklepie - jak twierdził mój kumpel, który pracuje w Media Markt'cie,.
LCD pod marką Sony, dla Sony  robi..... Samsung.

Sony znam też z legendarnej wtopy z pierwszym telewizorem OLED,
kiedy w niezależnym laboratorium okazało się, że ma małe szanse przeżyć pół roku.

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-11-14 23:10:03)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#30  2016-11-15 12:09:20

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

Jest jeszcze sporo maszyn pracujących pod kontrolą win xp, pewnie pod 98 też by się coś znalazło. O czym to świadczy?

Offline

 

#31  2016-11-15 20:33:03

  iwo - Użytkownik

iwo
Użytkownik
Skąd: 51.770 N, 19.459 E
Zarejestrowany: 2006-11-20

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

Co Wam tak zależy na upgrade androida z 5 na 6?
W telefonie jest kilka rzeczy dodanych... Ale co dla tv ?


Iwo - Linux user numer #457448

Offline

 

#32  2016-11-16 06:56:46

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

Małe podsumowanie.

Od kilku dni siedzę tylko i wyłącznie nad tym i już szczerze mówiąc mam serdecznie dość i chce coś kupić i mieć to z głowy.
Z tego co widzę co przeczytałem na kilku branżowych forach HDTV, HDTVPOLSKA to niema co się oszukiwać telewizora idealnego nie znajdę, zawsze coś kosztem czegoś.
Jednak ku mojemu zdziwieniu bardzo dużo pozytywnych opinii ma firma SONY i chyba jednak zdecyduję się ostatecznie na jakiś model od nich - nie wiem jeszcze jaki, ale sądząc po opiniach z różnych miejsc będzie to chyba najlepszy wybór.

Nurtuje mnie jednak czy iść w stronę matrycy IPS czy VA. Znam plusy i minusy oby rozwiązań, ale ciekawi mnie jak to wygląda w rzeczywistości - osobiście bardziej się przechylam do VA i koniecznie 100Hz, ale nie mówie o tych ulepszaczach 800, 1000 czy 2000MHz.

Jak sądzicie lepsze VA czy IPS?

Offline

 

#33  2016-11-16 10:43:04

  kiko80 - Użytkownik

kiko80
Użytkownik
Skąd: /mnt/podlasie
Zarejestrowany: 2007-04-03

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

Posłuchaj niecały rok temu kupiłem soniacza modelu nie pamiętam ale mogę luknąć 40" i ma lepsze kolory niż samsung więc polecam sony a co do bajerów to daj sobie spokój z wersja andka itd, tv ma mieć wifi lan dobry obraz i dźwięk a reszta jest zbędna bo i tak rzadko się z tego korzysta lub wcale

Ostatnio edytowany przez kiko80 (2016-11-16 10:43:28)


Wirusy w Linuxie to jak krasnoludki,
podobno są ale nikt ich nie widział :D
http://filefox.pl/poleca/kiko80
Linux register users: #445562

Offline

 

#34  2016-11-16 11:17:56

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

kiko80 napisał(-a):

więc polecam sony a co do bajerów to daj sobie spokój z wersja andka itd, tv ma mieć wifi lan dobry obraz i dźwięk a reszta jest zbędna bo i tak rzadko się z tego korzysta lub wcale

SONY i kropka! Co do bajerów tu już kwestia preferencji użytkownika. Ja coraz mniej samej telewizji oglądam mi zależało na Androidzie gdyż na zwykłym SmartTV (jakieś WebOS Firefox OS i inne takie) nie zainstalujesz sprawnego i stabilnego KODI (niby tu coś jest o KODI na WebOS: http://www.lgwebos.com/topic/1646-xbmc-for-webos/ ale ludzie piszą, że nie wiadomo czy w ogóle będzie) a na Android TV wspaniale działa normalne stabilne KODI a ten kombajn multimedialny jest najwygodniejszy do oglądania filmów z napisami w każdym formacie z dysku podpiętego pod router po Wi-Fi (bez jakichkolwiek kabli walających się za TV). Poza tym codziennie coś ciekawego oglądam na YouTube a co jak co lepsze wsparcie dla platformy YouTube jest na androidzie niż na jakiś innych wynalazkach SmartTV (mówię o takich wbudowanych w TV). Z resztą wybór należy do kupującego. Ja tam se swojego SONY Android TV jestem zadowolony.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2016-11-16 11:20:55)

