Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2016-02-12 23:38:18

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Jaki modem LTE z wbudowaną kartą dźwiękową

Cześć

Zamiaruję zakupić modem LTE - w miarę szybki ale niedrogi, zgodny z Linuxem (włącznie z trybem NDIS), posiadający również wbudowaną kartę dźwiękową, żeby dało się dzwonić albo z Wammu labo najlepiej z Freeswitcha przez moduł GsmOpen.
Na stronie opisu z GsmOpen jest podanych trochę modeli Huaweia, ale starych, bez LTE.

Mógłby być E3131 (gdyby miał LTE), jednak nigdzie nie udało mi się ustalić, czy ma wbudowaną kartę audio, a nie mam gdzie pożyczyć takiego grata do testu organoleptycznego.

Wszelkie porady mile widziane.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-13 01:24:31)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#2  2016-02-13 13:03:40

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Jaki modem LTE z wbudowaną kartą dźwiękową

Cos z Andkiem?

Offline

 

#3  2016-02-13 13:13:36

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaki modem LTE z wbudowaną kartą dźwiękową

Nie z Andkiem, tylko jakiś grat, który może robić za modem do bramki VOIP Freeswitcha (karta dźwiękowa konieczna), a w razie padu netu głównego (co się zdarza raczej rzadko), siup do trybu NDIS i start neta po LTE.

Czyli tyle, ile podobno potrafi Huawei E3131s-2, tyle że z LTE.
Jakbym żadnego pewnego nie trafił, to do FS może być osobny modem typu E173, a do samego LTE  np E3276-150 czy coś podobnego.

W każdym razie modem LTE musi obrabiać SMSy i kody USSD, żeby sobie w razie czego kupić pakiet netu z Playa na kartę.

Wszystko da się elegancko oskrypić, tylko zamiaruję jakiegoś grata do środka tego bajzla zakupić.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-13 13:36:36)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#4  2016-02-13 14:39:14

  Hepita - Użytkownik

Hepita
Użytkownik
Skąd: 127.0.0.1
Zarejestrowany: 2014-10-30

Re: Jaki modem LTE z wbudowaną kartą dźwiękową

Ja mam E3131 (h-2 albo s-2, nie pamiętam a na strychu stoi i nie chce mi się teraz wchodzić).
Lekko ponad rok temu jak był kupowany to nie chciał działać z najnowszym (wtedy) usb-modeswitch na Bubuntu 14.04 - albo coś źle robiłem
Z routerem tl-mr3220 zadziałał po upgrade oprogramowania routera i wgraniu firmware.

Nie wiem jak sprawdzić czy ma kartę dźwiękową bo szczerze nigdy mnie to nie interesowało, ale jak da się to szybko i bezproblemowo zrobić to mogę sprawdzić, przy okazji sprawdzę jaki ma model.


Aha, ale ten mój nie ma LTE (niepotrzebne bo na moim zadupiu to jeszcze przez kilka lat nie będą w ogóle wiedzieli co to jest)


Arch Linux + KDE Plasma 5.12@Core i5 4460 + GTX 750 Ti + 4 GB RAM

Offline

 

#5  2016-02-13 15:41:56

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaki modem LTE z wbudowaną kartą dźwiękową

S-2 ma audio, H-2 nie ma.

Sprawdza się to bodajże komendą:

Kod:

AT^CVOICE=?

ale pewności nie mam.
Ale od tego modelu lepiej się opłaca E173-2 - ten ma audio odblokowane OTB (pierwsze z dystrybucji Playa) i do tego osobno LTE NDIS (np E3276 -  ten jest na razie drogi jak diabli, ale pewnie coś tańszego się znajdzie, modemy LTE startują od 150).

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-13 16:11:12)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#6  2016-02-13 17:33:39

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Jaki modem LTE z wbudowaną kartą dźwiękową

Offline

 

#7  2016-02-13 19:03:13

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Jaki modem LTE z wbudowaną kartą dźwiękową

ja mam D-Linka DWR-921 - co prawda mam go dopiero miesiąc ale jak do tej pory nie narzekam. Z automatu obsługuje loadbalancig łącz, można wysyłać/odbierać z niego SMSy. Ale czy można tam postawić jakieś *wrt/pingwina to nie wiem.


A tylko nie ma dźwięku ;] jak chcesz kombajn centeralkę do VoIPa i kilku innych i masz na zbyciu ~1-1.3k pln to Fritz Box 6840


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#8  2016-02-13 19:21:26

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaki modem LTE z wbudowaną kartą dźwiękową

A tylko nie ma dźwięku ;] jak chcesz kombajn centeralkę do VoIPa i kilku innych i masz na zbyciu ~1-1.3k pln to Fritz Box 6840

Pogiełocię?

Z kilkoma modemami jest ta podstawowa trudność, że trzeba się pobawić udevem, żeby się nie zmieniały portami, zwłaszcza, jak to są takie same modele, bo Freeswitch tego koszmarnie nie lubi.

Ale ponieważ teraz są taryfy ryczałtowe "do wszystkich sieci" to już nie jest problem, że połączenie do sieci Orange pójdzie przez modem z kartą Plusa.

Także chyba zostanie E173 na FS, i jakiś NDIS LTE do tego.

Chorym  pomysłem jest tworzenie praktycznie routera z bramką VOIP, ale grat nazywany "routerem" który jest na łączu operatora się do niczego nie nadaje, a ja nie zamierzam komuś sprzętu kupować.

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-13 19:22:22)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#9  2016-02-13 21:56:54

  wxn - Użytkownik

wxn
Użytkownik
Zarejestrowany: 2015-04-29

Re: Jaki modem LTE z wbudowaną kartą dźwiękową

Mam Huawei E3372s-153 z dystrybucji Playa (nie HiLink) i jak do tej pory sprawdza się w 100%. Do wyboru połączenia w RAS lub w NDIS-NCM. Co do wbudowanej karty dźwiękowej to nie wiem czy ten modem ma taki wynalazek. Pełna obsługa komend AT w minicomie, picocomie, cutecomie i innych sposobach komunikacji tymi komendami z modemem.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)