Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-05-31 13:01:13

  Denton - Nowy użytkownik

Denton
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2006-05-31

problem z instalacja snorta

Witam, siedze sobie na Debianie, chce zainstalowac snorta ze zrodla A NIE PRZEZ APT. Wiec podczas konfiguracji snorta wywala mi: checking for pcap_datalink in -lpcap... no
ERROR Libpcap library/headers not found, go get it from http://www.tcpdump.org/or use the --with-libpcap-* options, if you have it installed in unusual place. Wiem ze chodzi o libpcap0.8 wiec doinstalowalem go przez apta i teraz mam libpcap0.8 w: /usr/lib/libpcap.so.0.8 czyli z tego co rozumiem to mam tylko biblioteke a nie mam nigdzie pliku naglowkowego do tego libpcapa, a musze podac sciezke i do biblioteki i do naglowka. HILFE !!!

Offline

 

#2  2006-05-31 13:25:22

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: problem z instalacja snorta

Doinstaluj libpcap0.8-dev. Jeśli będziesz dalej potrzebował jakichś bibliotek do kompilacji instaluj ich wersje z końcówką -dev w nazwie.

Offline

 

#3  2006-05-31 13:37:04

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: problem z instalacja snorta

A teraz moja standartowa śpiewka i porada ;-)
http://ftp.debian.org/debian/pool/main/s/snort/snort_2.3.3-5.dsc
zassij to sobie i zainstaluj wszystko, co jesr w build-depends


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#4  2006-05-31 15:58:50

  Denton - Nowy użytkownik

Denton
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2006-05-31

Re: problem z instalacja snorta

a wiec obaj mieliscie racje, potrzebowalem libpcap-dev i snort sie zainstalowal ale i tak nie dziala bo teraz krzyczy o libmysqlclient. Chcialem zainstalowac libmysqlclient12-dev ale krzyczy mi ze potrzebuje libmysqlclient12 i tu jest problem poniewaz najpierw zainstalowalem mysql ze zrodelka i libmysqlclient12 sie razem z mysqlem zainstalowal, sprawdzilem to  i otrzymalem:
/usr/local/mysql/lib/mysql/libmysqlclient.a
/usr/local/mysql/lib/mysql/libmysqlclient.la
/usr/local/mysql/lib/mysql/libmysqlclient.so
/usr/local/mysql/lib/mysql/libmysqlclient.so.12
/usr/local/mysql/lib/mysql/libmysqlclient.so.12.0.0
tzn tak mi sie wydaje ze sie zainstalowal po tym co wyzej widac, chociaz aptitude nie wykazuje tego. Pozostaje chyba tylko zainstalowac libmysqlclient12 zebym mogl zainstalowac libmysqlclient12-dev ale boje sie ze jak to zrobie to mysql mi sie wysypie. Co Wy na to Panowie ???

Offline

 

#5  2006-05-31 16:24:49

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: problem z instalacja snorta

Wiesz, ja sobie zainstalowałem Debiana, żeby niczego nie kompilować. Najwyżej sobie pakiety samodzielnie przebudowuje, aby mieć funkcje, których nie ma w pakiecie.
Masz mysql ale snort twierdzi, że nie masz. Czyli pewnie ten zainstalowany ze źródełka jest źle skonfigurowany albo wcale. Zainstaluj sobie na nowo mysqla z paczek, ale wszystko, nie tylko libmysqlclient12  tylko też też serwer i na nowo skompiluj snorta. A starego mysqla skasuj.rcznie  To jest najprostsza metoda. Możesz jeszcze sobie skonfigurować mysqla sam. Ale ja nie lubię bałagany w systemi, radzę paczki zainstalować. debconf pomoże skonfigurować.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)