Offline

 

#35  2016-11-16 13:17:27

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

Znalazłem monitor, który chyba jest najbliżej moich opcji zakupowych:

Sony KD-55X8509C

Matryca: AMVA3
Natywne odświeżanie: 100/120Hz

Tylko ta cena... 5100zł :/

Offline

 

#36  2016-11-16 16:42:28

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

Jaka cena w Sony Centre? Pytam bo kiedyś w Saysonic'u (ale już nie istnieje) kupowałem Bravię i taniej było niż w tym kołchozie w którym trzeba TV oglądać z lupą - widziały gały co brały.


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#37  2016-11-19 11:45:35

  iwo - Użytkownik

iwo
Użytkownik
Skąd: 51.770 N, 19.459 E
Zarejestrowany: 2006-11-20

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

Widzę, że Sony daje teraz 5 lat gwarancji na niektóre telewizory np.:
4k:
https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=kd49xd … rancji_gratis
FullHD:
https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=kdl49w … rancji_gratis

Ostatnio edytowany przez iwo (2016-11-19 11:48:33)


Iwo - Linux user numer #457448

Offline

 

#38  2016-11-19 19:30:37

  kiko80 - Użytkownik

kiko80
Użytkownik
Skąd: /mnt/podlasie
Zarejestrowany: 2007-04-03

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

4K przerost formy nad treścią, większość kanałów nie posiada prawdziwego FULLHD jest jedynie przeskalowana do większej rozdzielczości, więc zanim kanały będą w 4K w PL minie co najmniej 5-10 lat. Gdyby nie miał Androida od razu powiedziałbym odpuść ale decyzja jest twoja.


Wirusy w Linuxie to jak krasnoludki,
podobno są ale nikt ich nie widział :D
http://filefox.pl/poleca/kiko80
Linux register users: #445562

Offline

 

#39  2016-11-19 22:35:13

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

Dnia dzisiejszego zakupiłem TV.  Niestety nie jest to Sony bo model na który polowałem jest nie do kupienia - zostały tylko powystawowe w euro (paradoksalnie modele z 2015 są lepsze jak z 2016).
Po długich kombinacjach i rozmyślaniach wybór padł na:
http://www.oleole.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/ph … 6561-12.bhtml

Argumenty:
1. Cena
2. Android TV - ponoć już ustabilizowany
3. Natywne 100/120Hz
4. Direct-LED większość TV to Edge-LED
5. Panel 8bit + FRC (taki odpowiednik 10bit), większość TV ma 8bit perełki mają 10bit
6. Ambilight !!!

Offline

 

#40  2016-11-20 01:00:14

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Telewizor pilnie poszukiwany :)

debianus_userus napisał(-a):

Dnia dzisiejszego zakupiłem TV.
Po długich kombinacjach i rozmyślaniach wybór padł na:
http://www.oleole.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/ph … 6561-12.bhtml

Drogi... Ale te 4K ciekawe czy wykorzystasz... Moim zdaniem kupowanie telewizorów 4K zwyczajnie jeszcze nie ma sensu no chyba, że ma się w domu dobrą kamerę 4K (np. SONY AX33/AX100 lub coś w ten deseń) albo jak oglądasz filmy 4K na YT, BluRay lub grasz w jakieś gry tych nowych konsol co wyświetlają obraz w 4K. Bo telewizja to w Polsce żadna chyba nie nadaje w 4K... a z 2-3 metrów od TV z fotela i tak nie zauważysz różnicy między 4K a Full-HD/HD.

Obraz 4K zaczyna dopiero mieć sens i znaczenie jedynie w przypadku specjalistycznych monitorów do edycji Foto/Wideo/CAD z pełnym pokryciem Adobe RGB (np. jakieś EIZO). Natomiast w Telewizorach to jeszcze nie ten czas by miał sens bo zanim wprowadzą obraz 4K jako powszechny standard w telewizji cyfrowej/satelitarnej to obecne telewizory się zestarzeją.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2016-11-21 08:36:55)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)